PDA

View Full Version: Решени Преведувач не е работа по vBulletin до датум.



Ragingbullskennel
15-05-14, 20:06
Здраво,

Ние само ажурирани нашите сајт да VB 4.2.2 и сега преведувачот не е работа. Гледам дека преведувачот има ажурирање 4.7.2. Ние треба да се ажурира на преведувач да видат дали тоа функционира?

Marcin Kalak
16-05-14, 09:23
Да. Ве молиме инсталирајте ја најновата верзија на vBET. Ажурирање vB не мора да биде компатибилен. Најновата верзија на vBET ќе биде компатибилен со најновата верзија на VB.

Ragingbullskennel
20-05-14, 01:20
Може некој молам да ми кажете како да го направи тоа

Marcin Kalak
20-05-14, 17:30
Ве молиме симнете ја најновата верзија на тука http://www.vbenterprisetranslator.com/downloads.php. vBET ажурирање е опишано во датотеката не се прави не-испратите \\ ReadMe.html.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET 4.10.1