PDA

View Full Version: Dopdown мени на јазичиња во статистика лента се движат



Hangman
07-10-10, 11:58
Здраво, Дали е возможно да се движат на паѓачкото мени на јазичиња во статистика лента? Причината е тоа што мора да биде можно во секое време за промена на преводот. Ова е во статистика лента не е можно бидејќи статистика лента мени промени секое јазиче. Поздрав, Бесилка

kamilkurczak
07-10-10, 14:55
Здраво,
Хмм не ми се undertand точно.
Можете ли да објасните подобро? Сакаш да кажеш дека сте отворена необработвана површина како да имаат знамиња во одредено место?
Ако одговорот е да, можете да го направите рачно. Оди до admincp-> vBET-> - Место> знамињата-> знамињата
Намести Прилагодено
и додадете $ vbenterprisetranslatorflags во дефиниција.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 you can enjoy automatic translations