PDA

View Full Version: Riješen VBSEO problema



Taurus
23-09-10, 18:11
Čim sam to VBSEO datoteku promjena i upload na moj server, ja se bijela stranica na moj forum. Molimo Vas savjetovati.

vBET
24-09-10, 15:30
1. Pobrinite se da vaše promjene na odgovarajući način su učinili. Početak opet iz čiste vBSEO datoteka (iz paketa) i lud promjene korak po korak.
2. Pobrinite se da Vaš. Htaccess pravila su prikladne.
3. Provjere u log datotekama o čemu se radi - tu bi trebao biti neki pogreške zapisnik.
4. Provjerite da li vaš poslužitelj može spojiti na Google: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html # post1729
5. Kao što sam razumjeti bez vBSEO datoteka promjena prijevod radi dobro - je li to istina? Ako ne bi bili sigurni da imate potreban PHP knjižnice instaliran: Curl i ICONV

Taurus
24-09-10, 15:50
Ja sam sve promjene opet ista stvar. (Clean vBSEO datoteke)
Mislim da je. Htaccess pravila točni.
Prijevodi i sve ostalo radi u redu. Čim sam napraviti promjene u vBSEO slika, whitepage.

vBET
24-09-10, 15:53
Molim Vas, dajte svoj puni sadržaj. Htaccess datoteku.
Jeste li pronašli bilo kakve poruke o pogrešci u log datoteci?

Taurus
24-09-10, 15:56
Evo ga:

# Comment sljedeći redak (dodajte '#' na početku)
# Da biste onemogućili mod_rewrite funkcije.
# Imajte na umu: Vi još uvijek trebate kupiti onesposobiti hack u
# Ploča vBSEO kontrolu da se zaustavi URL prerade.
Na RewriteEngine

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & preusmjereni = / foruma / index.php [L, QSA]
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & preusmjereni = / foruma / $ 2 [L, QSA]

RewriteCond% {} REQUEST_URI! (Admincp / | modcp / | vbseo_sitemap / | cron)
RewriteRule ^ ((arhiva /)?(.* \\. Vbenterprisetranslator_seo.php (/.*)?))$ php [L, QSA]

RewriteCond% {} REQUEST_FILENAME!-F
RewriteCond% {} REQUEST_FILENAME!-D
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} ^! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | slike) /
Vbenterprisetranslator_seo.php $ RewriteRule [L, QSA]

# Neki poslužitelji zahtijevaju RewriteBase direktiva da se
# Omogućeno (ukloni '#' na početku za aktiviranje)
# Imajte na umu: Kada je omogućeno, morate uključiti put
# Da root vB mapa (tj. RewriteBase / foruma /)
# RewriteBase /

# RewriteCond% {} HTTP_HOST! ^ Www \\. Yourdomain \\. Com
# RewriteRule (.*) http://www.yourdomain.com/forums/ $ 1 [L, R = 301]

RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (XML |..? Txt) (\\ Gž))? $ Vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php Sitemap = $ 1 [L]

RewriteCond% {} REQUEST_URI! (Admincp / | modcp / | cron | vbseo_sitemap)
RewriteRule ^ ((arhiva /)?(.* \\. Vbseo.php (/.*)?))$ php [L, QSA]

RewriteCond% {} REQUEST_FILENAME!-F
RewriteCond% {} REQUEST_FILENAME!-D
RewriteCond% {} REQUEST_FILENAME /! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | slike) /
Vbseo.php ^(.+)$ RewriteRule [L, QSA]

vBET
24-09-10, 18:30
Koristite linkove jezik =. Molimo prebaciti na SEO linkove. To je razlog zašto vaš forum razbio -. Ste napravili odgovarajuće promjene u vBSEO datoteke, ali htaccess pravila bila neaktivna, jer se veze gdje nije u SEO način. Dakle, zahtjevi nisu prošlosti naše SEO datoteku i vBET nije uključuje funkcije datoteka koje se koriste u vBSEO promijenio kod Firth.

Molimo prebaciti na SEO linkova (vBET glavne opcije) i napravio vBSEO integracije opet. Molimo Vas da je to pomoć.

Također o Htaccess varalica -. Molim da premjestite vBET pravilima neposredno nakon sitemap generator pravilu (tako je to u našem opisu neposredno prije pravila vbseo.php) - što ga stavite u pogrešnom mjestu. Ne možete imati pravila između vBET pravila i pravila za vbseo.php

Taurus
25-09-10, 05:13
U redu, tako da samo potvrditi, to je ono što mi htacces bi trebao izgledati ovako.:?

