PDA

View Full Version: Решени Превод Форум Линкови покажува 404 грешки



texans
18-07-11, 18:02
Имам преку овој процес инсталирате неколку пати сега и јас не може да изгледа да се поправат овие грешки 404.

Проблем: Превод форум врски се создавање 404 грешки (индекс и конец адреси изгледа да се работи)

URL: phoneforum.com / форуми /

Пријателски URL: Јас сум користење режим Преработи Пријателски адреси - Canonical рачно Строга

vBet Главен Форум Directorys / форуми

Мојот форум htaccess е како што следува

# Автор: Matty Азија
# Верзија 1.6

RewriteEngine На
Опции + FollowSymLinks
RewriteBase / форуми /


# # # Ова е малку дополнителна сигурност и може да се отстрани

RewriteRule ^ вклучува /(.*) index.php
RewriteRule ^ VB /(.*) index.php
RewriteRule ^ пакети /(.*) index.php

# # # Всушност, ова е Преработи

RewriteRule Архива / index.php? / $ 2 & Language = $ 1 [l, QSA]
RewriteRule index.php? јазик = $ 1 [l, QSA]
RewriteRule 2 $? Јазик = $ 1 [QSA]

RewriteRule ^ теми / ([0-9 ]+)(?:/?$|(?:-[^/]+))(?:/?$|(?:/ страница ([0-9] +) ?)) showthread.php? t = $ 1 & page = 2 $ &% {QUERY_STRING}
RewriteRule ^ членови / ([0-9] +) member.php? U = 1 $ и% {QUERY_STRING}
RewriteRule ^ форуми / ([0-9 ]+)(?:/?$|(?:-[^/]+))(?:/?$|(?:/ страница ([0-9] +) ?)) forumdisplay.php? F = $ 1 & page = 2 $ &% {QUERY_STRING}
RewriteRule ^ блогови / ([0-9 ]+)(?:/?$|(?:-[^/]+))(?:/?$|(?:/ страница ([0-9] +) ?)) blog.php? U = 1 $ и Страна = $ 2 и% {QUERY_STRING}
RewriteRule ^ записи / ([0-9 ]+)(?:/?$|(?:-[^/]+))(?:/?$|(?:/ страница ([0-9] +) ?)) entry.php? б = $ 1 & page = 2 $ &% {QUERY_STRING}
RewriteRule ^ листа /([^/]*/)([ 0-9] +) list.php? R = $ 1 $ 2 и% {QUERY_STRING}
RewriteRule ^ содржина /(.*) content.php? R = $ 1 &% {QUERY_STRING}
RewriteRule ^ графичка / config / ([0-9] +) widget.php? R = config / $ 1 и% {QUERY_STRING}

Секоја идеја што правам погрешно?

ТИА!

vBET
19-07-11, 00:58
Како гледам во моментов се работи добро. Дали се уште треба прашање или тоа е фиксна веќе?

Ве молиме кажете дали се уште треба помош и ако да, тогаш наведете URL на страницата каде што ова прашање постои.

texans
19-07-11, 02:42
Ви благодариме за одговорот!

Не, тоа е сè уште не функционира правилно. На почетната страница и теми работа, но на поединецот форумот категорија врски не.

пр: phoneforum.com/forums/da/36-Canadiske-Wireless-Carriers

Едно забележувам наспроти овој форум е дека мојот вистински форумот категорија линкови се преведени која овој форум одржува на англиски рачно дури и кога се користи не-англиски превод.

Се чувствувам како да ова е прашање (јас би можел да биде погрешно), но не сум сигурен како да се промени тоа.

Ви благодариме повторно за одговорот.

vBET
19-07-11, 17:52
На пример ви дал е да не постоечките содржини - тоа не функционира дури и кога не Превод:
phoneforum.com/forums/36-Canadiske-Wireless-Carriers

Се 'уште не може да се види кое било прашање - јас бев таму и гледам содржина е преведен и. Ве молиме покажи ми рачно каде што може да се види - на оној што го даде не постои така што не може да се преведе ...

texans
19-07-11, 18:07
Точно, ова е проблем точно.

