PDA

View Full Version: Решени Многу чудно прашање



tsak76
23-09-11, 15:35
Додека имав некои оптоварувањето на серверот на серверот, одеднаш добив предупредување од VB дека имам нецелосни полиња од профилот да се пополни. кој звучи навистина чудно бидејќи јас не имате било какви области, бидејќи сите веќе беа пополнети.

одам на корисникот CP и гледам дека она што беше ставен во мојата "за мене", беше изменета на италијански јазик. во почетокот мислев дека сум добил пробиени или нешто, мојот домаќин испитуваат но не дознае, а подоцна ги проверив она што овој збор на италијански значи и тоа е преведени термин за она што веќе во мојот профил.

Ова е многу чудно, бидејќи се чини дека некако е предизвикан од vbet. Јас воопшто не знам зошто и јас сум навистина вознемирува за да дознаете дека такви нешта можат да имаат влијание на други податоци премногу. најмногу чудно нешто сепак, е тоа што морав база на податоци кешот исклучен.

сите идеи на што се случува?

vBET
23-09-11, 16:13
vBET не треба да се менува вашите податоци. vBET не Преведете информации кој доаѓа по пошта. Можеби сте го извршиле преведени информации, - во тој случај ќе испраќаат такви податоци на серверот и vBET не се менуваат ПОСТ информации, па отиде во ДБ. Ова е само хипотеза. И недела хипотеза, бидејќи vBET не Преведете вредности во внатрешноста на внесување ... Значи, навистина само причина јас ја гледам сега е што тие податоци се испрати до серверот.

Во овој момент не сум сигурен можам да се разбере добро. Затоа ве молиме да даде точни информации:
- На која страница гледате овие податоци (рачно)
- Што е име на поле
- Може да се репродуцираат на прашање?

Ние ќе го провери откако ќе бидат сигурни дека она што за да се провери:)

tsak76
23-09-11, 17:46
на userprofile полето "за мене" ова беше сменето. Имав нешто напишано таму, а потоа поради некоја причина добив предупредување дека имам нецелосни полиња од профилот иако сите беа пополнети. тогаш ќе одам да видам и гледам дека во овој профилот на полето "за мене" на влез беше на италијански: /

tsak76
24-09-11, 12:27
Јас исто така, видов дека некои не англиски букви каде изменета на ?????????? на пример, во мета описот: /

vBET
25-09-11, 22:19
OK, па - да се во можност да го репродуцира? Дали јас разбирам дека треба да се уреди на профилот на преведени страница и да ја испровоцира форма грешки, и после тоа ќе бидат преведени? Да? Ве молиме ми даде во точките што да се прави - ние ќе работиме за репродукција на нашиот тест форуми и точно е:)

vBET
25-09-11, 22:23
Јас исто така, видов дека некои не англиски букви каде изменета на ?????????? на пример, во мета описот: /

Дали ова е истото прашање - уредување на профил или нешто друго? За новото издание ве молиме отворете нова тема и да даде повеќе информации:)

r.dziadusz
26-09-11, 19:14
Пробав да се репродуцира ова прашање во нашиот тест форумот со уредување на / заштеда / преведување податоци во "за мене", но не бев во можност да го направите тоа. Жалам што мора да имаат повеќе совети

r.dziadusz
04-10-11, 09:39
Нема одговор, размислете што реши, ако имате било какви прашања во врска со оваа тема ве молиме побарајте, јас ќе го отвори, за сите други прашања ве молиме отворете нова тема

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET 4.10.1