PDA

View Full Version: Јас треба да се знае дали Vbet ќе работат со DBseo



Lion Group
03-11-14, 17:13
Здраво Гај Јас сум во моментов работат VBseo. Јас би сакал да го замени со DBseo и Vbet. Ми треба да знам дали тоа ќе работи пред купување на тоа. Дали ви се нудат инсталација услуги.

Ви благодариме за Помош

Marcin Kalak
04-11-14, 14:16
Ние не планираат да го поддржат DBSEO во овој момент. Ние ја поддржуваме пријателски адреси. Па vBSEO корисниците можат да останат со vBSEO или се префрлат на пријателски URL-то.

Lion Group
08-11-14, 22:47
VBseo е мртов тек. DBseo е далеку од најдобар на оптимизација опции споменати. Тоа ќе го направи целина многу смисла за поддршка DBseo. Тоа ќе го направи вашиот производ многу попривлечен. Секоја шанса што би кодот овој обичај да работат за нас? за надомест?

Marcin Kalak
12-11-14, 10:04
Во овој момент ние не се планира да се интегрираат со dbseo. софтвер на vBulletin има свој мајчин пријателски адреси. Може да се обидете да се интегрираат на свој ризик, но се свесни дека ако го смените vBET код, тогаш ќе мора повторно да ја смените по секоја vBET ажурирање.

ctrenks
27-11-14, 17:22
Сакам тоа да работат со DBSE или ќе ми треба малку помош за да се утврди дупки во VBSEO! Токму сега јас се обидувам да се отстрани VBSEO но VBET предизвикува грешки повикувајќи vbseo датотеки :(

Marcin Kalak
28-11-14, 10:29
Ако сакате да ја отстраните vBSEO прво отстрани интеграција на vBET со vBSEO во vBSEO датотеки и во .htaccess.
Ако не имаат проблеми со vBSEO без интеграција, но ти имаш прашања по интеграцијата тогаш Ве молиме да се создаде нова тема и пишуваат грешки содржина.
Ако го промените оптимизација на DBSEO тогаш може да се обидете да се интегрираат на свој ризик, но се свесни дека ако го смените vBET код тогаш ќе треба повторно да ја смените по секоја vBET ажурирање.

ctrenks
29-11-14, 22:07
Само изненадени ќе продолжи да понуди поддршка за производ кој е искористен.

ctrenks
30-11-14, 05:34
Ги отстранив .htaccedd код за vbet оптимизација и сите линкови се промени од / lang / страница до страница? Lang = глупости, така што не е решение. Јас ќе го Висат над повторно утре, и ќе видите, и можност за интегрирање на овие за плаќање? Најмалку запре најмување луѓе мислат дека со инсталирање на vbseo е добра идеја во овој момент.

Marcin Kalak
01-12-14, 09:07
Ако сте го отстраниле интеграција vBET со vBSEO во Htaccess датотека и датотеката /vbseo/includes/functions_vbseo_createurl.php, /vbseo/includes/functions_vbseo_url.php тогаш можете привремено да го исклучите vBET.
vBSEO тогаш ќе го анализирам врски во форумот јазик.
Менување на линкови ќе потоа не се поврзани со vBET.

Ние можеме да ви помогне да ги отстраните интеграција vBET со vBSEO, но подоцна се промени линкови зависи vBSEO.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vB Enterprise Translator 4.10.1