Ова е стандардна форумот категорија референцирани во стандардниот англиски јазик преглед:
phoneforum.com/forums/forums/36-Canadian-Wireless-Carriers

Јас референцирани она што се случува кога се преведува. Вистинските линк рачно добива преведени, како и резултатите во 404.

phoneforum.com/forums/da/36-Canadiske-Wireless-Carriers

На форумот категорија линкови не работат кога преведени на било кој јазик од англиски јазик. Тие сите резултат во 404 страници за грешка. Индексот и теми не работат кога преведени, а не само на форумот категорија линкови.

vBET
19-07-11, 18:27
ОК - Сега гледам на ова прашање. Тоа е само за форумот URL не за теми - Барав во погрешно место.

Гледам причина за ова прашање линкови се пренасочуваат и 2 / форуми / е отстранета од таму. Поставување на:
http://www.phoneforum.com/forums/pl/forums/36-Canadian-operatorów-bezprzewodowych
Јас сум пренасочени на:
www.phoneforum.com/forums/pl/36-Canadian-operatorów-bezprzewodowych

Не знам зошто тоа се случува така. Можеби имаш погрешна vBET конфигурација за форумот директориум. Или можеме да се обидеме со поставување задржи директориум за тоа (не треба да бидат потребни). Ве молиме PM ме пристап детали за Твоето админ ЦП и FTP - Јас ќе го провери.

texans
19-07-11, 18:34
Благодарение Михал:)

Премиерот Доаѓање

vBET
21-07-11, 22:49
Како што ти напиша вчера премиерот на ова прашање е затоа што имаат двојно / форуми на вашиот рачно. vBET отстранува една од оние поради тоа што е ист како твојот форум директориум и vBET мора да се осигура дека јазикот кодот ќе биде по него. Значи форум директориум е отстранета, а потоа додаде повторно пред рачно пред код на јазик. За да се избегне тоа и да имате Форум Линкови соодветно генерирана морате да го користите овој брз лек по секоја надградба vBET (сега тоа е веќе направено на вашиот форум)
1. Отвори / вклучува / vbenterprisetrasnlator_functions_url_tracking.php
2. Најди:


if (0 === strpos($address, $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_forumdir'].'/')) {
$address = substr($address, strlen($vbulletin->options['vbenterprisetranslator_forumdir']));
}

3. Избриши / коментар неа.

Ова ќе го реши прашањето со погрешна адреси генерација. Сепак имате проблем со редирекција. Јас сум сеуште работат на тоа.

vBET
21-07-11, 23:16
Секој од пристап детали можете Испрати не работи повеќе - јас не сум во состојба да ја завршиме работата ... Ве молиме PM соодветен пристап детали, така што ќе биде во можност да продолжи.

vBET
22-07-11, 12:11
Како добив инфо од премиерот се планира да се промени турнеја / форуми / форуми врски и не треба нашата поддршка во моментов. Јас сум поставување оваа тема како се реши. Ако ќе имаат истото прашање по вашите промени, ве молиме напишете тука. Во случај на други прашања ве молиме отворете една тема за едно прашање.

texans
24-07-11, 22:35
Право. Не сакате да имате пробиени up верзија на овој МО (за да можам да се обидат да најдат друг решиме сите ажурирање) за стандарден vBulletin инсталација што се случува за да биде во директориум наречен / форуми. Како vBulletin стандард да го инсталирате во директориум со име / форуми не се поддржани од страна на стандардниот мод? Да мислам дека ќе се инсталира на "стабилна" верзија дува мојот ум.

По цела недела на напред и назад да се дојде до овој момент решив јас ќе се обиде имала, бидејќи изгледа како изгледа да се работи и со vbet. Е грешно!

Сум го нашол барем 3 грешки со стандардна имала инсталирате и додавање vbet на врвот. Јас фиксна еден со пребарување на форумот и уште 2 дека се отворени.

Вие не како да сакаат да ми помогне преку AM. Наместо тоа, дојде до typeout секоја нова емисија тука повторно и да чекаат еден ден меѓу себе Одговори па може да се добие овие фиксни, како и. Во меѓувреме сите мои линкови во Google оди на празна страница. Прекрасно!

Вие не реализира клиент што плаќа за современи и nonbranded надомест не сакате да потрошите повеќе од 30 + часа на ден и помеѓу прашања за да се утврди што треба да се стандард нели? Прашањето со ако не работи ќе го поправам е во ред, но во ова темпо не се размислува за вредноста на вашите клиенти време. Овој мод не ми чини толку проклето многу изгубена продуктивност на врвот на 200 $ платив за тоа дека е ме прави болни - и јас сум уште нема повеќе заедно отколку што започна.

