PDA

View Full Version: Решени Се пресели во нов сервер Мапа нема работа



bhanuprasad1981
12-12-09, 09:11
Јас се преселив мојот сајт да се нов сервер и форум Doesn't Вчитај со VBET, само работи парична казна откако ќе се оневозможи приклучок и отстрани некоја содржина од. htaccess, чудно, но admincp работи добро со додаток на, уште нешто имам бесплатна верзија инсталиран на друг сајт истиот сервер таа работи без прашање: (

vBET
12-12-09, 16:28
Ве молиме да попрецизно - што значи тоа не значи работа? Дали имате празна страница? Дали имате празни страници наместо текст? Дали ќе видите било која порака за грешка или се како во пошта? Што се случува?

Исто така по менување сервер Ве молиме бидете сигурни дека ќе одговара на сите барања во новата средина: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/6-faq.html # post7

bhanuprasad1981
12-12-09, 18:09
сајт само држи Loading: (, тоа не се случи со бесплатна верзија само платена верзија, имам suphp инсталиран на серверот е таа причина?

bhanuprasad1981
12-12-09, 18:10
двојно пост жал

vBET
13-12-09, 20:01
сајт само држи Loading: (, тоа не се случи со бесплатна верзија само платена верзија, имам suphp инсталиран на серверот е таа причина?

Ние не сме свесни за сите прашања меѓу vBET и suphp.

Може да се обидете да преоптоварување повторно vBET датотеки и повторно увоз производ датотека? Можеби на нов сервер Apache-то се мешаат;)

Ве молиме PM ми рачно на вашиот форум и пристап детали да се пренесе и Admin CP. Јас ќе провери што се случува таму.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Integration with translations by vB Enterprise Translator 4.10.1