# Comment sljedeći redak (dodajte '#' na početku)
# Da biste onemogućili mod_rewrite funkcije.
# Imajte na umu: Vi još uvijek trebate kupiti onesposobiti hack u
# Ploča vBSEO kontrolu da se zaustavi URL prerade.
Na RewriteEngine

RewriteCond% {} REQUEST_URI! (Admincp / | modcp / | vbseo_sitemap / | cron)
RewriteRule ^ ((arhiva /)?(.* \\. Vbenterprisetranslator_seo.php (/.*)?))$ php [L, QSA]

RewriteCond% {} REQUEST_FILENAME!-F
RewriteCond% {} REQUEST_FILENAME!-D
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} ^! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | slike) /
Vbenterprisetranslator_seo.php $ RewriteRule [L, QSA]

# Neki poslužitelji zahtijevaju RewriteBase direktiva da se
# Omogućeno (ukloni '#' na početku za aktiviranje)
# Imajte na umu: Kada je omogućeno, morate uključiti put
# Da root vB mapa (tj. RewriteBase / foruma /)
# RewriteBase /

# RewriteCond% {} HTTP_HOST! ^ Www \\. Yourdomain \\. Com
# RewriteRule (.*) http://www.yourdomain.com/forums/ $ 1 [L, R = 301]

RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (XML |..? Txt) (\\ Gž))? $ Vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php Sitemap = $ 1 [L]

RewriteCond% {} REQUEST_URI! (Admincp / | modcp / | cron | vbseo_sitemap)
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & preusmjereni = / foruma / index.php [L, QSA]
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & preusmjereni = / foruma / $ 2 [L, QSA]

RewriteRule ^ ((arhiva /)?(.* \\. Vbseo.php (/.*)?))$ php [L, QSA]

RewriteCond% {} REQUEST_FILENAME!-F
RewriteCond% {} REQUEST_FILENAME!-D
RewriteCond% {} REQUEST_FILENAME /! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | slike) /
Vbseo.php ^(.+)$ RewriteRule [L, QSA]

vBET
25-09-10, 14:59
Uopće ne ... Vi se preselili samo 2 od 4 vBET pravila! Također vam je slomljen vBSEO pravilo - što ga podijeliti u pola dodavanjem vBET pravila u pogrešnom mjestu.

Ovdje je odgovarajućim sadržajem:


# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
#RewriteBase /

#RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.yourdomain\.com
#RewriteRule (.*) http://www.yourdomain.com/forums/$1 [L,R=301]

RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/index.php [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]

Taurus
26-09-10, 02:59
lol, hvala Michal! Moja glava je još uvijek vrti od nadogradnje na vb4. Sve izgleda kao da se izvodi glatke sada. Moram reći da instalacija i konfiguracija za vBET za vb4 je definitivno puno lakše nego s VB3.

Hvala opet za sve vaše pomoći. Rock You!

basketmen
01-10-10, 22:07
Čim sam to VBSEO datoteku promjena i upload na moj server, ja se bijela stranica na moj forum. Molimo Vas savjetovati.


1. Pobrinite se da vaše promjene na odgovarajući način su učinili. Početak opet iz čiste vBSEO datoteka (iz paketa) i lud promjene korak po korak.
2. Pobrinite se da Vaš. Htaccess pravila su prikladne.
3. Provjere u log datotekama o čemu se radi - tu bi trebao biti neki pogreške zapisnik.
4. Provjerite da li vaš poslužitelj može spojiti na Google: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html # post1729
5. Kao što sam razumjeti bez vBSEO datoteka promjena prijevod radi dobro - je li to istina? Ako ne bi bili sigurni da imate potreban PHP knjižnice instaliran: Curl i ICONV


Samo želim podijeliti, ja koristiti VB 3 btw

Ja se prazna bijela stranica također jučer u nekim stranicama, prije nego što sam ne dobiti

after i go to admincp --> vBET Tools --> Cache Cleaner, i očistiti sve, njegova ga popraviti


čudno, možda neki stol vbet Chace su razbijeni

vBET
02-10-10, 23:07
Ja stvarno ne mogu provjeriti problem ako ne postoji više ... Imajte na umu da vBET mora imati vezu na Google da bi mogli prevesti. Dakle, možda vaš poslužitelj imao neke privremene problema s tim, i cache čišćenje stvarno nije riješiti problem, ali slučajno prije čistiju je to posao, vaš poslužitelj je u mogućnosti ponovno se povezati s Googleom. Ovo je samo spekulacije. Možete provjeriti sami ako se to dogodi opet. Evo kako provjeriti da li vaš poslužitelj može spojiti na Google: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html # post1729 (možete pronaći opisano kod već pripremljenih u vBET paket u do-not-upload/tools imenik).

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vB Enterprise Translator 4.10.1