PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved Πρόσθετο ζήτημα parsing langtitle

moman
22-05-10, 23:46
Χρησιμοποιώντας vBSEO. Επισυνάπτεται Screenshot.

http://www.pentaxforums.com/forums/members/adam-albums-website-news-screenshots-picture5413-a.gif

Θα βρείτε μια διόρθωση για αυτό στη λειτουργία vBSEO που χειρίζεται αυτό.

moman
23-05-10, 01:27
Σε functions_vbseo_vb.php:

βρείτε

vbseo_thread_seotitle($getnextoldest);

αντικαταστήσει

vbseo_thread_seotitle($getnextoldest);
if (strpos($getnextoldest['title'], '[/langtitle]')) {
require_once('vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php');
$getnextoldest['title'] = vbet_parseTitle($getnextoldest['title']);
}
$vbseo_gcache['thread'][$getnextoldest['threadid']] = $getnextoldest;

vBET
23-05-10, 17:36
Αυτό δεν πρέπει να είναι απαραίτητο. Μήπως ολοκληρωμένη vBET με vBSEO όπως αυτή περιγράφεται στο readme.html αρχείο; Ποια έκδοση του vBET χρησιμοποιείτε; Ο τελευταίος που έχουν παγκόσμια λειτουργικότητα parsing langtitle.

moman
24-05-10, 04:08
Ναι και είμαι με τη χρήση της τελευταίας έκδοσης, 3.3.3.

vBET
24-05-10, 19:30
Παράξενη. Παρακαλώ πείτε μας πώς να αναπαραγάγετε το ζήτημα - θα εργαστούμε για την πιο κομψή λύση που δεν θα απαιτήσει πρόσθετους αλλαγή vBSEO αρχεία.

Μπορείτε να αναπαράγουν το στο διακομιστή έξω; Δηλαδή σε δοκιμαστικά μηνύματα περιοχή;

moman
25-05-10, 19:22
Όχι, αυτό δεν μπορεί να αποδειχθεί εδώ, γιατί δεν χρησιμοποιείτε την επιλογή vBSEO να συμπεριλάβουν τίτλους νήμα στο επόμενο / προηγούμενο συνδέσεις (αυτές που εμφανίζονται ακριβώς κάτω από το γρήγορο επεξεργαστή απάντηση). Μπορείτε Θα πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσετε την επιλογή.

vBET
25-05-10, 21:01
Εντάξει έτσι - ξέρουμε τώρα πώς να το αναπαράγουν. Εμείς θα το ελέγξετε για παράδειγμα δοκιμής μας και να επιδιώξει για άλλη λύση. Μεγάλη χάρη! :)

kamilkurczak
01-06-10, 22:00
Λυπούμαστε, αλλά δεν μπορούμε να αναπαράγουν αυτό το πρόβλημα.
Εμείς θα δοκιμαστεί σε vBSEO 3.5.0 και 3.3.3 vBET. Ποιες εκδόσεις έχετε;

Παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι έχετε εγκαταστήσει την τελευταία έκδοση vbet (αν έχετε χρησιμοποιήσει)

Τι γίνεται με την ενημέρωση product_vbenterprisetranslator.xml από do-δεν-ανεβάσετε φάκελο;

moman
02-06-10, 09:43
Είμαι χρησιμοποιώντας vBET 3.3.3 και vBSEO 3.3.2. Langtitle ετικέτες μου δεν είναι να αναλυθεί στα στατιστικά στοιχεία προφίλ σελίδα, είτε τώρα, όπως φαίνεται. Αρκετά περίεργα!

moman
02-06-10, 10:09
Για να διορθώσετε το parsing του langtitle στο προφίλ "στατιστικά στοιχεία" καρτέλα (εκεί που λέει "τελευταίο μήνυμα: ..."), που έκανα αυτή την αλλαγή στη class_userprofile.php:

Αναζήτηση:

$this->prepared['lastposttitle'] = $getlastpost['title'];

Αντικατάσταση:

