PDA

View Full Version: Решени Прирачник превод уреди копче не кликање



tavenger5
03-10-12, 22:24
самиот наслов така кажува. "Уреди" се појавува во текот на еден превод, но не можам да кликнете на неа.

basketmen
04-10-12, 04:59
обидете се надополни или да користат различни прелистувач, претходно Јас сум со користење на постари ff прелистувач и не се појавува совршено, откако ја унапреди својата појавува совршено

tavenger5
04-10-12, 17:33
Јас сум со користење на најновата верзија на vBET и имаат забележано исто однесување во различни прелистувачи вклучувајќи хром, MSIE и Firefox.

Marcin Kalak
04-10-12, 18:56
Пробајте да го исчистите колачиња во вашиот интернет пребарувач.

tavenger5
09-10-12, 22:05
Пробав ова, но нема да се промени.

Marcin Kalak
11-10-12, 19:51
Ве молам пратете ми PM пристап детали Admin CP и FTP. Јас ќе провери што се случува таму :)

Marcin Kalak
11-01-13, 11:07
Нема одговор - смета ова прашање е нема.

tavenger5
02-03-13, 18:59
Јас сум уште се соочуваат со ова дури и со најновата верзија

Marcin Kalak
04-03-13, 10:53
Ве молам пратете ми PM пристап детали Admin CP и FTP. Јас ќе провери што се случува таму :)

Marcin Kalak
05-03-13, 18:18
Кога ажурирање, вие не ги подигнале сите датотеки на серверот. Да го надминете овој проблем:

Замени датотека слики / vBET / знамиња / vbet.css да најновата верзија (од последниот ослободување).
Испратите датотека слики / vBET / знамиња / vbet_button_edit.png

tavenger5
06-03-13, 02:50
Кога ажурирање, вие не ги подигнале сите датотеки на серверот. Да го надминете овој проблем:

Замени датотека слики / vBET / знамиња / vbet.css да најновата верзија (од последниот ослободување).
Испратите датотека слики / vBET / знамиња / vbet_button_edit.png


благодарение - сега дека добив овие датотеки обновено "уреди" се појавува кога лебди над преведениот текст, но не можам да кликнете на неа.

Marcin Kalak
06-03-13, 12:41
Страница треба да започне со DOCTYPE.
Отстрани или да се движат текст на телото: "Превод време на чекање: Број на конекции:".
Јасно колачиња.

tavenger5
06-03-13, 13:02
Не сум сигурен што мислиш. "Преведувачки време на чекање: Број на врски" е вметната од страна vBET

tavenger5
06-03-13, 14:02
Мислам дека тоа е работа сега, Ви благодариме за вашата помош!

Marcin Kalak
07-03-13, 17:38
Мило ми е што може да ви помогне.

Превод време на одговор е само за целите на следење и не треба да биде уклучен цело време, но само во времето на верификација одговор пати на барањата за преводи испратени до давателите на услуги.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 you can enjoy automatic translations