PDA

View Full Version: Решени Јас се празна страница



Damas
20-11-09, 19:01
Здраво,

Јас го инсталирате vBET234 една недела пред и сите добро работеа.

Само денес ми се празна страница, имам сервер и јас не направи никакви промени, па што е проблемот ве молам?


Навивам и iconv инсталиран

root @ серверот [~] # PHP-M
[PHP модули]
bcmath
Календар
CGI
ctype
навивам
датум
ДОМ
eAccelerator
филтер
FTP
GD
gettext
Hash
iconv
IMAP
ionCube Loader
JSON
libxml
mbstring
MySQL
OpenSSL
pcre
POSIX
Одраз
сесија
SimpleXML
SPL
SQLite
стандард
tokenizer
XML
xmlreader
xmlwriter
Zend Optimizer
ZIP
zlib

[Zend модули]
Zend Продолжување менаџер
Zend Optimizer
на ionCube PHP Loader

root @ серверот [~] #

Секоја идеја ве молам?

Damas
20-11-09, 21:11
Јас издувам истиот оваа грешка vBulletin.org форум - Прегледување на само еден пост - vB претпријатија Преведувачки (http://www.vbulletin.org/forum/showpost.php?p=1911751&postcount=860) јас не го користат Google API клуч Ви благодариме

vBET
21-11-09, 18:20
Ако тоа беше работа и одеднаш престанува, тогаш гледам оние сценарија:
1. Вашиот хост провајдер направи некои промени на серверот - барајте од него за тоа.
2. Други администратор направи конфигурација промени - проверете ја вашата конфигурација повторно
3. Имате некои проблем со Google - ја отворам датотеката FORUM_ROOT / inclues / vbenterprisetranslator_functions.php, најдете таму $ резултат = @ curl_exec ($ врска) и подолу додадете echo $ резултат "</ br> ';.. Оневозможи кеш, одете на некои преведени страница и да видиме што е резултат од Google. После тоа вратите промените - укинување на ехо и овозможи кеш повторно.

Ова можам да кажам во овој момент. Повеќе кога ми даде потврда за 1 и 2, а резултатите од 3.

Damas
22-11-09, 11:04
Здраво,

За 1 и 2, јас не се промени нешто на мојот сервер, нејзиниот мојот сопствен сервер.

Се обидувам чекор 3, но сепак со истиот проблем, нема резултати од Google.

Ви благодариме за помош

vBET
22-11-09, 17:05
Не, не, не - ако имаат навивам-от, тогаш вие секогаш ќе добиете резултат од Google. Прашањето е што овој резултат вклучува. И тоа е она што треба да знаете. И 3 е ви даваат начин да го дознаете со тоа ставање на излезот пред остатокот од страна (треба да го видиме на почетокот на страница)

Ако сакате можам да се справи со ова - само треба пристап до Твоето админ ЦП (Сакам да ја видам вашата конфигурација) и да ја вашата FTP. Ве молам PM оние пристап детали или пишете тука резултат од 3 како што праша пред. 3 не е решение - 3 е истрага.

Damas
23-11-09, 00:48
Премиерот Испратено

Ви благодариме

vBET
23-11-09, 20:31
Благодарам. Јас веќе ви испрати одговор на AM. Причината е дека се блокирани од страна на Google. Да се смири - Гугл сака да им даде пристап назад, кога се е во ред, па само нив ги пишуваат и ќе се разјаснат ситуацијата.

За секој кој има сличен проблем ве молиме погледнете во ажурирани Најчесто поставувани прашања (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/6-faq.html # post9). Тоа е прикажан таму како да се провери дали вашиот сајт е блокиран од страна на Google и она што, за да во таков случај.

Damas
23-11-09, 21:06
Напишав на Google поддршка, се надевам дека тие наскоро Одговори: збунет:

Ви благодариме

Damas
24-11-09, 21:30
Здраво,

Јас ви испрати часот молам да ми помогнете побрзо, Google ми даде само еден миг да го надминете овој проблем

Ви благодариме

vBET
25-11-09, 01:53
Имаме 01:53 ноќе нашето време, но ќе има за вашиот часот:)

vBET
25-11-09, 02:21
И одговори - Драго ни е што Google сака да ја деблокира толку брзо:)

Damas
25-11-09, 04:29
Yaaaaaaaaah
мојот веб сајт одблокиран СЕГА

Благодарам благодарам Резервоари многу за голема поддршка

Со почит

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.10.1