PDA

View Full Version: Јас сакаа да се направи форум



onlinemovierocks
01-07-12, 13:26
Здраво vB тим сакам да се направи нов форум-сајт за веб-администратори, но plz ми каже како можам да направам. имам хостинг на netfirms.com но Netfirms не се достапни vB инсталација услуга. па plz ми помогне како да го инсталирам и колку $ потреба за оваа работа.
1 - инсталација
2 - дизајн
3 - управуваат со мојот desgin според мојот предлог и категорија

Одговори мене чекам

vBET
02-07-12, 19:32
Ние не сме vB тим - ние сме vBET тим. За софтвер на vBulletin поддршка ве молиме одете на vBulletin форум :)

onlinemovierocks
03-07-12, 08:37
Здраво господине што значи на vBET во Ур сајт насловот vBulletin. plz кажи ми за ur услуга
thnx

vBET
03-07-12, 21:19
Ние се продаваат и поддршка додаток за vBulletin - vBET (vBulletin претпријатија Преведувач), кој се преведува форуми на 53 јазици со помош на Google, Microsoft и Apertium превод API-јата.

onlinemovierocks
05-07-12, 07:42
OK thnx сега се разбере
но не vBulletin ми даде можност за нова тема Како можам контактирајте со нас.

vBET
07-07-12, 14:33
Ве молиме да користите контакт формата на нивниот форум и да бараат таму.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations delivered by vBET 4.10.1