PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved Μετάβαση στη νέα θέση και Σημείωσε τα forums διαβάζω



Snake
26-06-10, 00:17
Με vbet ενεργοποιημένη αν δω ένα νήμα και στη συνέχεια να παίρνει μια νέα θέση και στη συνέχεια θ κάντε κλικ στην εντολή goto πρώτη αδιάβαστη δημοσίευση το πρόγραμμα περιήγησης πηγαίνει πάντα στην πρώτη θέση και όχι τη νέα θέση.

Επίσης, αν κάνω κλικ Σημείωσε τα forums διαβάζω πάρω ένα σφάλμα 404.

Και τα δύο χαρακτηριστικά συνεργαστεί με άτομα με ειδικές ανάγκες vbet.

Snake
26-06-10, 00:20
Θα το κάνει και εδώ, ποτέ όλα τα goto πρώτο νέο μήνυμα συνδέσεις στο φόρουμ σπίτι goto το πρώτο μήνυμα και ενημέρωση για να σας δείξω έχουν επισκεφθεί τη θέση, να παραμένουν πάντα τολμηρή.

Σημείωσε τα forums διαβάζω στην αρχική σελίδα ανακατευθύνει στο σπίτι φόρουμ και τα σήματα τίποτα!

Ramses
26-06-10, 02:04
Παρακολούθησα αυτό το θέμα εδώ στο vbet επίσης, στο φόρουμ μου δεν υπάρχει αυτό το θέμα.

Snake
27-06-10, 19:28
Αυτό είναι ένα αρκετά σοβαρό bug, σπάει πολλές λειτουργίες στους χρήστες μου ανάγκη. Είναι να εξεταστεί; Χάρη.

kamilkurczak
28-06-10, 08:47
ok φίδι, θα προσπαθήσουν να αναπαράγουν αυτό το σφάλμα

kamilkurczak
28-06-10, 09:38
Δεν μπορώ να αναπαράγει το πρόβλημα, ίσως να έχω μια παλαιότερη έκδοση του φόρουμ. Παρακαλώ γράψτε μου τι έχετε την ακριβή έκδοση του vBulletin, και θα προσπαθήσω να το αναπαράγει με την έκδοση vB σαν φόρουμ σας.

Παρακαλούμε προσπαθήστε να βρείτε μια σύγκρουση με άλλα mods. Για να γίνει αυτό, απενεργοποιήστε το άλλο mods και να αφήσει μόνο vBET. Εάν το σφάλμα δεν παρουσιάζεται, διακόπτης η σειρά περαιτέρω mods για να δείτε πού είναι η σύγκρουση.

steve
28-06-10, 10:39
Δεν μπορώ να αναπαράγουν το πρόβλημα

Δεν μπορώ επίσης να αναπαράγει το φόρουμ σήμα ως διαβάσει πρόβλημα, έχω δοκιμαστεί μόνο σε δύο φόρουμ (ξεχωριστά servers). Forums τρέχει vb 3.8.x τελευταίες vbet και vBSEO.

Ωστόσο πρόκειται για τις τελευταίες μη αναγνωσμένες δημοσιεύσεις είναι ένα πρόβλημα και στις δύο, έχω λάβει δεκάδες καταγγελίες. Είναι, επίσης, δεν λειτουργεί για μένα εδώ. Όταν απενεργοποιήσετε vbet στο φόρουμ μου, το πρόβλημα εξαφανίζεται.

kamilkurczak
28-06-10, 11:03
ok τώρα είναι που βρέθηκαν στο forum μας. Μετάβαση επιλογές δημοσιεύσετε νέο.

Θα προσπαθήσουμε να βρούμε μια λύση.

steve
29-06-10, 23:00
ok τώρα είναι που βρέθηκαν στο forum μας. Μετάβαση επιλογές δημοσιεύσετε νέο.

Θα προσπαθήσουμε να βρούμε μια λύση.