$this->prepared['lastposttitle'] = $getlastpost['title'];
if (strpos($this->prepared['lastposttitle'], '[/langtitle]'))
{
require_once('vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php');
$this->prepared['lastposttitle'] = vbet_parseTitle($this->prepared['lastposttitle']);
}

Δεν υπάρχει τρόπος είναι οι ετικέτες να αναλυθεί σε παγκόσμιο επίπεδο, διότι διαφορετικά η αλλαγή αυτή δεν θα ήταν αναγκαία. Επίσης, δεν υπάρχουν άγκιστρα σε αυτό το αρχείο τάξη.

vBET
02-06-10, 11:53
Παρακαλούμε μμ λεπτομέρειες πρόσβαση σε FTP, διαχειριστή CP και vBSEO CP. Επειδή δεν είμαστε σε θέση να το αναπαράγουν με το μέρος μας πρέπει να το ελέγξετε στον server μας.

Παρακαλούμε να αναιρέσετε τις αλλαγές σας πριν να μας δώσετε τα στοιχεία εισόδου (πρέπει να δούμε το θέμα για να το διαγνώσετε) - μπορείτε να γίνονται αντίγραφα των αρχείων, ώστε να προσεγγίζει εύκολα πίσω πάλι.

Όπως έγραψα vBET 3.3.3 θα πρέπει να αναλύσει langtitle σε παγκόσμιο επίπεδο, αυτή τη στιγμή δεν είμαι σε θέση να πει μήπως είναι κάποιο bug, σύγκρουση με άλλα plug-in, ή λάθος ενημέρωση vBET.

moman
03-06-10, 07:48
Είμαι ταξιδεύουν στο εξωτερικό αυτή την εβδομάδα, και δεν θα είναι διαθέσιμος για να αντιμετωπίσει τυχόν ζητήματα backend ιστοσελίδα εκτός από εκείνες που δημοσιεύτηκε εδώ στο φόρουμ.

Θα μπορούσατε να μου δείξετε πού στον κώδικα του tag είναι παγκοσμίως αναλύεται; Μπορώ να πάρω τότε μια ματιά και θα σας ενημερώσει αν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτό είναι που λείπουν ορισμένες περιοχές.

vBET
03-06-10, 12:09
ανοίξτε το αρχείο: / includes / vbenterprisetranslator_functions_hooks.php

και να αναζητήσουν vbet_global_complete υπάρχει χρησιμοποιούνται λειτουργία vbet_parseTitleGlobally (από / includes / vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php)

moman
04-06-10, 03:07
Ευχαριστώ! Θα ερευνήσει το φαινόμενο αυτό.

moman
09-06-10, 16:09
Έχω βρεί μερικές ακόμα στο navbits για inlinemod.php και postings.php.

Μπορείτε να αναπαράγουν αυτή τη συμπεριφορά σε αυτό το site, δηλαδή κατά την επεξεργασία μιας μεταφραστεί το νήμα;

http://img267.imageshack.us/img267/3663/96513903.gif

http://img121.imageshack.us/img121/6716/90955400.gif

vBET
09-06-10, 17:22
Κατά τη διάρκεια της έκδοση είναι εντάξει να το αφήσουμε. Θα πρέπει να δείτε το αρχικό κείμενο να είναι σε θέση να το επεξεργαστείτε. Αυτός είναι ο λόγος parsing είναι απενεργοποιημένη στη σελίδα έκδοση. Θα πρέπει να λειτουργεί με αυτόν τον τρόπο, που είναι βλαβερή - Google και άλλες οι επισκέπτες βλέπουν εγκεκριμένο κείμενο, όχι κατά τη διάρκεια έκδοση:)

vBET
10-06-10, 15:37
Το θέμα εξακολουθεί να υφίσταται; Ποια είναι η κατάσταση;