Навистина изгледа како многу од "реши" проблемите се повеќе од давање фрустрираните купувачи и не одговарање на ова прашање. Зошто мислите дека е?

vBET
26-07-11, 09:07
Одговорот за првото прашање веќе испрати до вас од страна на премиерот порано. Не знам зошто се бара повторно. Одговорот е ист - тоа е прв пат кога нашиот клиент (и имаме многу клиенти) имаат форум во поддиректориумот / форуми и дополнително создава уште еден виртуелен директориум / форуми во рачно има / форуми / форуми Ова е едноставно објаснување зошто vBET не е подготвен во моментов да се поддржи таква ситуација, а тоа е зошто не го скрши. vBET треба да анализирам адреси во превод и отстранува / форуми постави пред вашите линкови да се стави таму јазик код и Add / форуми повторно пред URL-то. Ситуација / форуми / форуми е многу необично - ние го имаме првиот пат. Не можам да ви даде друг одговор за истото прашање, без разлика колку пати ќе биде побарано - да вашата ситуација е многу необично.

Ние не знаеме вашите прашања со имала - оваа тема е за друго прашање - ве молиме отворете нова тема за нова емисија ако сè уште постои. Ние не сме во можност да им помогне со проблемот што не се информирани за.

Премиерот не се користи за поддршка. Ние користиме PM за да се добие пристап до податоци. Поддршката е од форумот. На форумот може да се управуваат со прашањето теми, можеме да видиме целосна прашање историја и прашања се достапни за целиот нашите вработени. Знаеш дека ова веќе. Жалам, но не сум сигурен зошто ние ја разговара тука во јавноста. Зошто си ме извести дека јас те праша да пишувате на форумот, а не од премиерот. Го напишав за вас - Знам дека ова. Која е вашата цел во овој пост - Дали имате потреба од било каква помош со ова прашање? Ако одговорот е да опишете. Ако не духовитост ова - ве молиме отворете нова тема за нова емисија. Ако не постои прашање тогаш голема:)

Ве молиме имајте во предвид дека беше ни бара да престане да работи на ова прашање и напиша дека ќе направи некои големи промени на вашиот форум. Значи ние да престане да работи на овој онака како што побара. Тоа не Матер имате BF лиценца или не - ако не ќе ја имаат и да побарате од нас да престане да работи на прашањето што ќе се слуша вашиот прашате. Јас не разбирам поентата.

Ве молиме придржувајте се до точка - каква помош ви е потребна?

Не одговори проблеми често се реши прашања (на премиерот) за која тема сопственици не се грижи повеќе па оние остане без одговор. Имавме крај 2 мислења од корисници на кои никогаш не напиша за помош само пишува дека тие се користат стари vBET верзија. Тоа е до корисникот ќе го направи ажурирање и употреба бубачка бесплатни верзии или употреба старите.

texans
26-07-11, 11:12
Вие не знаат моето прашање и треба да се реализира целта на пост. Незадоволството со Вашиот производ.

А стандардна инсталација во фолдерот / форуми не е необично. Очекував вашиот софтвер да работи за оваа ситуација. Го искористив vBulletin препорачува htaccess која создаде / форуми / форуми URL структура.

А стандард имала инсталирате не е необично. Очекував вашиот софтвер да работи за оваа ситуација. Морав барем 3 главни грешки кои се резултат на илјадници празни страници вклучувајќи секоја страница индексирани од Google.

Јас би сакал наплата молам.

vBET
26-07-11, 23:30
Во ситуација кога клиентите одбива нашата поддршка не е квалификуван за наплата.

Не знам вашето прашање фактичката состојба - ни рече да престане да работи на прашањето кој беше веќе делумно се реши, затоа што сака да направи големи промени на вашиот форум. Значи ние да престане да работи на неа. Во овој момент ми треба вашиот опис на издавање статус и зелено светло за да почне да работи на неа. Јас дури и не знаат тоа е уште истото прашање. Вие PM нешто во врска со нова емисија по вашите промени - не добивме ниту нова тема отворена за новото издание. Ве молиме отворете нова тема за нова емисија и ние ќе почне да работи на неа.

