PDA

View Full Version: Riješen Više opterećenje problema



Snake
16-03-10, 11:54
Ok, tako sam učinio hrpe testiranja.

Tijekom razdoblja od 24 sata mi se diže stalno opterećenje u 30,00 s

Poslužitelj ponovno se fiksira za još 24 sata.

Ako onemogućim MORH ja ne bi taj problem.

Nemojte reći da je s mod invaliditetom ima manje prometa jer to nije točno, Google još uvijek šalje isti promet uz mod osobe s invaliditetom prema mom statistika.

Molimo objasnite, opterećenje vozeći mene lud.

tavenger5
16-03-10, 19:32
Zvuči kao robota su udaranje prevedene stranice kad mod je uključen. Te bi trebao pogledati u optimizaciju Apache ili dobivanje poslužitelj s više procesorske snage. Jeste li trčanje vboptimise ili bilo koju vrstu caching mehanizam, kao što su memcached?

Snake
16-03-10, 21:35
Činjenica je moj forum dobiva 30.000 uniques dan, ako sam isključiti mod opterećenje kapi odmah, i robota, a korisnici i dalje pokazuju stranice tako i dalje traže poslužitelj moć, to je jednostavno da pokazuje prevedene stranice koriste 10x resurse od standardnih VB stranice od normalne baze. To loše pisanog koda i treba popraviti! Drugih MODs nikada nije to, samo vbet, želja i nikad promijenio se tijekom, ali ide natrag je prekasno sada. : Lud:

moman
16-03-10, 22:21
To stvarno zvuči kao da radite na underpowered poslužitelju. Ja sam na 8-jezgri Nehalem stroj (tako da smo u potrazi na 8 više virtualnih jezgri zbog HT-a, za ukupno 16). Također sam u velikoj mjeri optimiziran ovaj stroj koristeći svoje tehnike, kao i naputke iz ljudi na vbulletin.com.

vBET podiže moje opterećenja od oko 2,5 do 3,0 do 3,5, ovisno o broju korisnika, a to očito raste na temelju cache veličine. Međutim, ja ne mislim da je previše loš uopće, kao moj istovremenih korisnika u rasponu od prilično visok od 800 do čak i više 1.200.

vBET
17-03-10, 00:38
Pozdrav:) Naravno prijevod mora poduzeti neke resurse - nema magije. Prevedi znači stranici se izlaz rezultat i to promijeniti. Zbog toga će uvijek prijevoda trajati dulje od normalne stranice.

Razumijem da niste previše sretni što više opterećenja poslužitelja, ali imajte na umu da je uzimanje sredstava vBET SAMO za prijevod. Za normalnu stranice dodaje samo zastave. Dakle, sve to dodatno opterećenje proizlazi iz dodatnog prometa na prevedenih stranica. Kao što je napisao vaš promet nije otišao odmah nakon onemogućivanja vBET (ako ste ga dok onda će se smanjiti nakon onemogućivanja - vjerujte mi) i poslužitelj učitavanje je niži - očito je - roboti još uvijek snimili URL-ova prevedene stranice, korisnici i dalje pronalaze u Google linkove na vaše prevedenih stranica. Dakle, vi još uvijek imate istu prometa, ali sada pod prevedene veza jednostavno dupliciraju sadržaj - normalna stranicu koja nije preveden. Ako želite ostati s invaliditetom vBET preporučamo dodati pravilo u. Htaccess datoteku koja će preusmjeriti sve prevedene stranice normalnim jedan, inače možete izgubiti vaše SEO zbog dvostruki sadržaja.

