PDA

View Full Version: Решени не работат



bhanuprasad1981
01-03-10, 14:27
vbet не работи за мојот надграден vBulletin: (


Translations by vBET translator 4.0.0
Powered by vBulletin™ Version 4.0.2
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.0 RC2


Ве молиме помогнете: (

vBET
02-03-10, 19:49
Здраво.

Тоа е јасно опишани дека vBET верзија 4.0.0 не работи со имала уште (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet-announcements/432-vbet-4-0-0-released-beta.html).
Оваа недела ќе го објави vBET 4.1.0 која ќе ја поддржи vB Globs и сист. И следната ќе направи vBET порака која ќе ја поддржи имала.

Значи во овој момент, ве молиме оневозможи vBET и ве молиме почекајте за верзија која ќе ја поддржи имала. Тоа ќе биде објавен овој месец:)

Жалам за вашата непријатности - мислевме дека тоа беше јасно опишани дека vBET 4.x ќе го поддржи имала во наредните 2 изданија. Се надевам дека тоа е во ред за да чекаат малку за соодветна порака:)

bhanuprasad1981
02-03-10, 19:53
Damm голема грешка сум направил со надградба на 4,0 без vbet: (, Ве молиме обидете се да добие имала поддршка наскоро, затоа што ќе биде губење на сите меѓународни гости: (

vBET
02-03-10, 19:55
Добро ние ќе го дадеме најдоброто. Најверојатно vBET 4.1.0 ќе биде објавен денес / утре. После тоа се кандидира за имала 3,5:)

vBET
02-03-10, 19:59
Во меѓувреме можете да го извршите на бесплатна верзија 2.4.10 - не ќе се претвори рачно ниту RSS и тоа нема да го поддржат повеќејазична пораки, но тоа ќе го преведе вашиот форум. Ќе назад кон vBET 4.x кога ќе го поддржи имала - кои се надеваме дека ќе биде многу наскоро.

Значи можете да го исклучите и да чекаат, или сменат. Во 2 случај - Комплетно vBET целосно пред да инсталирате 2.4.x

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vBET 4.10.1