PDA

View Full Version: Решени Цитирајќи прашања



gopalmm2
08-01-13, 20:27
Кога некој ќе одговара користите наводници, можам да видам дека цитати се преведени, но одговорот е, како и (но кликнување на 'надолу' стрелка не го покажува непреведен одговор). Дали има некој начин можам да го прават тоа така што наводниците не се преведуваат, или со кликнување на стрелката надолу секогаш покажува непреведен текст без проблеми, дури и ако цитати се присутни?

Пример:
http://ftazeta.com/spanish/29248-recommendation-for-a-box-hd.html#post170017

Верувам дека ова треба да биде лесен и едноставен фикс во мојот крај. Ќе ја цениме каква било помош.

Ви благодарам,
gopalmm2

Marcin Kalak
08-01-13, 23:16
Ако сакате некој текст не беше преведен на корисникот порака, а потоа го внесете во notranslate BBCode-от (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-general-discussions/3168-how-make-some-text-not-translated.html).

gopalmm2
10-01-13, 01:35
Не, тоа не е тоа што ова прашање е. Проверете ја врската и кликнете на втората "стрелката надолу" таму. На стрела не се прикаже непреведен текст при користење на текст VB е цитирање. Обидете се со читање моето мислење повторно. Кога велам цитати, мислев цитирајќи одговор VB е. Жал ми е за секаква конфузија.

Ви благодариме за вашата помош.

gopalmm2
10-01-13, 19:21
Поради некоја причина, се чини дека се работи сега ... Не сум сигурен ако го поправив за мене, но проблемот е решен.

Ви благодарам,
gopalmm2

Marcin Kalak
10-01-13, 21:56
Мило ми е што реши ова прашање.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 supports automatic translations