Imajte na umu da smo već planira podršku drugih cache memorije sustava i naš prijevod algoritama odmah su optimizirane. Tj. samo mi otkrili kako drastično smanjuje PHP performanse pri radu na velikim žice i mi mijenjati naš algoritam. To je već objavljen u vBET 4.2.0 s dodatnim opcijama konfiguracije. A mi ćemo premjestiti sva poboljšanja i na vBET 3.x koja još uvijek podržava:)

Razumijem da je prema Vašem mišljenju naše kod je slaba. Ne znam na što ste temeljeći svoja očekivanja. Mi smo najbrži prijevod mod za BB - nema ničega što radi bolje. Prijevod će se neke resurse i naš MORH uzima manje od bilo koje druge. Možete vidjeti koliko brzo vBET može raditi na mnogim forumima. Ako imate pitanja o vašem poslužitelju, a zatim razmislite o promjenama konfiguracije ili dodavanjem poslužitelj resursa. Nećete staviti 20 litara vode u kantu 10 litara.

Naša smisliti je: "Mi smo puno toga promijeniti". I to je razlog zašto smo eksperimentiranje, mijenja algoritme, profiliranje i provode dosta vremena u potrazi za rješenjima koja će zahtijevati manje resursa. Ipak znamo ni MORH koji bi mogli biti bilo koje natjecanje da vBET a tu su i neke druge modove prijevod. Napravili smo puno algoritma promjena koje smo morali vjerovati daleko, jer oni ne pomogne, tijekom tog procesa smo i otkrili mnoge poboljšanja. Možete imati vaš dojam temeljeći na poslužitelju pitanjima, ali molimo vas da razmislite da li vi imati bilo bolje rješenje? Što bi vam dati naslutiti da možda vBET nije krivo rješenje jer se radi o tisućama foruma, možda ste samo pokušavate staviti 20 litara vode u kantu 10 litara. Ipak - moramo puno mijenjati i veliki popis obveza u optimizaciji dijelu (oko 70% do eksperiment će to pomoći ili ne):) A ti si 100% pravo - mi to možemo učiniti bolje, mi ćemo i mi smo radili sve Vrijeme:) Samo pričekajte dok se krećemo svi poboljšanja koje smo napravili tijekom vBET4.x provedbe:)

Ako ja mogu vam dati neke savjete - provjerite kako možete optimizirati vBET: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/243-vbet-performance.html
Posebno razmotriti onemogućavanje neke jezike i blokiranje irelevantnim stranicama od strane robots.txt

Što je vrijeme odziva za prevedene stranice? Što je uporabu procesora? Koje je vaše memorije? Ako je prihvatljivo onda morate ništa brinuti. Ljudi su često uplašeni povećanjem opterećenja poslužitelja, pa čak i ne znate što to znači. 10 puta više opterećenja poslužitelja ne znači 10 puta više sredstava koristi. To samo znači da se više niti čekanja u redu, što je sasvim normalno, budući da sada vaše teme mora čekati odgovor Googleu, ako neki prijevod nije spremljene još. Dakle, nit je čeka odgovor Googleu i ne preuzima nikakvu CPU NA SVE to vrijeme. Zbog toga učitavanja poslužitelj će biti veći, čak i ako vBET mogao uzeti bez sredstava na sve (što naravno nije moguće).

O pad vaš poslužitelj - to je očito tvoj poslužitelj problem. To se događa povremeno. Imao sam sličan problem na svom poslužitelju. To je uzrokovano nekim Apache bug pa se Apache nit rasla i raste s memorije dok cijela memorija je konzumirati ans poslužitelju spremljene. Samo jedna nit se ponaša kao da je - drugi Apache niti je normalno. Igrao sam sa Apache konfiguraciji i problem je riješen. Mislim da je upravo Apache dio memorije propuštanja - kao što se sjećam sam stavio manju vrijednost zahtjeva koji se može držati po jedna nit. Bilo je i drugih promjena. Predlažem da provjerite memorije i monitor za neko vrijeme. Također može biti korisno da provjerite prosječni iznos memorije koristi jedna Apache nit, napravio neke kalkulacije i postaviti odgovarajuću vrijednost od max teme za Apache.

Ako imate bilo kakvih pitanja molimo Vas da više samo pitajte:)

vBET
18-03-10, 09:21
Hej - Upravo sam bio na forumu to prevodi ultra brzo ... Dakle, ono što tvrde i zašto o tome toliko ljut stav o vBET, kada imate super brzi usluge prevođenja? ...