Είμαστε προετοιμασία για την νέα έκδοση και θέλουν να λύσουν όλα τα ζητήματα. Αν βρεθεί ότι ήταν κάποια σύγκρουση - επιβεβαιώστε. Εάν δεν μπορείτε να το χειριστείτε - παρακαλώ τα στοιχεία εισόδου μμ, οπότε θα είμαστε σε θέση να το ελέγξει και σε περίπτωση σφάλματος περιλαμβάνουν λύση σε επόμενη έκδοση.

moman
13-06-10, 14:17
Έχω προσθέσει το parsing το χέρι, στους χώρους που αναφέρονται σε αυτό το νήμα. Δεν υπάρχουν εμφανή προβλήματα parsing.

moman
14-06-10, 14:54
Nevermind, βρήκε μια άλλη: μεταφραστεί τίτλους μμ δεν αναλύεται ως προς τους τίτλους σελίδα private.php

Σταθερά με την προσθήκη ενός plugin στο private_complete:

if (strpos($pagetitle, '[/langtitle]')) {
require_once(DIR. '/includes/vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php');
$pagetitle = vbet_parseTitle($pagetitle);
}

moman
14-06-10, 16:09
Και ένα άλλο:

http://img63.imageshack.us/img63/4445/26859648.gif

Δεν θα μπορούσα να βρεθεί ένας τρόπος για να διορθώσετε αυτό μέσω plugins. Αντ 'αυτού, πρόσθεσε αυτόν τον κωδικό για να usercp.php:

if (strpos($reputation['title'], '[/langtitle]')) {

$reputation['title'] = vbet_parseTitle($reputation['title']);

} Ακριβώς από κάτω

$reputation['timeline'] = vbdate($vbulletin->options['timeformat'], $reputation['dateline']);

$reputation['dateline'] = vbdate($vbulletin->options['dateformat'], $reputation['dateline']);

$reputation['reason'] = $bbcode_parser->parse($reputation['reason']);

vBET
14-06-10, 23:47
Nevermind, βρήκε μια άλλη: μεταφραστεί τίτλους μμ δεν αναλύεται ως προς τους τίτλους σελίδα private.php

Σταθερά με την προσθήκη ενός plugin στο private_complete:

if (strpos($pagetitle, '[/langtitle]')) {
$pagetitle = vbet_parseTitle($pagetitle);
}

Πραγματικά δεν μπορώ να αναπαράγουν αυτό το ζήτημα στον server μας. Υποψιάζομαι ότι δεν έχετε εγκαταστήσει κατάλληλα vBET 3.3.3 - ελέγξτε το. Είχαμε πολλές φορές το ζήτημα ότι οι πελάτες μας φορτώθηκε μόνο νέα αρχεία και ξέχασε να εισάγει νέο αρχείο προϊόν ή το αντίθετο. Μήπως δεν ελέγχεται εκτέλεση της λειτουργίας vbet_global_complete υπάρχουν στο χώρο που περιγράφεται;

Επίσης, είμαστε τρέχει φόρουμ μας τώρα και στο εξής vBET 3.3.4 beta έκδοση, έτσι ώστε να μπορεί να είναι ότι το σφάλμα υπάρχει στο σημείο 3.3.3 και έχει καθορισθεί ήδη (δεν θυμάμαι που). Ακόμα, παρακαλείστε να επιβεβαιώσετε ότι η πραγματική σας εγκατάσταση είναι ΟΚ - καλύτερα γίνεται ενημέρωση για την 3.3.3 και πάλι.

vBET
14-06-10, 23:50
Και ένα άλλο:

http://img63.imageshack.us/img63/4445/26859648.gif

Δεν θα μπορούσα να βρεθεί ένας τρόπος για να διορθώσετε αυτό μέσω plugins. Αντ 'αυτού, πρόσθεσε αυτόν τον κωδικό για να usercp.php:

if (strpos($reputation['title'], '[/langtitle]')) {

$reputation['title'] = vbet_parseTitle($reputation['title']);

} Ακριβώς από κάτω

$reputation['timeline'] = vbdate($vbulletin->options['timeformat'], $reputation['dateline']);

