PDA

View Full Version: Решени Не можам да додадете колачиња



norku
22-03-11, 09:05
Сакам ова кога гледање мојот форум како гостин и кога член најавува надвор и се обидува да се движите на форумот како гостин:
Unable to add cookies, header already sent.
File: /home/xxxx/public_html/forum/includes/class_core.php
Line: 5403

Исто така, известувањето за гости кои не им е дозволено да ја видите некои делови од форумот се зезнав и неразбран.

Vbet предизвикува проблем, бидејќи тоа не е таму кога Vbet е забрането ... Би го цениме брз поглед на ова, бидејќи сум имал за да се оневозможи Vbet.

kamilkurczak
22-03-11, 09:21
Јас оневозможи гости кеш (vBET е овозможено, па сега оваа опција обезбеди ова прашање)
Дали сте сигурни дека ги имате сите vbet_cache папки со 777 permisions?

Дали сте сигурни дека ги имате сите конфигурација во php.ini датотеката? (По промени)

norku
22-03-11, 09:27
Здраво Камил,

Многу благодарност за гледање на овој толку брзо. Всушност мојот домаќин измени php.ini. Ја променив php.ini кои ги имав во public_html но тоа немаше ефект поради тоа што бил overruled од php.ini во / usr / local / lib / php.ini. Само проверка на дозволите на папките сега ...

norku
22-03-11, 09:33
Само провери на гости кеш папки и постои несовпаѓање. Следниве кеш папки се поставени на 777:

PL, здравје, тоа, FR, EN.

Всушност, иако имам следните јазици во употреба:

PL, здравје, тоа, FR, EN, не, Холандија, Шпанија, ru, де.

Не сум во собата или промениле дозволи рачно. Дали заминаа автоматски Vbet?

kamilkurczak
19-04-11, 08:19
може да ви потврди дека ова прашање се уште е таму?

norku
21-04-11, 22:44
Да. Уште е таму.

Нешто друго јас заборавив да споменам пред: кога имам гости кеш на тоа додава "function.filetime" на носивост на адреси. Можам да видам дека многу од нив биле избрани по пат на Google и сега очигледно се пријавени како 404

kamilkurczak
22-04-11, 17:17
Здраво,
Имам решение за вас да ги избришете filemtime () прашање:
yous користите ова решение:


за колачиња прашање - се уште во потрага по добро решение.

kamilkurczak
03-05-11, 16:48
во врска со овој колачиња прашање - што треба да се најде добар приказ за да кука со кодот одговорни за овој наслов.

vBET
02-06-11, 22:12
Здраво. Камил е на одмор и ја зеде неговата случаи. Ве молиме кажете му беше што реши? Јас немам такви информации тука, но можеби тоа беше решен со премиерот, па ве молиме потврдете.

vBET
09-06-11, 18:44
Нема одговор - смета решени. Ако не пишете тука и ние ќе отвори ова прашање.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vB Enterprise Translator 4.10.1