Hows αυτή η μετάβαση; η νέα σύνδεση μετά δεν λειτουργεί και έχουμε πολύ ενοχλημένος μέλη: (

Snake
29-06-10, 23:07
Θα πρέπει να συμφωνήσω, δεν υπάρχει υποστήριξη, δεν καθορίζει, μεγάλα bug, να τις ταξινομήσετε έξω!

Snake
30-06-10, 08:01
ΠΟΥ είναι η υποστήριξη, FIX ΦΡΑΓΜΑ FFS ΣΑΣ MOD!

kamilkurczak
30-06-10, 15:34
Γεια σας,

Μπορούμε να αναπαράγουν αυτό το bug στο forum μας και θα λυθεί στην επόμενη relase ..
Αν θα είναι εύκολο, Εμείς θα σας δώσει μια γρήγορη λύση,

Snake
30-06-10, 16:30
Ειλικρινά, δεν είναι αρκετά καλό, μια σημαντική λειτουργία της, και προκαλεί τα μέλη μου να διαμαρτύρονται πραγματικά, γι 'αυτό θα παραπονιέσαι μόνο σε εσάς.

Θα πρέπει να έχετε σταθερό αυτό το ημερών, ακόμη και εβδομάδες, θα πρέπει να απελευθερώσει ένα μπάλωμα bug. Σύντομα. Είναι ό, τι οποιαδήποτε άλλη καταβάλλονται mod θα κάνει.

: Mad:

kamilkurczak
30-06-10, 16:40
Θα προσπαθήσουμε να διορθώσουν το σφάλμα, το συντομότερο δυνατόν.

steve
30-06-10, 22:26
Ειλικρινά, δεν είναι αρκετά καλό, μια σημαντική λειτουργία της, και προκαλεί τα μέλη μου να διαμαρτύρονται πραγματικά, γι 'αυτό θα παραπονιέσαι μόνο σε εσάς.


Παίρνω τώρα περίπου 50-60 μηνύματα την ημέρα σχετικά με το πρόβλημα αυτό, μια διόρθωση θα είναι καλό. Δούλεψε πρόστιμο πριν από αυτή την έκδοση.

steve
01-07-10, 10:41
Παίρνω τώρα περίπου 50-60 μηνύματα την ημέρα σχετικά με το πρόβλημα αυτό, μια διόρθωση θα είναι καλό. Δούλεψε πρόστιμο πριν από αυτή την έκδοση.

Είναι αυτό που εργάστηκαν για; Μπορώ παρακαλώ να έχει eta;

kamilkurczak
01-07-10, 11:43
Βρήκα κάποιο λόγο για αυτό το θέμα. προκαλείται από ένα plugin σε global_start.
Αν έχω να απενεργοποιήσετε αυτό το plugin, η επιλογή αυτή λειτουργεί καλά.

ίσως η σειρά των plugins;

Δουλεύω πάνω σε αυτό. Παρακαλούμε να είστε υπομονετικοί

steve
01-07-10, 22:24
Βρήκα κάποιο λόγο για αυτό το θέμα. προκαλείται από ένα plugin σε global_start.
Αν έχω να απενεργοποιήσετε αυτό το plugin, η επιλογή αυτή λειτουργεί καλά.


Δεν έχω καμία ιδέα τι σημαίνει αυτό.

kamilkurczak
01-07-10, 22:43
Έγραψα ότι βρήκαμε ένα plugin, το οποίο είναι το θέμα. Είμαστε εργαζόμαστε.

steve
04-07-10, 07:59
Πώς είναι η επιδιόρθωση για αυτό το θέμα προχωρά;

kamilkurczak
04-07-10, 13:36
Ξέρουμε πού exacly είναι bug. Την βρήκαμε μέσα vbet_global_start λειτουργία στο αρχείο vBET php.

πιθανώς, περνάμε μια κακή url για τη λειτουργία vBulletin (exec_header_redirect).

