PDA

View Full Version: vBET4 Тема Барања 1. Одбиени VBET прилог - едноставен збор или фраза замена преку локација
 2. Веќе направено А изборот на јазиците за превод, без оглед на јазикот на кешот на екранот
 3. Веќе направено Конфигурација на извозот
 4. Во предвид Поддршка за поддомени
 5. Веќе направено Линк кон преведени тема рачно
 6. Веќе направено Не преведе ништо нови теми, но имајте линкови до нешто што се преведува
 7. Прифатени Голем проблем со дупликат содржина
 8. Веќе направено Само преведе нови теми
 9. Веќе направено Додавање на rel = "алтернативна" тагови
 10. Прифатени Ако API се враќа нема резултати, се врати на услуги код за грешка, наместо на нула
 11. Во предвид Превод пребарување
 12. Прифатени Кориснички профил јазик опцијата "не е избрано"
 13. Прифатени Јазик обвивката или bbcodes промена на персоналот објекти
 14. Прифатени Подобрување Url СЛЕДЕЊЕ: внатрешни врски секогаш во имплицитна јазик
 15. Прифатени Знаме додава postbit
 16. Прифатени CMS статии не преведување
 17. Во предвид Земете големи и мали знамиња?
 18. Одбиени ¿Како да го конфигурирате уредувачот копчето за производот bbcodes?
 19. Веќе направено Игнорирај зборови во низата наслови
 20. Веќе направено филтерот на текстот надвор порака / мислења
 21. Прифатени Вклучи преводи Резултати од пребарувањето
 22. За да се објасни Мои омилени знакот + на WIO страница.
 23. Прифатени Увоз language.xml на јазикот кеш
 24. За да се објасни Различни стандардно јазици за различни subforums
 25. Веќе направено Сокриј vBET верзија
 26. Веќе направено користат и други НЕ Google Translate API-
 27. Веќе предложените Разл датотека за имала
 28. Веќе направено Процесот на регистрација
 29. Веќе направено Mcached како кеш
 30. Веќе направено средно групи за корисниците зависи мајчин јазик за секој корисник
 31. Веќе направено укажуваат на прирачник превод за корисници
 32. Веќе направено vBET за време на регистрацијата во vB4 користи табели
 33. Веќе предложените Е-пошта Преведувачки итно потребни
 34. Прифатени Гостин Кеш + прелистувач кеширање
 35. Прифатени Наслов тагови на слични теми не преведени
 36. Веќе направено Промена на стандардниот јазик опција за модераторите
 37. Веќе направено Исклучоци за: "доверба Гугл"
 38. Во предвид Admin CP менија
 39. Веќе направено Гостин кеш за сите јазици
 40. Одбиени канонски
 41. Прифатени Преведете нов регистриран член поздрав
 42. Веќе направено Како да ја прескокнете <code> </ code>?
 43. Веќе направено Промена на авторските права текст?!
 44. Веќе направено Остави дел од насловот на статии во CMS без превод
 45. Одбиени Знаме - врска структура
 46. Веќе направено Знамињата во една слика на сајтот
 47. Веќе направено Може ли да го напушти оригиналниот наслов за сите јазици?
 48. Веќе направено Посебни напомени
 49. Веќе направено Рачно Преведете специфични фрази Поставување
 50. Веќе направено Copyright Notice нема врска
 51. Веќе направено "Целни =" _blank
 52. Одбиени "Избери ги сите / ништо" во конфигурација
 53. Веќе направено Не Преведете нови корисници пост
 54. Веќе направено register.php инструкции
 55. Веќе направено оневозможи некои форуми
 56. Прифатени Инспирација за упатства
 57. Веќе направено Знамиња
Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 gives automatic translations