PDA

Επιστροφή στο Forum: 2 κύριες γλώσσες του φόρουμ



botmasterlabs
07-07-10, 00:05
Έτσι, έχω μια ερώτηση. φόρουμ μου είναι σε 2 γλώσσες, αγγλικά και ρωσικά.
Έτσι laf του φόρουμ είναι να μιλάμε στα ρωσικά και άλλες par στα αγγλικά, πώς μπορώ να κάνω vBET να συνεργαστεί σωστά με αυτό, αν για παράδειγμα ρωσικό μέρος θα επιλέξει RU γλώσσα και Αγγλικά - Αγγλικά, και οι δυο τους θα πρέπει να πάρετε την πλήρη μετάφραση φόρουμ .. .

Έχω επιλέξει κύριο φόρουμ αγγλική γλώσσα, και όλα τα ρωσικά κείμενο παραμένει αμετάφραστο στο φόρουμ ...

Thx για τη βοήθεια.

vBET
07-07-10, 11:42
Σε αυτό το vBET στιγμή δεν υποστηρίζει firums που έχουν περισσότερους από 1 κύρια γλώσσα. Μπορείτε να το εγκαταστήσετε και να vBET θα λειτουργήσει. Ακόμα θα μπορείτε να ρυθμίσετε μόνο 1 γλώσσα ως γλώσσα-πηγή. Έτσι Εάν ρυθμίσετε τις παραμέτρους γλώσσα-πηγή σας (forum προεπιλεγμένη γλώσσα), όπως Αγγλικά - τότε αυτό θα λειτουργήσει τέλεια για τα αγγλικά τα θέματα. Στο ίδιο χρονικό διάστημα ρωσικά δεν θα appropriatelly μεταφραστεί, γιατί VBET θα πείτε στο Google αν είναι στα αγγλικά.

Έτσι, αυτή τη στιγμή μόνος τρόπος για να vBET εργασίας appropriatelly για ολόκληρο το φόρουμ σας είναι να αδιαφανές κάθε μήνυμα γραμμένο στα ρωσικά και στα lang langtitle BBCode. Με αυτό τον τρόπο όλο το φόρουμ σας θα θεωρηθεί στα αγγλικά και vBET θα δείτε ποια messaes είναι γραμμένα στα ρωσικά. Εάν αγοράσετε vBET μπορούμε να γράφω ένα απλό εργαλείο το οποίο θα προβεί σε τέτοια αδιαφανές αυτόματα όλα τα μηνύματα σ επιλέξει το φόρουμ. Παρακαλώ μην ότι λόγω του χρόνου των διακοπών που μπορούμε να του παράσχει σε επόμενο μήνα.

Επίσης - παρακαλώ μόλις δοκιμάσετε δωρεάν την έκδοση μας. Δεν θα υποστηρίξει πολύγλωσση κοινότητα (έτσι ώστε οι χρήστες δεν θα είναι σε θέση να γράψει σε διάφορες γλώσσες) και θα είναι πιο αργή η πληρωμένη έκδοση, αλλά θα δούμε πώς θα συμπεριφερθεί δεν θα αδιαφανή μηνυμάτων γραμμένα σε Rusian σε lang και langtitle BBCode

botmasterlabs
07-07-10, 18:54
Σε αυτό το vBET στιγμή δεν υποστηρίζει firums που έχουν περισσότερους από 1 κύρια γλώσσα. Μπορείτε να το εγκαταστήσετε και να vBET θα λειτουργήσει. Ακόμα θα μπορείτε να ρυθμίσετε μόνο 1 γλώσσα ως γλώσσα-πηγή. Έτσι Εάν ρυθμίσετε τις παραμέτρους γλώσσα-πηγή σας (forum προεπιλεγμένη γλώσσα), όπως Αγγλικά - τότε αυτό θα λειτουργήσει τέλεια για τα αγγλικά τα θέματα. Στο ίδιο χρονικό διάστημα ρωσικά δεν θα appropriatelly μεταφραστεί, γιατί VBET θα πείτε στο Google αν είναι στα αγγλικά.

Έτσι, αυτή τη στιγμή μόνος τρόπος για να vBET εργασίας appropriatelly για ολόκληρο το φόρουμ σας είναι να αδιαφανές κάθε μήνυμα γραμμένο στα ρωσικά και στα lang langtitle BBCode. Με αυτό τον τρόπο όλο το φόρουμ σας θα θεωρηθεί στα αγγλικά και vBET θα δείτε ποια messaes είναι γραμμένα στα ρωσικά. Εάν αγοράσετε vBET μπορούμε να γράφω ένα απλό εργαλείο το οποίο θα προβεί σε τέτοια αδιαφανές αυτόματα όλα τα μηνύματα σ επιλέξει το φόρουμ. Παρακαλώ μην ότι λόγω του χρόνου των διακοπών που μπορούμε να του παράσχει σε επόμενο μήνα.

Επίσης - παρακαλώ μόλις δοκιμάσετε δωρεάν την έκδοση μας. Δεν θα υποστηρίξει πολύγλωσση κοινότητα (έτσι ώστε οι χρήστες δεν θα είναι σε θέση να γράψει σε διάφορες γλώσσες) και θα είναι πιο αργή η πληρωμένη έκδοση, αλλά θα δούμε πώς θα συμπεριφερθεί δεν θα αδιαφανή μηνυμάτων γραμμένα σε Rusian σε lang και langtitle BBCode
Είμαι ο ιδιοκτήτης της πλήρους έκδοσης + branding δωρεάν
έτσι έχω δοκιμαστεί, και μετά μου βασίστηκε σε δοκιμές μου με πλήρη έκδοση

vBET
20-07-10, 08:19
Έτσι, αυτή τη στιγμή μπορείτε να χρησιμοποιήσετε συμβουλές μας και αδιαφανή όλα τα μηνύματα στο 2ο γλώσσα σε lang και langtitle BBCodes. Με αυτό τον τρόπο το δικό σας φόρουμ θα έχει μόνο 1 κύρια γλώσσα και 2ο θα αναγνωριστεί ως μηνύματα γραμμένα σε διαφορετική γλώσσα. αυτή τη στιγμή δεν έχουμε άλλη λύση για αυτό.

Παρακαλείσθε να ενημερώσετε το χρειάζεστε απλό εργαλείο το οποίο θα είναι σε θέση να το κάνει αυτό αυτόματα για συγκεκριμένα id φόρουμ. Παρακαλώ σημειώστε ότι οι εν λόγω εργαλείο θα αδιαφανή όλα τα μηνύματα από συγκεκριμένους φόρουμ.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 you can enjoy automatic translations