Σημαντικό: Αυτή η σελίδα χρησιμοποιεί cookies (cookies). Χρησιμοποιώντας αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να απενεργοποιήσετε τα cookies στον browser, που σημαίνει ότι συμφωνείτε για τη χρήση του.
Αγοράστε τώρα! Χαρακτηριστικά Λήψεις

Κερδίστε μαζί μας!

Αν θα θέλατε να ξεκινήσετε κερδίζουν χρήματα με το vBET σύνδεσμος για Γίνετε μέλος.
Αποτελέσματα 1 να 3 του 3

Θέμα: Απόσπαση άμεσα, όπως ρωσικά, charset είναι off

  1. #1

    Default Απόσπαση άμεσα, όπως ρωσικά, charset είναι off

    Έχω ένα CMS έξω από το vbulletin που μπορώ να δημοσιεύσετε το περιεχόμενο, τώρα έχω ανάγκη να δημοσιεύσετε άμεσα ως ρωσική, αλλά δεν λειτουργεί.

    Αν μετά εγγενώς από ένα κείμενο doc που στάλθηκε σε μένα θα πάρω

    ОнÐ"аÐ1н ка-·Ðно-'уÐ"кан: 1000 - 1 - ¿ÐµÑ€-Ð¾Ð½Ð°Ð"ьнÑ"Ð1 - ±Ð¾Ð½

    Προσπάθησα επικόλληση στο google translate, όπως εμφανίζουν το κείμενο που έχει εισαχθεί εκ νέου κωδικοποίηση και αντιγραφή/ επικολληθεί αυτό και πήρε ως επί το πλείστον ερωτηματικά.

    Ρωσική σελίδα που καθορίζεται lang="ru" charaterset είναι UTF-8

    Το περίεργο είναι μέσα μου τον επεξεργαστή όλα τα εμφανίζει σωστά

    Ξέρω ότι αυτό είναι εκτός της Vbet εργαλείο, αλλά θα ήθελα κάποια εικόνα για το πώς vbet δεν μου ρωσικής σελίδες τέλεια μετά από τις μεταφράσεις.

    https://www.allfreechips.com/ru/

    ευχαριστώ!
    Chris

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Προσωπικό) vBET's Avatar
    Εγγραφή
    Οκτώβρης 2009
    Μηνύματα
    3,037

    Default

    Πιθανότατα η βάση δεδομένων σας έχει διαφορετική κωδικοποίηση, έτσι ώστε όταν θα βάλουμε καλό κείμενο εκεί είναι που λαμβάνονται ως κάτι άλλο. vBET δεν ξέρει βάση δεδομένων είναι σε UTF-8 και το κείμενο μπορεί να αποθηκευτεί όπως είναι, ή να έχει διαφορετική κωδικοποίηση, και θα πρέπει να αποθηκεύσετε το κείμενο σε ειδικό τρόπο (βλέπε λειτουργία vbet_encodeToSafeUTF8).

  3. #3

    Default

    Ευχαριστώ, άρρωστος το κοιτάξω

Ετικέτες για Θέματος

Δικαιώματα Δημοσίευσης

  • Εσείς μπορεί να μην υστέρων νέα νήματα
  • Εσείς μπορεί να μην απαντήσεις μετά
  • Εσείς μπορεί να μην συνημμένα μήνυμα
  • Εσείς μπορεί να μην επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι Επί
  • Smilies Οι Επί
  • [IMG] κωδικός Επί
  • [VIDEO] κωδικός Επί
  • Ο κώδικας HTML είναι Off