Уште еднаш, затоа што не го разбираат ова прашање предизвика. Тоа не е / форуми директориум грешка - тоа е многу во ред. Нашата сопствена форум користи поддиректориум во рачно - може да се види ова овде. vBET поддржува поддиректориум во форумот рачно.
Вашиот проблем е затоа што имаат двојно / форуми / форуми и тоа е многу необично. Ова е прв пат кога ќе видиме таква ситуација и бара нашата поддршка да се работи соодветно за вашиот форум. Ова прашање ги погодува само вашите под-форумот страници. Сите други линкови (да теми и така натаму) не имаат двојно / форуми / форуми) и тоа е причината зошто целиот форум превод работи совршено, освен под-форумот страници. И тоа е причината зошто вашиот форум треба нашата поддршка да го работи перфектно насекаде. Тоа ви одбијат нашата поддршка вие се согласувате со овие страници се не преведени. Ако сакате да преведени опишете фактичката состојба на ова прашање и премиерот вистински пристап детали.

Оваа тема не е за дискутирање вашиот имала проблем - ние не ја знаете вашата имала проблем. Ние работи тука за нешто друго. Ве молиме отворете нова тема за вашиот имала проблем и ќе работиме на тоа. Ние не можеме да кажете зошто сте го имала проблем без информации за тоа. Ние не можеме да кажам е тоа интеграција прашање, конфигурација прашање, или не е поврзана со vBET на сите. Ние исто така не може да реконструкција во ситуација кога клиентите тврдења за некои што не се опишани прашање, одбивајќи да се отвори нова тема и се опише тоа. Одбивајќи да го опишете Вашиот проблем во нова тема ќе одбијат да го прифатат нашата поддршка. Ве молиме отворете нова тема за нова емисија и ние ќе ви помогне:) надевам дека ова ќе се реши брзо:)

texans
27-07-11, 00:46
Дозволете ми да се направи ова јасно. Јас не сакаат пробиени UP верзија на овој МО.

Ова не е она што го платиле за, а не јас немам уникатна ситуација. Имав две многу стандардно ситуации. Овој производ не е толку рекламира.

Ќе побара повторно. Ве молиме наплата моите пари.

Неуспехот да се стори тоа ќе резултира во сторнирано.

Навистина сакам да го користите овој производ, но како што сум изјави пред да не сакаат пробиени до верзија да се направи тоа работа. Тоа не е вредно за главоболка кога ќе дојде време да се надополни мојот форум.

vBET
27-07-11, 17:43
И ќе повторам уште еднаш - дека имаат многу необична ситуација. Имајќи двојно / форуми / форуми не е нешто што ќе видите во секој форум. Всушност вашиот форум е само еден има такво нешто што знаат. Тоа е причината зошто оваа ситуација бара нашата поддршка да се направи целосно функционална, реклама, која е причината зошто во овој момент vBET работи на вашиот форум, без превод на под-форуми страници АД сите други страници се преведени и (само под-форумот страници имаат двојно / форуми / форуми на рачно).

Ние ви нудиме бесплатна поддршка да се направи целосно функционален. Тоа е ваш избор да се прифати или одбие тоа. Со одбивање да одлучите да се vBET не е целосно функционална на вашиот форум. И ние не враќање, бидејќи корисникот одлучи да не целосна vBET карактеристики. Тоа ќе биде целосно функционална кога ќе се прифати нашата поддршка.

Ако навистина сакате vBET работи на вашиот форум - само ве молиме да ја прифати нашата поддршка и нека го прават тоа целосно работи на вашиот форум. Исто така ќе ви испрати совети за промена на вашиот форум конфигурација и да се ослободи од двојна / форуми / форуми форма рачно (што искрено изгледа многу, многу чудно). Вие тврдат дека сакате да имате функционална vBET на вашиот форум, но вие не сакате да ја користите нашата поддршка и да го игнорира нашите совети. Ова е вашата одлука - не може да го присили да го користите нашата поддршка. Ако одлучите да не вашите под-форумот страници преведени тоа е до вас. Ние уште ви нудиме бесплатна поддршка и целосно функционална vBET. Одбивање на нашата поддршка, а не ги исполнуваат условите за враќање на средствата.

texans
30-07-11, 12:38
Јас наведени совршена временска рамка на она што се случи тука Михал и можете удобно се избришани како спам. Немаше спем во пост Михал.

Екслузивно.

Постои очигледно голем јазик разбирање јазот тука што за мене е многу иронично.

Hacked = модифицирани - Како и во што не сакам многу модифицирана верзија на оваа скрипта како што е премногу тешко да се надополни.

Реков ништо за тебе или било кој друг хакирање мојот форум.

Исто така, постои проблем од вас го читаат она што е погодно за вас и без разлика на остатокот. Несреќен за вашите клиенти.

