PDA

View Full Version: Решени Како да инсталирате vbet со photopost



bcraytor
15-02-11, 10:09
Имам проблеми со инсталацијата VBET со photopost, иако се обидов совети во претходните мислења.

Имам vBulletin инсталиран во / home / xxxx / public_html и photopost во / home / xxxx / public_html / photopost. Преводот знамиња се појави во photopost форумот, но кликнување на нив предизвикува 404 грешка. Можете ли да ми дадат јасни упатства за поставување на VBET да работат со тоа. Јас исто така имам photopost преглед и photopost огласи во слични директориуми public_html / преглед и public_html / интранет.

Youngster
18-02-11, 23:46
Здраво, јас ќе се обидам да ви помогне, можете да ми даде URL на вашиот форумот ќе ги провери сите нешто и да даде совети како да одат сите работи.

kamilkurczak
02-03-11, 09:13
нема одговор - се реши, ако не, пишете тука и јас ќе се отвори оваа тема уште еднаш. Благодарам

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET 4.10.1