PDA

View Full Version: Општи дискусии 1. Сомнеж да се направи база на податоци beckup
 2. Трошоци за оптимизација - Како vBET овозможува да користат бесплатен и / или поевтини машински превод
 3. Користење apertiumtest.php, она што е личи работи и не работи
 4. Прашање
 5. Како да се направи некој текст не преведени?
 6. Прирачник Превод
 7. Прирачник за преводи: Како да уредам / преведе текстот, тоа не во внатрешноста на телото страница?
 8. Преведувачки Мајкрософт API
 9. Како да се заштеди / скромен пари, со користење на платени Google V2 API. Ве молиме ги споделите вашите совети и трикови!
 10. Екстра промени со нови vBET верзија?
 11. Спонзорирани Google API
 12. Мапа на сајтот интеграција оптимизација
 13. Google плаќа API
 14. Премногу јазици = лошо?
 15. htaccess правила
 16. Промена мислења на страница опција
 17. Visite dirette Google Analytics
 18. vBET и софтвер на vBulletin 3.8.7
 19. vBET и имала 3.6.0
 20. Стоп за потрага по x неуспеси (база на податоци Кеш)
 21. Следна порака
 22. Барање / дискусија: Што за верзија XenForo?
 23. Сокриј паѓачкото мени превод на статистика лента за логирани членови во?
 24. Кешира и база на податоци употреба
 25. Само потврдувајќи го надополни постапката
 26. странски јазик на англиски
 27. Заменете еден знаме?
 28. Надградба имала
 29. Датотека кеш Бета
 30. Промена мислења на конец опција
 31. Батон!
 32. vBET 3.3.4 и 3.3.2 имала прашање
 33. Како брендирање слободен?
 34. Знаме слики алтернативни опции
 35. Неколку прашања во врска со новата верзија 3.3.2
 36. HTML расчистување
 37. Може ли да се оневозможи некои додатоци?
 38. Колку е голема вашата база на податоци не се?
 39. Како можам да направам линкови до преведени страници - nofollow
 40. Како што се нарекува МО ... ?
 41. Перформанси со голем кеш
 42. За кеш табели во базата на податоци
 43. ОМГ види овој одговор
 44. Каде да поставите вашата знамиња за гости?
 45. Како да се копија на базата на податоци без јазик кеш содржина
 46. Google email
 47. vbet товари
 48. Google и подобрување преводи
 49. vBET и перформанси
 50. Повеќе јазични помош
 51. Било кој датум за 3.3.0?
 52. HTML имала за расчистување
 53. поинаков стил
 54. CMS
 55. Барање помош за стандардниот јазик
 56. vBulletin претпријатија Преведувач (vBET) Affiliate програмата?
 57. Колку побрзо е кеш оптоварување време во 3.0?
 58. vBET работи на Vbulletin со било кој charset!
 59. Избегнувајте грешки
 60. Превод RSS канали
 61. Како тоа функционира - прирачник за мулти јазична поддршка
Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vBET Translator 4.10.1