PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved Η Google μου στέλνοντας περίπου (404) μαλακό λάθη;!;



mario06
10-09-10, 15:56
Στο site webmaster μου Παίρνω περίπου 2 μηνύματα το μήνα από το Google δηλώνει ότι είναι εύρημα (404) μαλακό λάθη σημαίνει με απλά λόγια ότι βρίσκουν διπλούν urls (vbet translatated urls), λόγω της ταχέως αναπτυσσόμενη και ευρετηρίαση. Τι πρέπει να κάνω για να σταματήσει αυτές τις προειδοποιήσεις; Βασικά σε εργαλεία webmaster μου έχω μόνο 2 πραγματική όχι (404) ιδρύει και 102 δεν ιδρύει λόγω της robots.txt μου.

-Cache ορίζεται σε 15 ημέρες
Guestcache-off

basketmen
11-09-10, 11:51
Τι πρέπει να κάνω για να σταματήσει αυτές τις προειδοποιήσεις;

Πιστεύω ότι θα πρέπει να έχετε μόλις 301 αναπροσανατολισμό παλιό url (url αλλάξει ότι δεν εργάζονται ήδη) σε νέες url (url της σελίδας που εργάζονται τώρα) με htaccess, ακριβώς αναζήτηση γύρω από το φόρουμ, το οποίο αυτό που χρειάζεστε πραγματικά

mario06
12-09-10, 09:39
Έχω μόνο ένα σύνολο 2 πραγματική σφάλματα 404, η Google μου λέει ότι έχω εκατοντάδες soft (404) λάθη, αλλά όταν κάνω κλικ πάνω τους εργάζονται ούτως ή άλλως αυτό έχει να κάνει με το μεταφρασμένο urls όπως μου έγραψε πίσω λέγοντας μου ότι η ευρετηρίαση αυξάνεται πάρα πολύ γρήγορα, αλλά εις διπλούν ...

Τέλος πάντων ό, τι μπορώ να προσθέσω να htcaccess μου να "κρύψει" αυτό από το Google προτού να πάρουν τρελών.

basketmen
12-09-10, 10:17
Έχω μόνο ένα σύνολο 2 πραγματική σφάλματα 404, η Google μου λέει ότι έχω εκατοντάδες soft (404) λάθη, αλλά όταν κάνω κλικ πάνω τους εργάζονται ούτως ή άλλως αυτό έχει να κάνει με το μεταφρασμένο urls όπως μου έγραψε πίσω λέγοντας μου ότι η ευρετηρίαση αυξάνεται πάρα πολύ γρήγορα, αλλά εις διπλούν ...

Τέλος πάντων ό, τι μπορώ να προσθέσω να htcaccess μου να "κρύψει" αυτό από το Google προτού να πάρουν τρελών.
hehe Νομίζω τελευταίο μήνυμα μου παραπάνω ήδη απάντησε μπορείτε 301 ανακατευθύνετε με htaccess, ή ίσως είμαι χάσετε την κατανόηση, αν μπορείτε να δώσετε Whats παράδειγμα μοιάζει με το παλιό url (url αλλάξει ότι δεν εργάζονται ήδη, πάρει σφάλμα 404 τώρα) για να νέο url (url της σελίδας που εργάζονται τώρα)

vBET
12-09-10, 14:23
Γεια σου. Παρακαλείστε να δώσετε περισσότερες λεπτομέρειες. Όπως καταλαβαίνω webmaster εργαλεία που λέει ότι έχετε μόνο 2 πραγματικά σφάλματα 404, αλλά το Google e-mail σας ακόμα για πολλά σφάλματα 404. Αλλά αυτά είναι πραγματικά εργάζονται ... Είμαι λίγο σύγχυση εδώ?)

Παρακαλείστε να επισυνάψετε πλήρες περιεχόμενο e-mail της Google και ορισμένες από αυτές τις 404 συνδέσεις.

mario06
15-09-10, 07:40
Δεν μπορώ να σας στείλει το "εργασίας" Soft 404 συνδέσεις λάθη πια, γιατί άδειασε το vBET πίνακες, τώρα δεν είμαι πάρει το μαλακό σφάλματα 404 πια παίρνω τη σωστή 404 Δεν βρέθηκε απάντηση. Έτσι σε αυτό το σημείο vBET υπαιτιότητα είναι εδώ, θα ήθελα να σας υπενθυμίσω ότι η Google δεν αρέσει Soft Λάθη και θα σας τιμωρήσει με χαμηλή τάξη σελίδων και το AdSense αν πηγαίνει σε αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα.

Regards

vBET
15-09-10, 14:56
Συγνώμη, αλλά αυτή τη στιγμή εγώ δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι το ζήτημα είναι περίπου. Περιγράψτε το περισσότερο, με άλλα λόγια. Δεν έχετε μαλακά 404 enymore λάθη, απλά σωστό 404 - παρακαλούμε να μας δώσετε κάποια παραδείγματα σελίδων που δεν λειτουργεί. Πόσα λάθη όπως αυτά που υπάρχουν; Μπορείτε έγραψε πριν ότι έχετε μόνο 2 σκληρούς σφάλματα 404. Μήπως έχουμε ακόμη ένα ζήτημα εδώ;

kamilkurczak
07-10-10, 13:55
Καμία απάντηση - επιλυθεί. Αν όχι - παρακαλώ γράψτε εδώ και θα ανοίξει ξανά αυτό το νήμα.
Ευχαριστίες

mario06
13-01-11, 07:00
Έπρεπε να μετατρέψει την προσωρινή μνήμη 15 ημέρες κατ 'ανώτατο όριο σε 5 ημέρες για να ξεπεραστεί αυτό το πρόβλημα.

kamilkurczak
13-01-11, 11:06
έτσι τώρα έχει λυθεί, δικαίωμα;

mario06
18-01-11, 10:34
Ναι έχω λύσει αυτό το πρόβλημα αλλά με τους δικούς μου και όχι από την υποστήριξη.
Μπορείτε να κλείσετε αυτό το ζήτημα.
Regards

kamilkurczak
18-01-11, 11:34
ok ευχαριστώ για την επιβεβαίωση

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.10.1