PDA

View Full Version: Kako mogu biti sigurni da su novi korisnici vide njihovom materinjem jeziku?



brubros
26-03-10, 20:22
Ja sam koristeći ključne riječi i Google AdWords kampanju ciljanu prema Kini. U jedan dan testiranja, dobio sam malo više od 300 hitova iz kampanje, ali iskusni 80% odskakivati stopa (postotak ljudi koji je proveo manje od nekoliko sekundi na web stranici prije izlaska). Visoka stopa odskakivati moglo biti zbog bilo koji broj različitih pitanja (odredišnu stranicu treba poboljšati, oglašavanja sadržaj treba mijenjati, i dr.), ali prvo pitanje trebam istražiti je li ili ne one nove posjetitelje vide moje stranice na njihovom materinjem kineskom jeziku. Imate li prijedlog o tome kako mogu odrediti kojim jezikom neregistrirani posjetitelj zaista vidi kad su zemljište prvi na mojoj web lokaciji? Mogu li gledati na poslužitelju logove i vidjeti da li stranicama poput http:// **********/ lang = cn su generirana za primjer? Ili postoji jednostavniji način? To će mi pomoći odlučiti kako najbolje postaviti otkrivanje strategije prevođenja jezika, kao i u vBET postavke. Hvala!

tavenger5
26-03-10, 21:04
Ako su korisnici će prevedene URL onda oni bi trebao biti vidjeti prijevod. Primijetio sam više odskočiti stopa od kineske i japanske prometa u cjelini. Ovaj svibanj biti djelomično, jer Google prijevod nije tako dobar kao neki jezika i posjetitelji mogu reći.

brubros
26-03-10, 21:37
Ako korisnici će prevedene URL ...

Prvo, hvala za važan uvid u vezi svoje iskustvo s prometom iz Kine i Japana. To bi moglo objasniti mnogo - i spasi me neke glavobolje unaprijed!

Drugo, molimo Vas da medvjed sa mnom (newbie i "Junior Member" i sve), ali sam koristiti URL je primarna domena, a ne bilo koji jezik specifične URL-a. Nisam siguran da bih čak znati kako to učiniti (www.domain.com/lang=cn?). Bio sam pod dojam da vBET zaključuje najbolje što se može lokalnom jeziku korisnik "automatski" (to je ono što sam klađenje kad sam link od AdWords oglasa sad, ali želim provjeriti) ili ima registrirani korisnik Profil jezika prednost ako postoji (definitivno metoda).

Možda je to samo značajka zahtjev za izvješćivanje sposobnost da me obavještava da je X ljudi posjetilo stranicu pomoću Y jezik dano vremensko razdoblje i na taj način mogu i povezati prometa, kao i, posebno, razvijati bolju ideju čitateljstva jezika volumena koji se, pak, možda bi mi da de-nered sučelja jezika rijetko / nikad ne koristi moje čitateljstvo.

Hvala još jednom!

tavenger5
26-03-10, 22:09
Vidim ono što znači - to ovisi o postavkama za "Preusmjeravanje korisnika jezik". Imam mina postavljena na prisilni, koja se temelji na preglednicima postavke jezika.

Da biste vidjeli je li to radi možete pogledati u svoj softver za analitiku jezični kod. Ja koristiti i Google Analytics i vbSEO, tako da ovaj proces je relativno jednostavan, ja sam samo traži pod sadržaja / kod /. U analitika možete podijeliti korisnicima na temelju jezika i podrijetla.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Multilingual forum supported by vBET Translator 4.10.1