$reputation['dateline'] = vbdate($vbulletin->options['dateformat'], $reputation['dateline']);

$reputation['reason'] = $bbcode_parser->parse($reputation['reason']);

Εάν αυτή η σελίδα χρησιμοποιεί global_complete γάντζο τότε θα πρέπει να γίνεται σε vBET 3.3.3 - βλ. προηγούμενη απάντηση γι 'αυτό. Αν global_complete δεν χρησιμοποιείται - τότε η αλλαγή αρχείο θα είναι αναγκαίο ή μπορείτε να το προσθέσετε σε κάποιο γάντζο αν υπάρχουν κάποια σε αυτή τη σελίδα.

moman
18-06-10, 15:52
Αρχείο των προϊόντων μου και όλα τα PHP αρχεία παρουσιάζουν ως v3.3.3, όπως θα έπρεπε να είναι. Ωστόσο, έχω τροποποιήσει πολλά αρχεία και να έχουν αρκετά plugins εγκατεστημένα στο φόρουμ μου, οπότε είναι κάπως πιθανό ότι μπορεί να υπάρξει σύγκρουση.

Έχω παρατηρήσει ότι ο χρόνος εκτέλεσης για την global_complete άγκιστρο είναι 1000. Δεν θα έπρεπε αυτό να είναι υψηλότερο για να αποφευχθεί η σύγκρουση με άλλα plugins;

moman
18-06-10, 15:56
Έχω επιβεβαίωσε την παρουσία του στην παγκόσμια λειτουργία ανάλυσης. I πολύ προσεκτικά αναβαθμιστεί σε 3.3.3, έτσι αμφιβάλλω ότι περιεχόμενα του αρχείου μπορεί να είναι ένα ζήτημα εδώ. Ωστόσο, δεν βλέπω κανένα περαιτέρω σφάλματα, οπότε νομίζω ότι είμαι καλός για την εποχή της ευημερίας.

Είμαι επίσης ευτυχής να πω ότι η απόδοση vBET του χτύπησε στον server μου είναι αμελητέα, οπότε δεν μπορεί να είναι αναβάθμιση παρελθόν 3.3.3, λόγω του μεγάλου αριθμού των προσαρμογών / εργασίας διορθώνει έχω υλοποιούνται από μόνος μου. Με 800 σε απευθείας σύνδεση, είχα φορτία διακομιστή κάτω από 1.00, και με 1200 σε απευθείας σύνδεση, ήταν γύρω στο 3.00. Καθόλου άσχημα για μια διπλή διακομιστή hex-core Xeon, νομίζω!

vBET
18-06-10, 20:26
Νομίζω ότι και εγώ! :)

Έτσι - να πάρει πίσω στο θέμα. vBET θα πρέπει να χειρίζονται αυτόματα τις langtitle κοπεί (και ...) - δεν είμαστε σε θέση να το αναπαράγουν στα φόρουμ μας και θέλουμε να γίνει νέα έκδοση σύντομα. Θα ήταν υπέροχο αν μπορούσαμε να βρούμε την αιτία αυτής και να το διορθώσουμε, αν είναι με το μέρος μας. Αν μπορείτε να έχετε πρόσβαση μμ λεπτομέρεια σε φόρουμ σας, ή ακόμα παράδειγμα δοκιμής σας όταν τα πράγματα θα μπορούσαμε να αυτό - θα μπορούσαμε να το διορθώσετε:)

Αυτή τη στιγμή, χωρίς τη δυνατότητα να αναπαράγει ακόμη και εμείς δεν μπορούμε να είστε σίγουροι δεν είναι πραγματικά vBET bug (όχι κάποια σύγκρουση με άλλο mod ή ζήτημα διαμόρφωσης παραμέτρων). Έτσι είμαστε σε νεκρό σημείο σήμερα στον τομέα αυτό. Για άλλη μια φορά - θα λύσουμε ευχαρίστως αυτό το ζήτημα από την πλευρά σας αν θέλετε. Υπάρχει ενδεχόμενο η νέα έκδοση vBET θα είναι αυτό το Σαββατοκύριακο - θα ήταν υπέροχο να κλείσετε όλα τα θέματα πριν από:)

vBET
05-07-10, 07:44
Βρήκα ότι είχαμε πραγματικά ένα bug εκεί. Παγκόσμια parsing langtitle ήταν μέσα του περιττού προϋπόθεση γι 'αυτό δεν είναι πάντα αξιολογήθηκε. Αυτό είναι ήδη διορθωθεί και θα συμπεριληφθούν στην επόμενη έκδοση.

