PDA

View Full Version: Решени Чудно Е-пошта



moman
29-11-09, 21:49
А член на форумот се пожалија за ова:


Еден пример од e-mail:
Почитувани Барт,
rparmar има само одговорил на тема сте се претплатиле право - ФА ограничена клуб - во Pentax SLR леќи Форум на разговори на PentaxForums.com. Ако сакате да Испраќање на одговор, ве молиме отворете нишка со следење на линкот подолу. Ве молиме не одговарајте на овој e-mail.
Оваа тема се наоѓа на:
ФА ограничена Клуб - Страна 32 - PentaxForums.com (http://www.pentaxforums.com/forums/pentax-slr-lens-discussion/59538-fa-limited-club-new-post.html)
Тука е порака која има само е објавен:
***************

--- Цитат (Првично од brecklundin) ---
Плус јас сум принуден да ја користат тоа, бидејќи јас само испраќаат 35ltd надвор за 43ltd ... совршено одлична копија на 35ltd и се уште не можеше да одолее на мамката на повеќе сребро.
--- Крај Цитат ---
Можам да се однесуваат на тоа! Јас се тргува ми DA35 за DA12-24, поради тоа што е поважно за мене да овие фокусни должини покриени. Но, јас се чуваат на FA43. Иако е помалку практична од DA35 Сметам дека пополнува посебен лажат.
Ова не може да биде најдобар технички пример на објективот во употреба, особено со пост-обработка, но ми се допаѓа. (И така на танчерка.) FA43 штрајкови повторно каде што FA77 би биле премногу блиску една култура.
Angie Smalis игри Ништо Полиња
Слика: http://farm3.static.flickr.com/2713/4132227479_8b0ed07095_o.jpg (Angie Smalis игри Ништо полиња на Flickr - за споделување на фотографии!)
***************
Исто така, може да има и други одговори, но нема да добиете повеќе известувања до кога ќе ја посетите форумот повторно.
Сите најдобри,
PentaxForums.com



Не сите e-mail изгледа вака.
-fi еден за мислење од Eaglerapids не ја прикажете.
Еден за пост од pcarfan не како.
Можеби rparmar и pcarfan не сет нивниот јазик уште?
Ниту пак јас

Дали е тоа затоа не секој има нивниот јазик во собата? Ако е така, постои пребарување MySQL, дека можам да ги користите за да го поставите јазик на сите на англиски?

Благодарам!

vBET
29-11-09, 23:40
Ви благодариме за Забелешка. Веќе започна со работа да се отстрани vBET коментари од пораки, но го врати, бидејќи на другите приоритети. Ние ќе се врати за оваа задача да се уверам дека vBET коментари не се вклучени во пораки.

Cybershaolin
30-11-09, 02:53
Да можам да потврдам тоа како добро. Ви благодариме за грижата за овој премногу vBET.

moman
30-11-09, 08:16
Благодарам! Се надеваме дека надградба на bugfix верзија (јас сум претпоставувајќи 3.3.0) ќе биде релативно безболно!

chick
07-12-09, 16:13
Добив 800 пораки утрово со сите

корисничко име: Нерегистрирани
Classname: vB_Database
MySQL верзија

и јас само што добив друг 75 пораки се допаѓа ова.


Знам дека објаснив погоре, но јас не разбирам зошто ова се случува.

Плус јас сум добивање на голем оптоварувањето на серверот известувања од мојот посветен сервер.

vBET
10-12-09, 21:57
Благодарам! Се надеваме дека надградба на bugfix верзија (јас сум претпоставувајќи 3.3.0) ќе биде релативно безболно!

Како и секогаш ажурирање ќе бидат тривијални - само испраќате датотеки и увозот на производот датотека:)

Исто така 3.3.0 ќе биде не само бубачка одредување, туку и многу подобрувања во перформансите ќе бидат вклучени.

vBET
10-12-09, 22:00
Добив 800 пораки утрово со сите

корисничко име: Нерегистрирани
Classname: vB_Database
MySQL верзија

и јас само што добив друг 75 пораки се допаѓа ова.


Знам дека објаснив погоре, но јас не разбирам зошто ова се случува.

Плус јас сум добивање на голем оптоварувањето на серверот известувања од мојот посветен сервер.

Која е содржината на тие пораки?

За оптоварувањето на серверот - може да се утврди што го предизвикува? Крај на информации не е доволно - не можат да бидат поврзани со vBET, или тоа може да биде предизвикана од повеќе сообраќај. Значи, ако се утврди дека е виновен vBET ве молиме отворете нова тема и да ни даде детали:)

Michael
23-01-10, 15:22
Се надевам дека ова е фиксна наскоро: D: D

vBET
08-05-10, 11:50
Решен:) ќе бидат вклучени во следното издание. Пораки се ажурираат на ниско ниво кука, така треба да работат за сите видови OE пораки, но е тестиран само на претплата на теми.

Во случај ако сите други мисли со пораки се случува молам само да пишувате тука: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/bug-reporting/218-e-mail-with-issues.html # post2756

КС.
Мислам дека треба да appologise дека tooks soo долго - тоа беше навистина тривијални да се поправи. Прашањето беше дека прв пат кога бев во потрага по e-mail куки го најдов она што ми требаше, но тестираат тоа во погрешен начин што ме држи тогаш. За жал - и се надевам дека тоа не е толку unconvinient - сега тоа ќе исчезне:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vB Enterprise Translator 4.10.1