PDA

View Full Version: Тема Барања 1. Прифатени Наслов скокачки текст, било каде во преведени страници, се уште не се преведени
 2. Одбиени Избор на знамиња за англиски јазик
 3. Веќе направено Кружни проверка и префрлување на API за да се задржи протокот на преводи
 4. Веќе направено Ве молиме бидете vbet работа со платени MS API
 5. Прифатени Предлози
 6. Прифатени членови e-mail известувања непреведен
 7. Прифатени Мапа на сајтот имала проблеми
 8. Прифатени vBet Целосна Guest Кеш - но не и за роботите
 9. За да се објасни Преведете форумот не се запишани во стандардниот јазик форумот
 10. Во предвид оневозможи vBET употребата на гости
 11. За да се објасни Треба да има опција за пристап за да се оневозможи гледање автоматски преводи
 12. Веќе предложените Користете memcache или xcache за гости кеш
 13. Прифатени Упатство за уредување други превод резултат / кеш, од admin
 14. Веќе предложените Форум напишана не преведени
 15. Веќе предложените Аватарот на јазик Chace треба да се оневозможи
 16. За да се објасни Како можам да користам RSS на други јазици да работат.?
 17. Веќе предложените Memcached Поддршка
 18. За да се објасни Социјални обележувачи адреси
 19. Веќе направено Преведете alt таговите!
 20. Во предвид различни dB за vbet
 21. Одбиени Utf8_general_ci препорачува во текот Utf8_bin?
 22. Веќе предложените vbet_guestcache премногу голема додадете празна команда во cPanel
 23. Веќе направено Може рачно vBET база на податоци флеш | чист функција се додава во admincp?
 24. Веќе направено vbet_guestcache на големи
 25. Веќе направено Поддршка за збор esclusions!
 26. Одбиени Поддршка за блогирање
 27. Одбиени Намести Форум јазик - Сите Форуми или одредени
 28. Веќе направено Вчитај знамиња со CSS самовила
 29. Во предвид Можност за избор на јазик во повлечете надолу за регистрација
 30. Веќе предложените Користете memcached
 31. Прифатени Тај vBET во мрежата! Јазик систем
 32. Веќе предложените Опција во известувања за да се прикаже на јазиците на
 33. Одбиени Пропускането? Јазик = XY продолжување
 34. Веќе направено Функција, за да рачно Clear Cache
 35. Веќе направено празно клучни зборови и 3 база адреси на преведени страници
 36. Веќе направено Јазик Состојба интегрирани во известувањето систем на VB
 37. Веќе направено Имала канонски врски и рачно должина
 38. Веќе предложените Јазик употреба извештај
 39. Одбиени Предлог за нов сопствен превод таг
 40. Одбиени Мала идеја
 41. Веќе направено Некои статистика да додадете
 42. Веќе направено Додадено од вклучите Javascript-
 43. Веќе направено Додај канонски
 44. Одбиени Регистрација без предизбор на оператор
 45. Веќе направено Превод на ALT текстови
 46. Одбиени Промена на име за freeversion
 47. Одбиени Разединена кредитна текст како имала
 48. Веќе направено Оневозможи во блогови и други не мајчин VB скрипти optio
 49. Веќе направено Јазик знаме во кој е присутен
 50. Веќе направено Уредување на јазик избирање на локација во регистарот страница?
 51. Прифатени Глувчето над Наслов на тема покажува првиот x зборовите на тема (не преведени)
 52. Веќе направено Проблем со vbet и дупликат содржина
 53. Одбиени Контрола врз кои форуми се преведени
 54. Прифатени RSS-доводи бубачка / барање
 55. Веќе направено BBCode-от
 56. Веќе направено човекови безбедносна проверка за регистрација
 57. Веќе направено користење на 1 слика наместо од 52
 58. Одбиени користење Прецизни или ip2location и други предлози
 59. Во предвид нови 2 карактеристики
 60. Веќе направено Чистење на кешот дневно - само 15 дена
 61. Веќе направено Јазици описи да се преведе како и
 62. Веќе направено custome пробие или како опции
 63. Веќе направено Јазици
 64. Одбиени Знамиња сортирање
 65. Веќе направено Намести стандардниот јазик по дифолт за корисниците кои не го направи уште
 66. Веќе направено Прикажани знамиња на регистрација страница
 67. Одбиени Друг поглед
 68. Веќе направено [Јазик: $ јазик не го додадете јазик BBCodes] во брз одговор
 69. Прифатени Превод на категорија име во URL-то
 70. Прифатени Изборен известување за гости / корисници со странски јазици
 71. Одбиени Функционалност да се пополни vbet кеш контролирани од admincp.
 72. Веќе направено Од друга BBCode-от
 73. Одбиени Пишувајќи во различни јазици
Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vB Enterprise Translator 4.10.1