Molimo razmislite što znači poslužitelj učitavanje. Razumijevanje njezino značenje može biti vrlo korisno da shvate što se događa na poslužitelj, a kako to može biti povezano s teme koje čekaju u redu ne zato što nema sredstava, ali se čeka odgovor iz drugih poslužitelja (u ovom slučaju Google).

Po mom mišljenju imate super brzi prijevodi i morate ništa brinuti:)

Snake
18-03-10, 12:49
Ja sam bio gradilištima 10 godina, ja sam potpuno svjestan 10x opterećenje ne znači 10x resursa, zaustavljanje me liječenje kao idiot i žlicu hranjenja mi smeće. Hladno činjenice su s ovim mod vs druge besplatne mod učitavanja je mega. I na vrhuncu puta moj site je sada spor i ne reagira. Da, stranice prevesti brzo off-vrh, ali po cijeni od sporog servera kasnije tijekom dana. Imam quad core, RAID 15k SAS poslužitelju, koji je optimiziran sasvim u redu, pokrenite ga 0,50 cijeli dan prije toga s velikim prometom. To je kod koji dodaje VBET opterećenje i čini poslužitelj spor u vrhuncu puta, to je činjenica, to nije povećanje prometa, imao sam isti promet i robota prije i poslužitelja nosila fino, to je prijevod proizvoda. Razdoblje. Požurite se i to popraviti, ja stvarno ne želite platiti još 300 £ mjesečno za nadogradnju poslužitelja samo pokrenuti MORH lol.

tavenger5
18-03-10, 16:03
Koliko jezika imate omogućen? Koliko postova imate? Imate li vbseo i sitemap generator instaliran? Koliko su robota udarajući stranica dnevno?

Snake
19-03-10, 00:11
Bok!

32 jezika omogućeno.

100.000 postove.

vbseo i kazalo instaliran.

sitemap čep, kaže 1000.000 stranica indeksirano na dan.


Činjenica je, ako sam onemogućiti mod i ponovno poslužitelj, bot, a korisnici još uvijek udaranje moj server isti kao i prije, iste stranice su u još u googles indeksa, a time i ja dobiti istu promet omogućeni ili ne.

Jedina razlika je da s MORH-om invaliditetom robota i pretraživačima google dobiti na engleskom stranici, tako da, promet je identična, jedina razlika je da ne vidite prevedeno stranica, čime se izbjegava Mods baze pitanja.

To je jasno kao dan da me ovaj mod je izdana bez odgovarajuće ispitivanje, i jasno je vlasnik ne zanima u rješavanju problema.

Uspjeti.

Snake
19-03-10, 00:19
Michael, vi ste u krivu, to opterećenje ne uzrokuje porast prometa, što je uzrokovano čitanja i pisanja prijevoda mysql.

Ako vBulletin momčad može čitati i pisati na mysql s niskim opterećenjem zašto ne mogu vi?

Slabo kod moj prijatelj.

vBET
19-03-10, 02:43
Ja sam bio gradilištima 10 godina, ja sam potpuno svjestan 10x opterećenje ne znači 10x resursa, zaustavljanje me liječenje kao idiot i žlicu hranjenja mi smeće. Hladno činjenice su s ovim mod vs druge besplatne mod učitavanja je mega. I na vrhuncu puta moj site je sada spor i ne reagira. Da, stranice prevesti brzo off-vrh, ali po cijeni od sporog servera kasnije tijekom dana. Imam quad core, RAID 15k SAS poslužitelju, koji je optimiziran sasvim u redu, pokrenite ga 0,50 cijeli dan prije toga s velikim prometom. To je kod koji dodaje VBET opterećenje i čini poslužitelj spor u vrhuncu puta, to je činjenica, to nije povećanje prometa, imao sam isti promet i robota prije i poslužitelja nosila fino, to je prijevod proizvoda. Razdoblje. Požurite se i to popraviti, ja stvarno ne želite platiti još 300 £ mjesečno za nadogradnju poslužitelja samo pokrenuti MORH lol.

