PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved Εγκαταστήστε κρατά αποτυχία!



tbl33
02-07-10, 01:27
Προσπάθησα να εγκαταστήσετε αυτό χρησιμοποιώντας τον Firefox. Η εγκατάσταση δεν θα είχε καν αρχίσει.

Άλλαξα τον Internet Explorer και το mod ξεκινώντας την εγκατάσταση.
Έτρεξε ένα μπαρ στο πάνω μέρος της οθόνης μου.
Στη συνέχεια, στο κάτω μέρος του παραθύρου του προγράμματος περιήγησης, ένα στερεό μπλε γραμμή άρχισε να συρρικνώνεται από τα δεξιά προς τα αριστερά. Μετά από περίπου μια ώρα και 20 λεπτά, η γραμμή σταμάτησε να κινείται και δεν κινούνται και πάλι.

Τίποτα δεν δείχνει μέχρι που εγκαθίσταται στην ενότητα plugin.
Δεν AdminCP -> vBulletin Options -> vBulletin Options -> vB Επιχειρήσεων Μεταφραστής στις επιλογές μου.

Είμαι τρέχει vBulletin 4.0.4
σε 2X διπλού πυρήνα Xeon 1.60GHz με 1066MHz Δίαυλος και
8 GB της ram
73 GB SCSI 300 10 000 rpm δίσκο

Αυτό είναι ένα πολύ απασχολημένος συμβούλιο με πάνω από 1,2 εκατομμύρια θέσεις εργασίας και 150K μέλη.

Παρακαλείστε να ενημερώσετε,

kamilkurczak
02-07-10, 16:02
Συγνώμη, αλλά δεν ξέρω πάρα πολλά για το τι συμβαίνει.

όλα όσα χρειάζεται να κάνετε είναι να περιγράφεται στο readme.html σε vBET κάνει-δεν-ανεβάσετε φάκελο.

1. ulpoad όλα τα αρχεία από ανεβάσετε φάκελο στο φάκελο forum_root σας
2. Πηγαίνετε στο admincp -> plugins και τα προϊόντα και προσθέτουν vBET xml αρχείο από μη--ανεβάσετε φάκελο
3. κατάλληλες εντάξεις περιγράφονται στο readme.html αρχείο


It ran a bar across the top of my screen.
Then at the bottom of the browser window, a solid blue bar started shrinking from right to left. After about an hour and 20 minutes, the bar stopped moving and didn't move again.

Πώς μπορείτε να εκτελέσετε αυτό Εγκατάσταση; Παρακαλώ, επικολλήστε εδώ μια διεύθυνση URL για το φόρουμ σας.

tbl33
03-07-10, 05:26
forums.sawomatang.com

kamilkurczak
03-07-10, 14:29
Έχουμε το θέμα αυτό την πρώτη φορά. Ίσως ο διακομιστής σας είναι πολύ φορτισμένη.
Έτσι, σας προτείνω αυτό λύσεις:

Πρώτον: Δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε το φόρουμ σας. Πηγαίνετε στο admincp -> Ρυθμίσεις -> Επιλογές -> Ενεργοποίηση vBulletin σας και διακοπής και επιλέξτε καμία.
Αν το φόρουμ θα είναι άτομα με ειδικές ανάγκες, προσπαθήστε να εγκαταστήσετε ξανά vBET (εισαγωγή xml αρχείου)
Μετά από αυτό το φόρουμ σας επιτρέψει και πάλι.

Εάν αυτό δεν λειτουργεί.
Δεύτερον: Ίσως να συγκρούεται με άλλους mod; Θα πρέπει να απενεργοποιήσετε άλλο mods και εγκαταστάσεις vBET. Μετά από αυτό μπορείτε να ενεργοποιήσετε mods και πάλι.

tbl33
03-07-10, 18:20
Το φόρουμ ήταν άτομα με ειδικές ανάγκες η πρώτη φορά.

Δεν έχω καμία άλλη mods εγκατασταθεί εκεί έτσι, δεν υπάρχουν για να απενεργοποιήσετε.

Το φόρουμ ήταν κάτω για περίπου 1 1 / 2 ώρες ενώ η εγκατάσταση του έτρεξε και ποτέ δεν τελείωσε.

Ποιο είναι το χρονικό πλαίσιο που θα πρέπει να λάβουν για να εγκαταστήσετε αυτό σε ένα φόρουμ με 1.2 εκατομμύρια μηνύματα;

Έχει κάνει τίποτα για να τις βάσεις δεδομένων ή απλά να αντικαταστήσει τα αρχεία στον κατάλογο φόρουμ;

kamilkurczak
03-07-10, 21:58
Γεια σας,

Πρέπει να ελέγξετε τι είναι λάθος.
Έτσι, χρειάζονται πρόσβαση σε φόρουμ admincp σας και FTP. Παρακαλούμε, στείλετε αυτό πρόσβαση σε μένα από τον PM. Θα προσπαθήσω να το διορθώσω.

