PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved Σποραδικές Μετάφρασης



Lissa
03-06-10, 03:41
Δεν είστε σίγουροι αν αυτός είναι ο καλύτερος τίτλος lol ελπίζω να το εξηγήσουμε αυτό καλύτερα

Κάθε τόσο, όταν εγώ ή τα μέλη μου κάνετε μια δημοσίευση μηνυμάτων είναι σαν να μας έχουν στείλει σε άλλη γλώσσα (όταν πάω να το επεξεργαστείτε λέει [lang = nl])

Αυτό δεν συμβαίνει πολύ οπότε υποθέτω που το καθιστά δύσκολο να γίνουν αντιληπτά, αλλά μέχρι τώρα έχει συμβεί μερικές φορές, ενώ είμαστε όλοι απόσπαση στην αγγλική γλώσσα και είναι πάντα στην ίδια γλώσσα (ολλανδική σημαία)

Α, και εγώ απλά παρατήρησα τον τίτλο έχει αυτά σε πάρα πολύ [langtitle = nl]

vBET
10-06-10, 13:18
Παρακαλούμε να μας δώσετε κάποια ακριβή παράδειγμα - το ακριβές κείμενο που χρησιμοποιήθηκε. Και ποια είναι η γλώσσα ρύθμιση σας ανίχνευσης; Παρακαλώ σημειώστε ότι είναι εσείς χρησιμοποιείτε το Google τότε μερικές φορές το Google μπορεί να δημιουργήσει σύγχυση και να γίνει λανθασμένη αναγνώριση (συνήθως για πολύ μικρά κείμενα, ή όταν τα λόγια σε 2 γλώσσες είναι το ίδιο μήνυμα). Σε αυτή την περίπτωση δεν υπάρχει bug σε όλα-δεν είναι στο χέρι μας - αυτό είναι το Google. Ωστόσο, μπορείτε να ρυθμίσετε το πώς βέβαιος Google πρέπει να είναι να προσθέσετε ρύθμιση γλώσσας.

Παρακαλείσθε να ενημερώσετε το χρειάζεστε ακόμα οποιαδήποτε βοήθεια στο θέμα που περιγράφεται εδώ:)

vBET
14-06-10, 23:28
Καμία απάντηση - να θεωρείται άλυτο. Σημειώστε εδώ αν χρειάζεστε περισσότερη βοήθεια:)

Lissa
14-07-10, 21:17
Gah, λυπάμαι τόσο ... για κάποιο λόγο δεν λαμβάνουν πάντα ειδοποιήσεις μου από εδώ και lol και έχω τόσο απασχολημένος ότι το ζήτημα αυτό πήγε στην άκρη του δρόμου μέχρι να διατηρείται καλλιέργεια μέχρι ξανά lol

Είμαι επισυνάπτοντας ένα στιγμιότυπο από την τελευταία φορά που συνέβη αυτό σε ένα lol μμ

Η ρύθμιση ανίχνευσης γλώσσα είναι η εμπιστοσύνη του Google όταν αποτέλεσμα είναι άξια εμπιστοσύνης

Ποια ρύθμιση θα σας προτείνουμε καλύτερο για αυτή τη ρύθμιση;

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 you can enjoy automatic translations