Michał εργάζεται πάνω σε αυτό.

steve
05-07-10, 06:53
Κανένα πρόβλημα, χρειαζόμαστε πραγματικά μια διόρθωση για το πρόβλημα το συντομότερο δυνατόν

vBET
05-07-10, 07:33
Έγινε:) Συγνώμη που έπρεπε να περιμένουν. Λύση θα συμπεριληφθούν στην επόμενη έκδοση. Είμαστε χρησιμοποιούν ήδη στο φόρουμ μας, έτσι οι νέες ανακατεύθυνση μετά λειτουργούν καλά εδώ.

Για γρήγορη λύση παρακαλώ:
1. Επεξεργασία περιλαμβάνει / vbenterprisetranlator_functions_hooks.php
2. Αναζήτηση:

if (THIS_SCRIPT == 'showthread' && 'VBSEO_URI' == $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_linkstype'] && $_GET['t']) {
3. Αντικαθίσταται από:

if (THIS_SCRIPT == 'showthread' && 'VBSEO_URI' == $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_linkstype'] && $_GET['t'] && $_REQUEST['goto'] != 'newpost') {

vBET
05-07-10, 07:38
Βλέπω στον τίτλο που περιγράφεται 2 τεύχη σε ένα νήμα. Αλλά Kamil επιβεβαίωσε μόνο ένα από αυτά. Παρακαλώ πείτε πώς ακριβώς σήμα φόρουμ διαβάσετε. Δεν μπορώ ακριβώς να βρει τέτοια επιλογή - ίσως ψάχνει σε λάθος μέρος?)

Snake
05-07-10, 18:10
Βλέπω στον τίτλο που περιγράφεται 2 τεύχη σε ένα νήμα. Αλλά Kamil επιβεβαίωσε μόνο ένα από αυτά. Παρακαλώ πείτε πώς ακριβώς σήμα φόρουμ διαβάσετε. Δεν μπορώ ακριβώς να βρει τέτοια επιλογή - ίσως ψάχνει σε λάθος μέρος?)

Με δική της ιστοσελίδα, κάτω από το φόρουμ και εάν κάνετε διπλό κλικ στο εικονίδιο στην αριστερή πλευρά της κάθε περιγραφή φόρουμ.

kamilkurczak
05-07-10, 19:35
Έλεγξα του φόρουμ για το τεστ μας και δεν έχω αυτό το σφάλμα
404 error. Τα πάντα λειτουργεί σωστά.

Έτσι, παρακαλούμε να στείλετε την Michał (vbet) πλήρη πρόσβαση στο admincp σας και FTP με PM. Θα προσπαθήσει να βρει μια λύση και να το διορθώσουμε!

Ευχαριστώ:)

kamilkurczak
09-08-10, 11:37
Ακόμα περιμένουμε απάντηση. Καμία απάντηση - υποθέτω ότι είναι εντάξει.
Αν δεν είναι εντάξει, παρακαλώ γράψτε εδώ και εγώ θα ανοίξει αυτό το νήμα και πάλι

Snake
11-08-10, 23:36
Αυτό το ζήτημα εξακολουθεί να υφίσταται, σε forumdisplay (http://www.computer-juice.com/forums/f10/), αν κάνω κλικ στο βέλος για να δημοσιεύσετε goto νέα για ένα νήμα, μου παίρνει πάντα την πρώτη θέση, όχι το πρώτη αδιάβαστη δημοσίευση.

Εγγραφή στο forum μου και θα το δείτε.

Αν μπορώ να απενεργοποιήσω vbet, το θέμα πηγαίνει μακριά.

http://www.computer-juice.com/error.gif

Snake
12-08-10, 00:04
Αναβαθμιστεί σε 3.3.5 και όλα τα θέματα urls φαίνεται σταθερό, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα, ευχαριστώ.

kamilkurczak
12-08-10, 12:22
ok:)
ευχαριστώ για την επιβεβαίωση

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vB Enterprise Translator 4.10.1