moman
04-08-10, 18:57
Θα μπορούσατε σας παρακαλώ μετά μια γρήγορη λύση για αυτό; Δεν μπορώ να αναβαθμίσετε σε 3.3.4 αυτή τη στιγμή: (

Υποθέτω ότι η περιττή προϋπόθεση είναι το παρακάτω:

function vbet_parseTitleGlobally(&$title, $removeNotTranslateSection = false) {

if ($_GET['do'] != 'postthread' && $_GET['do'] != 'comment' && 0!==strpos($_GET['do'], 'edit') && 0!==strpos($_GET['do'], 'update')

&& strpos($title, '[langtitle=')) {

return vbet_parseTitleMultiple($title, $removeNotTranslateSection);

}

vBET
06-08-10, 09:07
Αυτό που κατέχουν με την ενημέρωση;

Θα δούμε στην έξω SVN για να ελέγξετε τις αλλαγές που έγινε για την επίλυση του ζητήματος, αλλά και πάλι - θα χρειαστεί τελευταία κυκλοφορήσει το πρώτο να είναι σε θέση να γίνει γρήγορη λύση εάν θέλουμε να τη δημοσιεύσει.

moman
06-08-10, 09:13
Έχω κάνει αρκετές τροποποιήσεις στον κώδικα την πάροδο του χρόνου, και έχω ξεχάσει πού και γιατί. Δεν θέλω να σπάσει τα πράγματα που έχουν ήδη δουλειά!

vBET
06-08-10, 09:30
Παρακαλώ σημειώστε ότι δεν είμαστε υπεύθυνοι για τον κωδικό αλλάξει από τους πελάτες μας - δεν είμαστε απλά σε θέση να το κάνουμε αυτό. Αν οι αλλαγές σας ήταν, σύμφωνα με γρήγορες λύσεις μας, τότε μπορείτε να είστε ήρεμοι - αυτές θα συμπεριληφθούν στην επόμενη έκδοση έτσι όλα θα είναι ΟΚ. Αν έχετε κάνει κάποια άλλη αλλαγή κωδικού, τότε συμβουλές για να γράψετε κάποιο έγγραφο το οποίο θα σας καθοδηγήσει σχετικά με την προσωπική πρόσθετα μέτρα σας κατά τη διάρκεια ενημερώσεις - αλλιώς θα μείνετε με παλιά έκδοση vBET, επειδή o δεν ξέρει τι και τι για σας αλλάξει.

Παρακαλώ σημειώστε ότι βρήκα ποιες αλλαγές είναι απαραίτητες για την επίλυση αυτού του ζητήματος, αλλά δεν μπορώ να δημοσιεύουν Quik καθορίσει στο φόρουμ (διότι περιλαμβάνει σπάσει μέσα BBCode). Έτσι pelase ρωτήσω σχετικά με αυτό μέσω e-mail (contact@vbenterprisetranslator.com) και θα το στείλει για να σας εκεί.

moman
06-08-10, 18:40
Συμφωνώ, η ζωή θα ήταν πιο εύκολο αν είχα τεκμηριώσει τις αλλαγές. Όσον αφορά το θυμάμαι, ήταν όλα διορθώσεις σφαλμάτων, και όχι νέα χαρακτηριστικά, κλπ.

E-mail εστάλη! Ευχαριστώ!

vBET
07-08-10, 10:46
Απάντησε με e-mail:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Integration with Google translations by vBET Translator 4.9.99