PDA

View Full Version: vBET4 Општи дискусии 1. Додавање hreflang HTMNLANGtags прашање
 2. Се консолидираат превод бази на податоци?
 3. Има vBet се напуштени?
 4. Колку текстуални и сега може да се преведе за слободен?
 5. Како можам да го присили на изборот на јазик?
 6. Јас треба да се знае дали Vbet ќе работат со DBseo
 7. DBSEO дела
 8. Трошоци за оптимизација - Како vBET овозможува да користат бесплатен и / или поевтини машински превод
 9. vBET и SEO
 10. Зошто не ви обезбеди една верзија на оваа програма за XenForo
 11. Како да се направи превод адреси поддомени?
 12. Ограничување на превод
 13. Подесувања толку платени преводи не се отстранети
 14. Како да се направи некој текст не преведени?
 15. Прирачник Превод
 16. Јас сакаа да се направи форум
 17. Е VBET мртов?
 18. Јазични пакети
 19. Google API по која цена
 20. Колку време VBET Поддршка слободен превод?
 21. веб-страница заостануваат
 22. Боја на текст?
 23. Мајкрософт Преведувачки API Сино употреба мониторинг
 24. Loking за лиценца ажурирање да работат со vb4.x
 25. Мајкрософт API граници?
 26. Вклучување на гости кеш од CDN?
 27. нов форум
 28. П: Избегнување на дупликат содржина
 29. vBET и ckeditor во 4.1.4
 30. Рекламирање број
 31. Google Translate API исклучи или ќе бидат платени? Не е важно - vBET поддржува други API-
 32. додавање сопствени насловот мета таговите за преведени страници.
 33. Дали треба да се плати или не?
 34. Автоматски преведени страници VS содржина на Google насоки
 35. Наслов на тема не преведени
 36. Robots.txt за имала-от форум трчање Vbet 4.2.3
 37. vBET и VB 4.1.2
 38. vBET и имала 3.6.0 RC1
 39. Која е вашата конфигурација?
 40. Vbet со големи форуми системи? Што велите вие?
 41. Избриши / промена Vbet авторските права
 42. Sitemaps адреси се англиски
 43. Нови во превод - Како да се подобри / подобрување на превод
 44. Dopdown мени на јазичиња во статистика лента се движат
 45. googletest
 46. Дали вашата интеграција Оваа добра?
 47. vBulletin 4.0.7 и тековната vBET порака
 48. Copyright прашање
 49. различни јазици не пренесува правилно
 50. нешто да се грижите нека оваа е-мејл?
 51. не vbet додадете nofollow кон надворешните врски?
 52. vBET и VB 4.0.5 и имала
 53. Отстранување на бренд
 54. Дали поздрав преведени?
 55. 2 главни јазици на форумот
 56. vBulletin 4.0.4
 57. Може ли некако Преведете мета тагови?
 58. Јавен пат сајтот?
 59. како да го надградите
 60. услов за различни јазици
 61. Ленти покаже текст во оригиналниот јазик
 62. Како да го задржи титулата на форумот во оригиналниот јазик?
 63. како да знам vBET virsion
 64. имала 3,5 злато и vBET
 65. Маркетинг во различни јазици
 66. сила Clear Cache
 67. Како се еден вклучите оваа имала / vbet / Јава на?
 68. Преводи паѓачкото мени во CMS / блогови
 69. Дали постои начин да го направите тоа?
 70. Како брендирање бесплатна опција работа?
 71. Форум рачно Преведете?
 72. Како можам да бидам сигурен дека новите корисници се види нивниот мајчин јазик?
 73. Дали постојат статистички податоци за успехот на vBet
 74. Ќе содржина ретроактивно да се преведе?
 75. VBet да коментира и перформанси
 76. На прашањето имала vBEt +
 77. Рачно нормализација (Canonical рачно) сила
 78. Препорачај vBET нас инсталира
 79. Тешко од
 80. vBET и перформанси
 81. vBET совети - на најдобрите практики за користење на vBET
 82. Како тоа функционира - прирачник за мулти јазична поддршка
Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 enjoy automatic translations