PDA

View Full Version: Решени Проблем кога посетителите се регистрирате



tomee123
21-11-09, 20:28
Здраво на сите кога посетителите се обидуваат да се вклучиш во форумот им го покаже следнава порака Одбравте да не ги прифати условите на форумот, така да не ќе биде во можност да продолжи во регистарот. Кликни тука за да се врати дома, или притиснете го копчето 'Назад' на вашиот интернет пребарувач, ако вие се согласувате со правилата на форумот сега. Овој проблем е на сите јазици Дали има решение за овој проблем? Благодарам

vBET
21-11-09, 20:42
Ве молиме PM ми линк до вашиот форум.

tomee123
21-11-09, 20:53
syrionline.com/vb3

vBET
21-11-09, 21:25
Ве молиме користете vBET конфигурација и сет кој што имаат право на лево цел - тоа ќе го промени кон лево кон десно за соодветните јазици. Сега тоа не е читлива за многу луѓе.

Ве молиме имајте предвид дека под Опера вашиот форум не е читлива - сè тече.

Исто така не можам да најдам линк за регистар - некои совет, каде што ќе го најдете? :)

tomee123
21-11-09, 21:30
Па, јас ја променија насоката на форумот десно кон лево за линк до овој регистар е syrionline.com/vb3/register.php? Јазик = mk

vBET
21-11-09, 21:51
Како што може да се види тоа се случи, исто така, за да не преведени страница (не сум сигурен - I don не разбере без превод, но гледам дека има предупредување, наместо на формуларот за регистрација). Затоа мислам дека тоа не е вина на vBET. Ве молиме проверете го на оригиналната страница доколку истото се случи исто така можете да го исклучите vBET и проверете уште еднаш. Ако сеуште се случи тогаш мора да се погледне на друго место, бидејќи не е vBET вина.

Ве молам дозволете ми да знам сум во право.

tomee123
21-11-09, 22:05
Мојот работи добро и не постои проблем со било каков проблем на форумот и регистрација во рамките на форумот работи добро, но проблемот е во тоа што кога ќе изберете друг јазик од оригиналниот јазик на форумот, на пример, беше еден посетител од Австралија да го изберете јазикот на земјата регистрирани форум да му покажам писмо дека тој не се согласува на правилата Форум Дали имате идеја?

tomee123
21-11-09, 22:09
Автор е на книгите и

http://www.syrionline.com/vb3/register.php

tomee123
21-11-09, 22:12
Не работи и кога да го одобри законите на форумот и следење покажува ме сфаќајте погрешно, јас не го направив одобрување на законите http://www.syrionline.com/vb3/register.php?language=en

vBET
21-11-09, 22:41
Мојот работи добро и не постои проблем со било каков проблем на форумот и регистрација во рамките на форумот работи добро, но проблемот е во тоа што кога ќе изберете друг јазик од оригиналниот јазик на форумот, на пример, беше еден посетител од Австралија да го изберете јазикот на земјата регистрирани форум да му покажам писмо дека тој не се согласува на правилата Форум Дали имате идеја?

Јас сум во потрага по траги во моментов.

vBET
21-11-09, 22:47
Еден поим - како што гледам по кликање на копчето регистрација не ве донесе до формуларот за регистрација (рачно register.php?do=register), Но само за поставување пошта (register.php?do=vMail).

Во овој момент немам идеја е ова предизвикува ова прашање, но ние едноставно може да го провериш. Ако може да се молам промена за момент вашата конфигурација, па кликнување регистрација копчето генерира целиот формуларот за регистрација. Исто така Ве молиме да ми кажете како да се конфигурира мрежата! Да се однесување на твое форум - Јас ќе го тестот на нашите тестови форуми.

tomee123
21-11-09, 23:07
Еден поим - како што гледам по кликање на копчето регистрација не ве донесе до формуларот за регистрација (рачно register.php?do=register), Но само за поставување пошта (register.php?do=vMail).

Во овој момент немам идеја е ова предизвикува ова прашање, но ние едноставно може да го провериш. Ако може да се молам промена за момент вашата конфигурација, па кликнување регистрација копчето генерира целиот формуларот за регистрација. Исто така Ве молиме да ми кажете како да се конфигурира мрежата! Да се однесување на твое форум - Јас ќе го тестот на нашите тестови форуми.

Јас престанав да производ се = vMail
Проверете пошта
Проблемот продолжува
Сега покажува линк на формуларот за регистрација register.php? Дали = регистрирате

vBulletin
Имам дозвола вистински

vBET
21-11-09, 23:16
OK. Јас сум сеуште во потрага. Еден совет - Можеби има некои проблем со пренасочувања (ако 301 пренасочување се случува, тогаш тоа ќе изгуби информации за договорот за форумот услови). Јас ќе напишам робот во неколку минути па ќе видите не нешто како што се случува. Да се смири - ќе најдеме решение за тоа:)

vBET
21-11-09, 23:30
ОК - Знам дека причина. Тоа е она што мислев - треба редирекција, затоа што во форма рачно останува без јазик параметар. Тоа е причината зошто се случува пренасочување. Се прашувам зошто URL-то во форма не беше променето (тоа треба да биде) - јас ќе го испита во моментов:)

vBET
21-11-09, 23:35
Дали сте користење на некои современи која ја менува адреси во форма? Јас барам во МО код, вашата html код и нашиот форум HTML код. Тоа треба да работат. Значи за подобро истрагата ќе им треба пристап до вашиот форум. Ве молиме PM ме пристап до вашиот FTP (веројатно не ќе треба Admin CP).

vBET
22-11-09, 02:04
Еден важно прашање - Дали сте работи на vBET 3.x ...?

Изгледа како да имаш бесплатен vBET 2.x кои само се преводи и не поддржува мулти јазик заедница. Ако сакате вашите корисници пишуваат пораки на различни јазици и да се пријавите на вашиот форум од другите земји, тогаш мора да се купи vBET 3.x лиценца. За жал јас не ја побара на почетокот ќе безбедно ни кабина многу време;)

tomee123
22-11-09, 19:17
Добро ја прифаќаат плаќање преку Western Union? Дали е тоа мене да биде промотор на вашиот производ зони ((Блискиот Исток)) се плаќа: D: D

tomee123
23-11-09, 14:58
Добро ја прифаќаат плаќање преку Western Union? Дали е тоа мене да биде промотор на вашиот производ зони ((Блискиот Исток)) се плаќа: D: D
Не гледам никаков одговор! : O

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations delivered by vBET 4.10.1