PDA

View Full Version: Решени $ Vbenterprisetranslatorflagsdropdown Локација



MicroHellas
14-11-10, 06:49
Здраво,

$ Vbenterprisetranslatorflagsdropdown работи само во статистика лента? Зошто не можам да го направите да работи на подножјето лента како замена за vB мајчин јазик droplist?

Марија

mateuszr
15-11-10, 09:42
Здраво:)

Дали ќе се обидат "Прилагодено" опција во админ ЦП-> VBET-> Знамиња и, според описот:

Ако ја поставите Прилагодено, тогаш мора да се постави знамиња место рачно со додавање на $ vbenterprisetranslatorflagsdropdown да соодветно место во статистика лента дефиниција.
стави соодветен измени во статистика лента дефиниција во стил менаџер?

MicroHellas
16-11-10, 08:39
Здраво:)

Дали ќе се обидат "Прилагодено" опција во админ ЦП-> VBET-> Знамиња и, според описот:

стави соодветен измени во статистика лента дефиниција во стил менаџер?

Како моите прашања вели: "единственото место каде што можам да го додадете е статистика лента"? Во статистика лента работи. Јас го знам тоа. Но јас сакам да ја смести во подножјето бар каде vBullatin всушност има droplist за располагање јазик. vBulletin doesn't има во статистика лента: кул:

mateuszr
16-11-10, 12:30
За жал, не го прочитате внимателно:)
Хм .. Како и да е, јас навистина не го добие .. Јас го посетив вашата форумот и имаш што droplist во подножјето бар и преводи изгледа во ред со 25 јазици сте го поставите

mateuszr
18-11-10, 10:27
Без одговор за некое време, така што јас верувам темата е решен за сега.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 supports automatic translations