PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved παράξενο χαρακτήρα σε urls



badawidollah
21-05-10, 12:30
[Lang = vi] Γεια σας,

* Ron97 مباراة .. أي مكان آخر يمكن الربح; - العاب الجوال منتدى تحميل Mp3 موسيقى فيلم فيديو خلفية المشروع شركة إدارة الأعمال الكبار فوتوشوب يؤ

badawidollah
21-05-10, 12:31
Googlebot βρήκε έναν εξαιρετικά υψηλό αριθμό διευθύνσεων URL στον ιστότοπό σας: Παρακαλώ επιλέξτε τις γλώσσες Bel 19 Μαΐου, 2010
Googlebot αντιμετώπισε προβλήματα κατά την ανίχνευση του ιστοτόπου σας Παρακαλώ επιλέξτε Γλώσσες Bel σας.
Το Googlebot συνάντησε εξαιρετικά μεγάλο αριθμό των συνδέσεων στο δικτυακό σας τόπο. Αυτό μπορεί να υποδεικνύει ένα πρόβλημα με την δομή των URL του δικτυακού σας τόπου. Googlebot μπορεί χωρίς λόγο να σέρνεται ένα μεγάλο αριθμό διαφορετικών διευθύνσεων URL που οδηγούν σε ίδιες ή παρόμοιο περιεχόμενο, ή σέρνεται μέρη του site σας που δεν πρόκειται να ανιχνεύονται από το Googlebot. Ως αποτέλεσμα το Googlebot ενδέχεται να καταναλώσει πολύ περισσότερο εύρος ζώνης από ό, τι είναι απαραίτητο, ή μπορεί να είναι σε θέση να εντελώς δείκτη όλο το περιεχόμενο στο δικτυακό σας τόπο.
Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με αυτό το θέμα
Εδώ είναι μια λίστα με τις διευθύνσεις URL δείγματος με πιθανά προβλήματα. Ωστόσο, αυτή η λίστα μπορεί να μην περιλαμβάνει όλες τις προβληματικές διευθύνσεις URL στον ιστότοπό σας.

* Ron95 Ron97
* Μια ¤ ¤ Γ ¥ à ¤ ¯ Â ¤ ¾ A ¤ ° Μια ¤ · Ένα ¥ <a ¤ · Ένα ¥ € PS3 250GB - ένα ¤ «Ένα ¥ <a ¤ ° Μια ¤ ® A ¤ ® A ¥ <a ¤ ¬ à ¤ ¾ A ¤ ‡ à ¤ ² à ¤-à ¥ ‡ à ¤ ® A ¥ à ¤ · Ένα ¤ Γ ¤ ® A ¤ ª à ¥ € 3 à ¤ μA ¥ € Μια ¤ ¡Â ¤ ¿à ¤ ¯ Â ¥ < à ¤ · Ένα ¤, à ¤-à ¥ € Μια ¤ ¤ Γ ¤ ® A ¥, à ¤ μA ¥ € Μια ¤ μA ¥ ‰ à ¤ ² à ¤ ª à ¥ ‡ à ¤ ª à ¤ ° Μια ¤ ª à ¤ ° A ¤ ¿à ¤ ¯ Â ¥ <a ¤ OEA ¤ · Ένα ¤ ¾ A ¤ ª à ¥ à ¤ ° Μια ¤ ¬ â ¤, à ¤ § A ¤ · Ένα ¤ μA ¥ à ¤ ¯ Â ¤ ¾ A ¤ ª à ¤ ¾ A ¤ ° à ¤ • Μια ¤, à
* Ω Ψ § Ω † O · υποχρέωση παροχής καθολικής υπηρεσίας ± Ψ ³ μας υποχρέωση παροχής καθολικής υπηρεσίας º USO ° O ® Ω ... Ψ ³ Ø © Ø £ Ø'Ù ‡ Ψ ± - Ω ... Ω † Ø ª Ø · U ‰ Ψ § Ω "Ø ¹ Ø § O ° Ψ § Ω" Ø ¬ UO § U "Ø ª Ø * Ω ... USU« Ω ... Ψ ¬ Ψ § Ω † μας mp3 Ψ § Ω "Ω USO ¯ USU Ω ... UO ³ USU, U ‰ Ψ § Ω" Ω USU "U ... Ø ® U" Ω USO © Ψ § Ω "Ω ... Ø'Ø ± UO ¹ Ø'Ø ± ÙƒØ © ¥ Ø Ø ° O § Ψ ± Ψ © Ψ § Ω" Ψ £ Ø ¹ Ω ... Ψ § Ω "Ω UO ª ÙØ'ÙØ · U, ØμØμ Ø § U "Ø * Ø ° O § Ω" O ª μας

badawidollah
21-05-10, 12:51
Στις RewriteEngine

RewriteBase / forum /

% RewriteCond {HTTP_HOST}! ^ Www \\. Nusantaraku \\. Org
RewriteRule (.*) http://www.nusantaraku.org/forum/ $ 1 [L, R = 301]

RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (xml |..; Txt) (\\ gz)); $ vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php sitemap = $ 1 [L]

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php; vbet_lang = $ 1 & ανακατεύθυνση = / forum / index.php [L, QSA]
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php; vbet_lang = $ 1 & ανακατεύθυνση = / forum / $ 2 [L, QSA]

% RewriteCond {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | vbseo_sitemap / | cron)
RewriteRule ^ ((αρχείο /)?(.* \\. Php (/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

% RewriteCond {REQUEST_FILENAME}!-F
% RewriteCond {REQUEST_FILENAME}!-D
% RewriteCond {REQUEST_FILENAME} ^! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | εικόνες) /
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

% RewriteCond {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | cron | vbseo_sitemap)
RewriteRule ^ ((αρχείο /)?(.* \\. Php (/.*)?))$ vbseo.php [L, QSA]

% RewriteCond {REQUEST_FILENAME}!-F
% RewriteCond {REQUEST_FILENAME}!-D
% RewriteCond {REQUEST_FILENAME} /! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | εικόνες) /
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L, QSA]

vBET
22-05-10, 23:20
Ποια είναι η πρώτη δημοσίευση για το;

. Htaccess σας φαίνεται μια χαρά και όπως βλέπω ότι λειτουργεί. Έχετε κάποια προβλήματα με τους κανόνες;

Σχετικά με την σημείωση Google - το παράδειγμα της προβληματικής URL δεν είναι μια διεύθυνση URL σε όλα. Υπάρχει κάτι σπασμένο σε προξενική αρχή, ή είναι το Google που στέλνετε;

Επίσης - είδα ήδη έγραψε στο νήμα, όπου το ζήτημα αυτό ήταν που περιγράφονται. Παρακαλούμε αγρανάπαυση υποδείξεις που περιγράφονται εκεί. Κυρίως:
1. Αποκλεισμός άσχετο περιεχόμενο από το robots.txt
2. Ελέγξτε κάνει webmaster εργαλεία που δείχνει σε κάποια λάθη looped διευθύνσεις URL (looped σημαίνει ότι κάποια τμήματα επαναλαμβάνονται ξανά και ξανά)

badawidollah
23-05-10, 08:02
1. έκανε
2. Η Google δεν δείχνει λάθη url βρόχους

VGF
23-05-10, 15:52
Σχόλιο αυτές τις περιοχές έξω -


#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
#RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]

και προσπαθήστε ξανά. Δεν χρειάζονται δύο φορές. Και δεν χρειάζεται αυτή τη γραμμή, είτε -


#RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA] (Ήδη σχολιάσει παραπάνω)

^ ^ Έχοντας αυτή τη γραμμή εκεί, έσπασε το forum μου. Δεν χρειάζεται της.

Αν αυτό δεν δουλέψει ... επίσης να προσπαθήσετε να σχολιάσει αυτό το μέρος έξω -



#RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.nusantaraku\.org
#RewriteRule (.*) http://www.nusantaraku.org/forum/$1 [L,R=301]

Ορισμένοι διακομιστές δεν το απαιτούν. Έπρεπε να το σχολιάσει τόσο καλά .. διαφορετικά φόρουμ ήταν έσπασε.

VGF
23-05-10, 15:59
Εγκατάσταση vBet μου είναι πλήρως λειτουργικό με μόνο τα ακόλουθα htaccess. -



Στις RewriteEngine
Επιλογές + FollowSymLinks

# VBSEO Sitemap
RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (xml |..; Txt) (\\ gz)); $ vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php sitemap = $ 1 [L]
# END

# VBET
# ΚΑΝΟΝΕΣ για SEO συνδέσεις μετάφραση με vBSEO (πρέπει να συμπεριληφθούν πριν από όλους τους κανόνες για vbseo.php)

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php; vbet_lang = $ 1 & ανακατεύθυνση = / [L, QSA]
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php; vbet_lang = $ 1 & ανακατεύθυνση = / $ 2 [L, QSA]