Се надеваме дека ќе го разбере мојот пост не беше спам, така што ќе го додадете повторно подолу. ;)

vBET
30-07-11, 13:33
Тоа беше спам и измама дека е причината зошто е отстранета. Вие едноставно повтори сите информации кои се вклучени во оваа тема + напиша лажни информации за тоа како оди (ве молиме погледнете нашите приватни пораки ако треба да се потсетам како се оди). Ниту Спам ниту измама не е дозволено на овој форум и не знам било кој форум каде што администрацијата се согласи на тоа.

Немаше бара било која висока измени во vBET. Мислам дека тоа се сите надвор од пропорција. Во времето кога работел за ова прашање имаш информации околу една едноставна модификација - 3 линии на код за отстранување на едно место Исто така, прашање тука не е затоа што на промена, туку затоа што беше лут што ќе мораше да се отворат нови штиклирано за нова емисија (ќе беше побарано да не пишувам во премиерот, но во нова тема). И наместо да пишува тука на старите тема дејствуваат како ние ве напушти, откако ќе ни рече да престане да работи на ова прашање. Што ме натера збунети во почетокот, бидејќи навистина не беше сигурен дали е уште стариот прашање или поради нов затоа што пишував тука. Ве молиме придржувајте се до моментот. Ако ви треба поддршка со ова прашање - пишете за нејзиниот вистински статус на оваа тема. Ако имате проблеми со нешто друго - ве молиме отворете нова тема за него, па ќе знаеме дека ова прашање е навистина за. Ако имате некакви проблеми со имала - ова не е тема за тоа. Ве молиме отворете нова. Исто така, ако ова прашање е нешто друго зошто се уште нешто што ќе бара никакви модификации vBET?

Се надевам дека ќе одлучите да го користите нашата поддршка и ни овозможи да направиме vBET целосно функционална на вашиот сајт. Што ќе биде многу мило:)

texans
30-07-11, 13:37
Се откажувам.

vBET
30-07-11, 13:46
Вие не треба да се. Ние ви нудиме бесплатна поддршка да имаат vBET целосно функционална на вашиот форум:) Ние тоа го правеше целото тоа време. Едноставно го прифати. Се разбира, ние не може на сила да ги користите нашите бесплатна поддршка и vBET целосно функционална - тоа е вашата одлука да го земе или одбие.

texans
30-07-11, 14:28
Како што сум ви кажал 10 пати сега немам време (инвестирани повеќе од 30 часа, сега и во огромна загуба), ниту пак можам да сакаат да имаат силно modifed верзија на овој софтвер како што е огромна главоболка кога станува збор време да ја обновите.

Тоа е како да не сум изјави секој од овие проблеми постојано повторно и повторно. Вие само слушаат она што што да се слушне. Ти си МО не работат со 2 основни инсталации и немаат време да се расправаме со "поддршка" или во голема мера изменета софтвер.

Додај на тоа што само слушаат она што е погодно за вас и не ги разбирам многу од основните Англиски и дека само додава на времето потребно да се работи со вас.

Вие избришан мојот времеплов повторно кои не се имате било какви "спам или измама" како што го нарекуваат, само факти во врска со ова прашање.

... Да, јас сум сторил. Се откажувам. Можете да победи! Имате моите пари.

************************************************** ******
Ако некој сака е евтин unbranded лиценца само ме AM.

vBET
30-07-11, 15:00
Забележете дека кога користите нашата бесплатна поддршка не мора да инвестира во секое време - тоа е нашиот персонал кој го решава ова прашање. Значи прифаќањето на нашата бесплатна поддршка You don не мора да трошат време на ова прашање. Исто така би сакал да ве потсетам дека вие не треба да се трошат тие 30 часа - тоа беше вашата одлука затоа што одби нашата поддршка.

Исто така се чувствувам како што е соодветно да се напише повторно (јас само го напишал порано, но се чини да не се забележи) кој не е јасно во овој момент не vBET ќе бара никакви модификации, затоа што го промени на животната средина и сега целосно се различни проблем со имала - тоа може да биде конфигурација или интеграција прашање. Значи во овој момент ние не се ни јасни Имате ли проблем со vBET себе или тоа е прашање на друго ниво. Ние не можеме да го кажам затоа што одбиваат нашата поддршка и само повторуваат дека имате некои нови прашање со имала, која одби да се опише на форумот ...

