PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved VBulletin σελίδα 404 έχει προβλήματα στην απεικόνιση - μεγάλα bug



Snake
14-07-10, 18:13
Βρέθηκε ένα νέο σφάλμα, βασικά με vbet ενεργοποιημένη τη vBulletin σελίδα 404 χάνει όλα τα CSS και τη μορφοποίηση.

Αυτό το κάνει σε αυτό το φόρουμ είναι πολύ?

Θα ήθελα πάρα πολύ σαν μια γρήγορη λύση για αυτό, κάνει το φόρουμ μου φαίνονται άσχημα.

Χάρη.

kamilkurczak
15-07-10, 13:48
ok, επιβεβαίωσε .. Αυτό είναι ένα vBET bug. Θα προσπαθήσω να το διορθώσω.

kamilkurczak
15-07-10, 16:30
Βρήκα τον κώδικα με το bug. Αυτό είναι το global_start γάντζο στο αρχείο vBET php.
Παρατήρησα το τμήμα του κώδικα όπου το σφάλμα. Τώρα είμαι εργάζονται για λύση.

Snake
19-07-10, 23:09
Μεγάλη είδηση, πότε πιστεύετε ότι θα έχετε μια διορθώσω;

vBET
20-07-10, 21:39
Γεια σου:) Παρακαλώ σημειώστε ότι είμαι πίσω - και εγώ θα χειριστεί αυτό το θέμα. Έχω μερικά προβλήματα στην πλάτη μου, αλλά θα προσπαθήσω να το χειριστεί το συντομότερο δυνατόν. Δεν μπορεί να πει πότε ακριβώς, αλλά μπορείτε να με κλωτσούν αν δεν θα σας απαντήσω σε 2 μέρες?)

Snake
20-07-10, 21:42
ok ευχαριστώ. :)

vBET
22-07-10, 07:22
Σταθερή και θα συμπεριληφθούν στην επόμενη έκδοση. Για γρήγορη λύση παρακαλώ:
1. Επεξεργασία / includes / vbenterprisetranslator_functions_hooks.php
2. Αναζήτηση:


$threadrow = verify_id('thread', $_GET['t'], 1, 1);
$threadurl = $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_forumdir'].'/'.vbseo_thread_url_row($threadrow, $_GET['page'] ? $_GET['page'] : 1);
if ($threadrow && $threadurl != $_SERVER['VBSEO_URI']) {
exec_header_redirect($threadurl);
}

3. Αντικαθίσταται από:


$threadrow = verify_id('thread', $_GET['t'], false, 1);
if ($threadrow) {
$threadurl = $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_forumdir'].'/'.vbseo_thread_url_row($threadrow, $_GET['page'] ? $_GET['page'] : 1);
if ($threadrow && $threadurl != $_SERVER['VBSEO_URI']) {
exec_header_redirect($threadurl);
}
}

Snake
22-07-10, 09:04
Δεν εργάζονται, να πάρετε μόνο κενή λευκή σελίδα στο φόρουμ μου.

kamilkurczak
22-07-10, 09:30
ok, κωδικός επεξεργασία, τώρα ο κώδικας λειτουργεί καλά.
Έχω διαγράψει αυτό το τμήμα:

$_SERVER['VBSEO_URI']);

υπέπεσε σε σφάλμα, php

Snake
22-07-10, 10:02
Φαίνεται καλό, ευχαριστώ.

vBET
22-07-10, 14:29
Ναι - συγγνώμη. Αυτό ήταν μέρος της καταγραφής η οποία δεν απομακρύνθηκε με addident. Ευχαριστώ Kamil για διόρθωση:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 supports automatic translations