% RewriteCond {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | vbseo_sitemap / | cron)
RewriteRule ^ ((αρχείο /)?(.* \\. Php (/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]
% RewriteCond {REQUEST_FILENAME}!-F
% RewriteCond {REQUEST_FILENAME}!-D
% RewriteCond {REQUEST_FILENAME} ^! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | εικόνες) /
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]
# VBET End

badawidollah
23-05-10, 17:22
Τώρα, οι κανόνες μου αρέσει αυτό

Στις RewriteEngine

RewriteBase / forum /

% RewriteCond {HTTP_HOST}! ^ Www \\. Nusantaraku \\. Org
RewriteRule (.*) http://www.nusantaraku.org/forum/ $ 1 [L, R = 301]

RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (xml |..; Txt) (\\ gz)); $ vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php sitemap = $ 1 [L]

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php; vbet_lang = $ 1 & ανακατεύθυνση = / forum / index.php [L, QSA]
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php; vbet_lang = $ 1 & ανακατεύθυνση = / forum / $ 2 [L, QSA]

% RewriteCond {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | vbseo_sitemap / | cron)
RewriteRule ^ ((αρχείο /)?(.* \\. Php (/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

% RewriteCond {REQUEST_FILENAME}!-F
% RewriteCond {REQUEST_FILENAME}!-D
% RewriteCond {REQUEST_FILENAME} ^! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | εικόνες) /
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

% RewriteCond {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | cron | vbseo_sitemap)
RewriteRule ^ ((αρχείο /)?(.* \\. Php (/.*)?))$ vbseo.php [L, QSA]

#% RewriteCond {REQUEST_FILENAME}!-F
#% RewriteCond {REQUEST_FILENAME}!-D
#% RewriteCond {REQUEST_FILENAME} /! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | εικόνες) /
# RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L, QSA]


Δεν ξέρω να δουλέψει ή όχι

vBET
23-05-10, 17:41
Τώρα, οι κανόνες μου αρέσει αυτό

...

Δεν ξέρω να δουλέψει ή όχι

Κανόνες σας φαίνεται μια χαρά. Για να ελέγξετε δουλεύει πήγαινε σε οποιαδήποτε μεταφρασμένη σελίδα και ελέγξτε είναι να δουλεύει.

Δεν χρειάζεται να αφαιρέσετε vBSEO κανόνες - αυτές που δεν είναι ενεργά ούτως ή άλλως (vBET αλιευμάτων ό, τι πριν από vBSEO). Επίσης, πρώτος κανόνας σας είναι εντάξει και για την καλύτερη SEO για να το έχουν (οι δυνάμεις τις διευθύνσεις URL ανακατεύθυνσης δεν ξεκινάμε από το www για να ξεκινήσει από www).

Προτείνω να μην κάνει οποιεσδήποτε αλλαγές στο. Htaccess αρχείο σας, μέχρι να winf ότι κάτι δεν λειτουργεί και στην περίπτωση αυτή, παρακαλούμε να μας περιγράψεις τι είναι και θα σας δώσουμε υποστήριξη.

vBET
23-05-10, 17:42
1. έκανε
2. Η Google δεν δείχνει λάθη url βρόχους

1. Όταν - πριν ή μετά ταχυδρομείου της Google;

VGF
23-05-10, 19:29
Στη δική μου, δεν έχω αυτό το μέρος. Μπορείτε να έχετε δύο φορές -



% RewriteCond {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | cron | vbseo_sitemap)
RewriteRule ^ ((αρχείο /)?(.* \\. Php (/.*)?))$ vbseo.php [L, QSA]


vbseo.php αγνοείται .... και για μένα αυτό έσπασε τον κωδικό μου εάν το άφησε εκεί.

Michal μου είπε να καταργήσετε και τώρα δουλεύει μια χαρά.

badawidollah
24-05-10, 10:52
1. Όταν - πριν ή μετά ταχυδρομείου της Google;

πριν από το google μου email.
Δείκτης μου δεν αυξάνεται, όπως συνήθως τώρα.
μοιάζουν να σταματήσει το Google από το δείκτη ιστοσελίδα μου

VGF
24-05-10, 12:29
πριν από το google μου email.
Δείκτης μου δεν αυξάνεται, όπως συνήθως τώρα.
μοιάζουν να σταματήσει το Google από το δείκτη ιστοσελίδα μου

Παίρνει το χρόνο, αδερφέ. Θα το δώσω 2 έως 3 μήνες τουλάχιστον.

Έχω την ανάλυση των μηχανών αναζήτησης όπως το SEO για 10 χρόνια τώρα. Και δεν υπάρχει αμφιβολία ότι απαιτείται χρόνος για το Google για να καθοριστεί η «τελική» τοποθέτηση των σελίδων σας. Αυτό θα κυμανθεί σε υψηλότερα & χαμηλότερες βαθμίδες, για εβδομάδες.

badawidollah
24-05-10, 12:53
Στη δική μου, δεν έχω αυτό το μέρος. Μπορείτε να έχετε δύο φορές -



vbseo.php αγνοείται .... και για μένα αυτό έσπασε τον κωδικό μου εάν το άφησε εκεί.

