PDA

View Full Version: Може ли да се оневозможи vbet во блог?



galerio
08-08-11, 23:56
Имам особено конфигурација во мојот VB4 каде на форумот е на site.com / форум и блог е на blog.site.com и секој кориснички профили се на [име]. Site.com и нивниот блог за [име]. Сајт com / блог (сето ова е направено од страна имала).

Јас се обидов на тест серверот вашето слободно vBET V2 но блогови и профили не може да се преведе, па би сакал да се оневозможи во овие страници. Дали е можно?

vBET
09-08-11, 17:12
Да можете да го исклучите блогови во целосната верзија користење Admin CP -> vBET -> Преведувачки Опции -> Игнорирај адреси - можете едноставно да го поставите има / блог.
Тоа нема да работи за кориснички профили, бидејќи не постои заеднички рачно дел (освен. Site.com, но тоа ќе ја игнорира се). Мали vBET кодот промена би се реши ова прашање (во местото каде што Игнорирај рачно се проверува може да се провери, исто така, е профил користење THIS_SCRIPT вредност).

Игнорирај адреси опција не е достапна во бесплатна верзија.

Manual
05-10-11, 20:40
Admin CP -> vBET -> Преведувачки Опции -> Игнорирај адреси

Те молам кажи ми ... како да се игнорира одредена форум (и) на ОН vBET 4.4.x ... examle ... овој форум ...


Пред-продажба на прашања (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/pre-sales-questions/)

Имам околу 140 јавни форуми ... и јас сакам да се преведат само половина мојата табла ... само некои дискусии форуми ... околу 70 форуми ...

Јас мора да се стави сето ова 70 форуми во ... Игнорирај адреси ... или што?

Ќе биде во ред за да додадете нова функција ... Вклучувате / исклучувате форуми ... форум IDS одделени со запирка ... или одберете (Ctrl + клик) вештерка форуми да го вклучите или исклучите ...

vBET
06-10-11, 00:11
Во овој момент vBET поддржува игнорирање од страна на дел од URL-то. За функција барања, ве молиме отворете нова тема во функција барање секција.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Multilingual forum supported by vBET Translator 4.10.1