PDA

View Full Version: Решени Google Едноставен пристап до API



DirtRider
26-03-12, 05:27
Морам да признаам јас навистина не чини да се биде во можност да се разбере како на Google API клуч приказна работи. Се чини дека тоа е платена услуга и јас го активирам мојата платежна информации. Сепак јас сега види област во мојот Google API страница, која вели едноставна API Пристап и тоа изгледа нешто како ова.

Клуч за пребарувач апликации (со препорачатели)
API клуч: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Препорачатели: Секое referer дозволено
Активирана на: 25 ма 2012 06:56
Активира со: xxxxxx ******** com - вие
Застарени клуч: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Статус: Активен до 26 март 2012 година 06:56 (ова јас навистина не разбирам како овој датум сите промени на времето)

Така е тоа клучот API, јас сум требало да се користите со платежна или можам да најдам друг некои друго место: збунет:

r.dziadusz
27-03-12, 23:17
Здраво
Од вашиот PM информации Претпоставувам дека имаш реши вашиот проблем :) Да тоа е клучот API

DirtRider
28-03-12, 04:14
Па тогаш, исто така, не се работи за мене како е иста со другите. 90% од времето го покажува преводот не е достапен. По 3 дена без било каков вид на поддршка Имам сега отстранета оваа МО од мојот форум: (

r.dziadusz
28-03-12, 18:19
Се обидувате да ја употребите помалку преводи јазици? Или ве молиме само да читате овој пост за перформанси (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-general-discussions/408-vbet-performance.html)

DirtRider
28-03-12, 18:30
Јас се обидов да имаат само што изборот на јазици што моите членови ги користат основните европски јазици само. Сепак секој пат кога ќе се погледне што се покажува дека нема преведувачки услуги беа достапни. Јас тогаш ќе мора рачно да се кандидира закажана задача да се скенира за нив повторно и би ги собереш една или можеби две најмногу. Јас тогаш ќе видите неколку минути подоцна дека уште еднаш дека нема преведувачки услуги достапни уште еднаш. Значи како што платиле за инсталација услуга како што јас не би можела да добие оваа работа, без разлика што јас направив. Сепак јас седев со истите прашања и откако поминал 3-4 дена се борат на моето без помош или одговор од тука јас го отстрани.

Значи како што реков тоа не функционира за мене за да можам да Ве молиме да имате наплата

DirtRider
28-03-12, 18:30
Двоен пост: збунет:

r.dziadusz
11-04-12, 17:47
Наплата тема беше разговарано за премиер

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vBET Translator 4.10.1