tbl33
03-07-10, 22:14
Μήπως το μόνο που χρειάζεται περιορισμένη πρόσβαση admincp στα τμήματα plugins ή την πλήρη διαχειριστή πρόσβαση σε όλο το admincp;

vBET
04-07-10, 23:17
Ποιο είναι το χρονικό πλαίσιο που θα πρέπει να λάβουν για να εγκαταστήσετε αυτό σε ένα φόρουμ με 1.2 εκατομμύρια μηνύματα;

Δεν υπάρχει χρονικό πλαίσιο - εγκατάσταση διαρκεί μόλις λίγα δευτερόλεπτα. Και αριθμός των θέσεων δεν έχουν καμία σχέση, επειδή οι μεταφράσεις έχουν γίνει όταν ο χρήστης επισκέπτεται τις σελίδες σας κάτω από μεταφραστεί συνδέσεις. Εγκατάσταση προσθέτει ακριβώς plugins, φράσεις, πρότυπα και πίνακες cache.

Επομένως, σας παρακαλώ αγρανάπαυση οδηγίες Kamil χαρά - ας ελέγξει τι συμβαίνει εκεί. Επίσης, παρακαλώ σημειώστε ότι η εγκατάσταση εκτελείται από vBulletin. Έτσι, αν έχουμε να επιβεβαιώσει ότι δεν κρατάει τότε πιθανότατα θα πρέπει να ζητήσει vBulletin ομάδα για την υποστήριξη - vBET αρχείο προϊόν είναι σωστό - λάθος δεν θα συμβεί. Έτσι, εάν η εγκατάσταση απλά δεν θέλουν να τελειώσει τότε μάλλον κάτι δεν πάει καλά με vBulletin σας. Αλλά πρώτα - παρακαλώ ας το ελέγξουμε.

Παρακαλώ μου PM πλήρη πρόσβαση admin - μπορείτε να το αφαιρέσετε μετά τελειώσουμε. Πραγματικά δεν ξέρω δεν θα είναι απαραίτητο, αλλά αν θα χρειαστεί να ελέγξει κάτι, τότε θα είναι πολύ πιο γρήγορα ώστε να ζητήσει και πάλι, λόγω της μη enought προνόμια. Επίσης, παρακαλούμε να στείλετε τον FTP πρόσβαση σε θα είμαστε σε θέση να επιβεβαιώσετε ότι τα αρχεία vBET ήταν φορτώθηκε στον server σας.

Επίσης μπορείτε να γίνει απλό τεστ και να προσπαθήσει να εισάγει το αρχείο του προϊόντος για οποιοδήποτε άλλο mod μόνο για τον έλεγχο θα λειτουργήσει.

tbl33
08-07-10, 01:43
Ακόμα περιμένουν την ευκαιρία να χρησιμοποιήσουν το λογισμικό με το οποίο έχω ήδη πληρώσει. :-(

kamilkurczak
13-07-10, 13:20
Προσπάθησα να συνδεθείτε στο admicp σας, αλλά δεν μπορούσα. Μπορεί να επιβεβαιώσει τον κωδικό σας;

vBET
20-07-10, 15:45
Σύμφωνα με πληροφορίες μμ οποίο μπορείτε να πάρω μπορώ να πω ότι απλά δεν αγρανάπαυση οδηγίες εγκατάστασης. Δεν έγινε μεταφόρτωση απαιτούμενα αρχεία που απαιτούνται για να πραγματοποιηθεί. Παρακαλούμε να διαβάσετε ακριβώς readme.html και χέρσες οδηγίες εγκατάστασης. Επίσης, παρακαλούμε αγρανάπαυση αυτό οδηγίες για την εισαγωγή αρχείων προϊόν - όπως εσείς μου PM σας ήταν tryig να εισάγει λάθος τα αρχεία (for Διοίκηση CP).

Παρακαλείσθε να ενημερώσετε τον κάνει να λειτουργεί όταν σε αγρανάπαυση οδηγίες εγκατάστασης preciselly και το πρώτο ανεβάσετε τα αρχεία που απαιτούνται για να reruired κατάλογο και στη συνέχεια εισαγάγετε το αρχείο του προϊόντος. Επίσης, παρακαλούμε να θυμάστε διαμόρφωση abour πότε θα είναι έτοιμη.

vBET
21-07-10, 07:14
Μόλις πάρετε επιβεβαίωση από ΜΠ του εν λόγω εγκατάσταση είναι μια χαρά:) Συγνώμη που πήρε τόσο καιρό, αλλά έχεις κατάλληλη λύση στην πρώτη απάντηση - οι οδηγίες αυτές αγνοήθηκε. Σκεφτήκαμε να το χάλασμα και εξακολουθεί να έχει προβλήματα - που μας έκαναν να συγχέονται και τη στροφή γύρω, ψάχνοντας για το θέμα το οποίο δεν υπάρχει πραγματικά?) Στο μέλλον, παρακαλώ αγρανάπαυση εγκατάσταση / αναβάθμιση οδηγίες και θα γίνει αμέσως:)

Μεγάλη ότι, μπορείτε να απολαύσετε vBET τώρα! :)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations delivered by vBET 4.10.1