Razumijem da je već upoznat s informacijama o opterećenja poslužitelja koji sam ti dao. Imajte na umu da ja nemam znanje o tome kako je svaki napredni tisuća naših korisnika i svaki put ću dati dupe potpune informacije kao što može biti od pomoći. To ne znači da sam vas tretiraju kao idiot - to znači da mi je stalo dajući vam informacije koje mogu biti korisne za vas i ocjenu stanja vašeg servera. Molim Vas, pokažite mi druge besplatne mod koji vam govorimo o rado ću napraviti neke usporedbe:) Također bilo koje vrijeme ste slobodni odabrati najbolje rješenje za vas.

Provjerio sam svoj forum i opet se čini da reagira vrlo brzo. Molim Vas, dajte mi najbolje vremenskom okviru za bitak u mogućnosti to promatraču ono što pišete o svom sporo odgovore na vrh vrijeme.

Ako želite provjeriti kako vaš promet promijenila zbog vBET - molimo generirati neki izvještaj koji će vam pokazati sve u prometu na jezik: Prevedeno stranice - to je ono što ste zaradili zahvaljujući vBET.

Vi ste apsolutno u pravu da treba prijevodi dodatna sredstva - ne postoji drugi način, a vi nikada nećete naći proizvod koji će prevesti vaše stranice bez ikakvih troškova. Kao što sam već spomenuo većinu vremena zahtijeva čekanja za Google prijevod kada nije spremljene, i za to vrijeme vaš teme moraju čekati na odgovor što su najveći utjecaj na poslužitelj učitavanje. Možete postaviti veći cache memorije vremena za živjeti - onda često zahtijevaju prijevodi će se već u cache. Ali za ne spremljene prijevoda bilo koji proizvod će morati pričekati za prijevod. Ne postoji drugi način.

Imajte na umu da misli moraju biti slomljena biti u mogućnosti to škripac Internet.

Kao što sam već napisao ti, stalno unapređujemo vBET performanse. A ja već ti napisao, da smo spremni poboljšanja performansi koji su sada na beta fazi vBET4.x. Danas ćemo objaviti novu verziju vBET4.x uz poboljšanja performansi. A kada bugova za one (ako postoji) će biti ispravljen ćemo premjestiti poboljšanja vBET3.x to nije potrebno gurati.

Također nitko ne snage da se plaća još 300 £ mjesečno za server - ti si stvaranje vlastite odluke i imate puno mogućnosti ovdje. Uključujući smanjuje broj podržanih jezika, pa čak i prebacivanje na drugi proizvod koji ste spomenuli je puno bolje. Mi u potpunosti razumijemo da rješenja koje se koriste moraju stati Vašim potrebama i mogućnostima. Mi smo rado dati našim klijentima bolje i bolje proizvode. I mi smo svjesni da u situaciji u kojoj zahtjeva mora čekati za odgovor obrazac drugi poslužitelj poslužitelj učitavanje će biti veća bez obzira što rješenja ćemo koristiti. Biti će nam drago ako ostanu s našim proizvodima i konfigurirati ga da stane yo svoje mogućnosti. I rado će vam dati ruku u ovom području:)

Imajte na umu da smo upravo je novo rješenje za integraciju s Generator Sitemapa. Ako ste integrirani - pogledajte nove integracije upute:
To je dramatično povećava brzinu sitemap generacije (na našem forumu više od 12 puta).

vBET
19-03-10, 02:55
To je jasno kao dan da me ovaj mod je izdana bez odgovarajuće ispitivanje, i jasno je vlasnik ne zanima u rješavanju problema.

Uspjeti.