Ние јасно да се разбере секој реченицата и види секој наш казна. Ве молиме да го прифатиме фактот дека одбива на vBET поддршка, а не ги исполнуваат условите за враќање на средствата. Ние со задоволство ќе ви помогне и да vBET целосно функционална на вашиот форум:) Вие само треба да прифати нашата поддршка. Жал ни е што го слушаме ова сакате да го користите нашата поддршка, сепак тоа е на вашата одлука што ја прави vBET не работи совршено на вашиот форум каде што ќе имаат необична конфигурација која никогаш не се случи пред на нашите клиенти форуми.

Да вашиот Последните 2 пораки вклучени спам и измама - вие веќе беше информиран за тоа, а потоа можете едноставно spammed отстранета порака повторно. И ти беше информиран повторно зошто тоа беше отстранет. Ако не сте ја проверите вашата PM - тука е објаснување дека веќе доби со, како одговор на вашата порака (со самата порака).

Вашиот одговор да ги отстраните вашите Спам + измама порака:

Јас сум само ја кажува вистината Михал. Жал ми е што не е погодно за вас. Вие прашувате дека луѓето во имала овозможи слободно дискусии, но нема да го стори истото. Хммм.

Нашиот одговор на вашиот тврди дека тоа не е спам + измама:

Тоа не е ништо за да се биде удобен. Ве молиме прочитајте целата тема - сè што го напишал е веќе вклучена таму! Како може дури да се каже за да не погодно ако се дозволи да ја остане таму? Ние едноставно да поздрав овозможи дуплирање - сите повторувања е спам. Знаеш дека ова - имате форумот од 2002 година.

Исто така не постои само вистина - го напиша лажни информации за тоа како оди. Јас едноставно ве потсетам ова со одговарање на стариот премиер, каде што може да се види дека сте ги измениле лозинка случајно и се извини за ова - тоа не беше како што напиша дека бил лут затоа што не сакате промени - во ова време нема промена е направена уште ! Ние нема да дозволиме да се напише лажни информации. Јас не сум нарекувајќи го лага, бидејќи претпоставувам секој луѓето сакаат нешто добро, па претпоставувам дека едноставно е направена грешка тука.

Јас не гледам што се случува насекаде. Ако немаш ништо да додадете Ве молиме да не се повтори - ќе се отстранат што е спам. Ако сакате да додадете нешто ново - Ќе ни биде мило да знаат што е фактичката состојба на ова прашање и ќе им понудиме на нашите поддршка:)

Оваа тема е за вашиот проблем со / форуми / форуми страници. Ако имате нешто да додадете за ова прашање пишете бесплатно. Ако само сакате да направи некои јавни бучава - ве молиме запрете. Ние сме горди што ги нудиме на нашите клиенти бесплатна поддршка. Ние сме горди што сме CA го понуди и на вас. Можете да имаат vBET целосно функционална на вашиот форум ако сакате. Ако не сакате да ја користите нашата поддршка не можеме да ви сила. Сепак не можеме да реконструкција, бидејќи корисникот одлучи да не се целосно функционални vBET и одбиваат нашата поддршка.

Како и до сега како и порано - ви нудиме нашата бесплатна поддршка и целосно функционална vBET на вашиот форум кои не се поддржани уште конфигурација (поради тоа што се случува прв пат дека нашите клиенти се има таква конфигурација). Ние ќе бидеме многу среќни да ви помогне:)

vBET
31-07-11, 13:14
Тема затворени поради многу спам и измама + менување на тема историја со авторот забележува како што се:

***** Забелешка: Можете избришан мојот пост уште еднаш. Ако ви се случува да земам пари ви се случува да треба да ми забрани доколку не сакаш да ја објавите моја страна. ****

Да се нишка авторот: не мора да ни кажуваат дека ние отстранета вашиот измама пост - ние знаеме дека тоа совршено и да можеме дури и да пишувам секој пат барајќи да го спречат она што вие го правите. Ве молиме имајте во предвид дека имаме целосна историјата на нашиот премиер пораки. Секој пат кога ќе напиша измама ви ја враќам и твојата стара премиери даваат докази дека сте пишување лажни информации и измама не е дозволено. Уште еднаш - ве молиме запрете тоа. Ние кабина знам како беше и сите луѓе да прочитате тука нашата јавна расправа.

Ние не сакаме да ви забрани. Вие сте на нашите клиенти. Сепак нема да дозволиме да се измами, ниту spam. Ние со задоволство ќе ви помогне со нова емисија ако се прифати нашата поддршка. Ние со задоволство ќе го направи целосно функционален vBET на вашиот форум:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Integration with translations by vB Enterprise Translator 4.10.1