Michal μου είπε να καταργήσετε και τώρα δουλεύει μια χαρά.

Στις RewriteEngine

RewriteBase / forum /

% RewriteCond {HTTP_HOST}! ^ Www \\. Nusantaraku \\. Org
RewriteRule (.*) http://www.nusantaraku.org/forum/ $ 1 [L, R = 301]

RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (xml |..; Txt) (\\ gz)); $ vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php sitemap = $ 1 [L]

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php; vbet_lang = $ 1 & ανακατεύθυνση = / forum / index.php [L, QSA]
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php; vbet_lang = $ 1 & ανακατεύθυνση = / forum / $ 2 [L, QSA]

% RewriteCond {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | vbseo_sitemap / | cron)
RewriteRule ^ ((αρχείο /)?(.* \\. Php (/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

% RewriteCond {REQUEST_FILENAME}!-F
% RewriteCond {REQUEST_FILENAME}!-D
% RewriteCond {REQUEST_FILENAME} ^! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | εικόνες) /
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

#% RewriteCond {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | cron | vbseo_sitemap)
# RewriteRule ^ ((αρχείο /)?(.* \\. Php (/.*)?))$ vbseo.php [L, QSA]

#% RewriteCond {REQUEST_FILENAME}!-F
#% RewriteCond {REQUEST_FILENAME}!-D
#% RewriteCond {REQUEST_FILENAME} /! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | εικόνες) /
# RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L, QSA]

ελπίδα ότι θα λειτουργήσει

vBET
24-05-10, 20:06
πριν από το google μου email.
Δείκτης μου δεν αυξάνεται, όπως συνήθως τώρα.
μοιάζουν να σταματήσει το Google από το δείκτη ιστοσελίδα μου

Παρακαλώ σημειώστε ότι αυτό είναι φυσιολογικό και επιθυμητό ότι οι σελίδες αποκλειστεί στο robots.txt αφαιρεθεί από ευρετήρια. Έτσι, σε αυτόν τον τομέα μπορείτε να είστε ήρεμοι. Το Google είναι ευρετηρίαση νέο περιεχόμενο σας και ίσως ακόμα un-ευρετηρίασης άσχετο περιεχόμενο.

Το πραγματικό ερώτημα είναι τι αυτό το μήνυμα της Google ήταν πραγματικά περίπου. Είναι πιθανό ότι το Google έγραφε για το περιεχόμενο που έχετε ήδη αποκλειστεί, αλλά δεν αφαιρέθηκε από τους δείκτες ακόμη, ή πραγματικά δεν υπάρχει κάποια ροή σε διεύθυνση URL που δεν βλέπετε τώρα. Στην πρώτη περίπτωση - δεν υπάρχει τίποτα για να ανησυχήσει για - άσχετες σελίδες οι οποίες θεωρούνται από την Google ως επικάλυψη του περιεχομένου θα πρέπει να αφαιρεθούν σε κάποια στιγμή και το θέμα είναι κλειστό. Στη δεύτερη περίπτωση, πρέπει να βρούμε looped URLs - θα βρείτε οριστικά αυτές webmaster εργαλεία αργά ή γρήγορα, αν υπάρχει (παρακαλώ σημειώστε ότι τα Εργαλεία για Webmasters δεν σας δείξει τα πραγματικά στοιχεία).

Επίσης ένα ακόμη υπόδειξη - να βεβαιωθείτε ότι έχετε αποκλείσει κάθε άσχετο περιεχόμενο στο robots.txt σας Παρακαλώ δείτε εδώ για παραδείγματα:
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-general-discussions/408-vbet-performance.html
Και είναι έτοιμη ότι οι σελίδες αποκλειστεί από το robots.txt θα εξαφανιστούν από τους δείκτες - αυτό είναι το πώς είναι και πώς πρέπει να λειτουργεί.

Αυτή τη στιγμή δεν γνωρίζουμε άλλους λόγους για τους οποίους το Google θα μπορούσε να στείλει τέτοιο μήνυμα. Ακόμα περιμένουμε την απάντησή αυτό το μήνυμα δίνεται στη 2η θέση εδώ είναι όπως το Google ή στείλτε υπήρχε κάτι σπασμένα με κωδικοποίηση;

vBET
10-06-10, 22:46
Καμία απάντηση - να θεωρείται άλυτο. Σημειώστε το εδώ, αν όχι:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vBET 4.10.1