Ako imate nedoumice oko pravilnog ispitivanja predlažem provjeriti povijesti vBET - to je bio testiran na stotine pravi foruma prije nego što je napredna na plaćeni verzija:)

O rješavanju problema. Žao mi je. Ja pogrešno pretpostavlja da se daje u prvom odgovoru ovom informacije, mi je jasno da smo rješavanju problema:

Imajte na umu da smo već planira podršku drugih cache memorije sustava i naš prijevod algoritama odmah su optimizirane. Tj. samo mi otkrili kako drastično smanjuje PHP performanse pri radu na velikim žice i mi mijenjati naš algoritam. To je već objavljen u vBET 4.2.0 s dodatnim opcijama konfiguracije. A mi ćemo premjestiti sva poboljšanja i na vBET 3.x koja još uvijek podržava:)

...

Naša smisliti je: "Mi smo puno toga promijeniti". I to je razlog zašto smo eksperimentiranje, mijenja algoritme, profiliranje i provode dosta vremena u potrazi za rješenjima koja će zahtijevati manje resursa. Ipak znamo ni MORH koji bi mogli biti bilo koje natjecanje da vBET a tu su i neke druge modove prijevod. Napravili smo puno algoritma promjena koje smo morali vjerovati daleko, jer oni ne pomogne, tijekom tog procesa smo i otkrili mnoge poboljšanja. Možete imati vaš dojam temeljeći na poslužitelju pitanjima, ali molimo vas da razmislite da li vi imati bilo bolje rješenje? Što bi vam dati naslutiti da možda vBET nije krivo rješenje jer se radi o tisućama foruma, možda ste samo pokušavate staviti 20 litara vode u kantu 10 litara. Ipak - moramo puno mijenjati i veliki popis obveza u optimizaciji dijelu (oko 70% do eksperiment će to pomoći ili ne):) A ti si 100% pravo - mi to možemo učiniti bolje, mi ćemo i mi smo radili sve Vrijeme:) Samo pričekajte dok se krećemo svi poboljšanja koje smo napravili tijekom vBET4.x provedbe:)

Ako ja mogu vam dati neke savjete - provjerite kako možete optimizirati vBET: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/243-vbet-performance.html
Posebno razmotriti onemogućavanje neke jezike i blokiranje irelevantnim stranicama od strane robots.txt

Osjećam se u potpunosti odgovoran za ovaj nesporazum. Još jednom jako mi je žao. Molimo obavijestite nas, koji način moramo vam reći da smo poboljšanje vBET svih vremena, i kako možemo vas uvjeriti da ponovo vBET3.x će imati još jedan poboljšanja performansi, kako bi vam jasno da smo rješavanju problema? Mi uvijek rado unaprijediti naš način komunikacije s klijentom:)

vBET
19-03-10, 03:02
Michael, vi ste u krivu, to opterećenje ne uzrokuje porast prometa, što je uzrokovano čitanja i pisanja prijevoda mysql.

Ako vBulletin momčad može čitati i pisati na mysql s niskim opterećenjem zašto ne mogu vi?

Slabo kod moj prijatelj.

Već je navedeno da smo planirani podršku cache sustava (datoteke i postojeće motore). Molimo razmislite što su vaše namjere u ovoj raspravi i to ide u pravom smjeru za poboljšanje stanja turneju poslužitelju - ako je još uvijek bod.

Vaše pitanje pretpostavlja da opterećenje je uzrokovana komunikacija s MySQL. Možete li molimo vas da nam izvor ovog dijagnosticirati? Rado ćemo studija je:)

sarangan
22-04-10, 09:31
Imao sam isti problem, Sever preopterećenja. Na kraju sam s invaliditetom VBET od moj forum i sve je normalno sada. :)

vBET
22-04-10, 14:52
Imao sam isti problem, Sever preopterećenja. Na kraju sam s invaliditetom VBET od moj forum i sve je normalno sada. :)

Koju verziju koristiti? Molimo Vas da ažurirate na zadnju inačicu - napravili smo veliki poboljšanja performansi. Mnogi korisnici napisao svoje hvala za to, vidjeti velika razlika - naročito u području opterećenja poslužitelja:)

Uređeni:
Upravo sam ček tvoj forum i vBET radi tamo - Molim vas, nemojte pisati lažne izjave o vBET stanju.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Multilingual community supported by vBET Translator 4.10.1