PDA

Επιστροφή στο Forum: Διαφήμιση σε διάφορες γλώσσες



hotslot
29-04-10, 03:12
Γεια σου, Υπάρχει κάποιος τρόπος πιθανόν να έχουν διαφορετικά banners ή συνδέσμους ανά σημείο προσγείωσης Γλώσσα εκεί;

Παίρνω μια δέσμη των νέων hits από μια ξένη χώρα και εκεί γλώσσα αλλά καταλαβαίνουν λοξοτομούν αγγελία μου. Υπάρχει κάποιος τρόπος για να αλλάξετε πανό ανά σημείο προσγείωσης γλώσσα στην ιστοσελίδα μου;

vBET
29-04-10, 22:05
Πρώτα μπορείτε απλά να χρησιμοποιήσετε το Google AdSense - θα δείξει διαφημίσεις appropriatelly για την τρέχουσα γλώσσα της σελίδας.

Αν θέλετε να το κάνετε αυτό χειροκίνητα tou πρέπει να επεξεργαστείτε τα πρότυπά σας και σε μέρη όπου μπορείτε να προσθέσετε banner όρους ελέγχου ποια είναι η αξία των $ _REQUEST [«γλώσσα»] - με αυτόν τον τρόπο μπορείτε να ορίσετε διαφορετικά banners για διαφορετικές μεταφράσεις.

hotslot
29-04-10, 23:45
Vbet ευχαριστώ για τη βοήθεια μέχρι τώρα ..

Google αίσθηση τώρα δεν είναι μια καλή επιλογή για αυτό που διαφημίζουν.

Πως μπορεί κάποιος να πάει για την επεξεργασία των προτύπων σε αυτό;

Μπορώ να έχω ένα παράδειγμα του κώδικα ή κάτι τέτοιο;

hotslot
30-04-10, 17:19
Μπορώ να έχω ένα παράδειγμα του κώδικα ή κάτι παρακαλώ θα προσπαθήσω και να καταλάβω αυτό έξω.

vBET
01-05-10, 12:16
Μπορώ να έχω ένα παράδειγμα του κώδικα ή κάτι παρακαλώ θα προσπαθήσω και να καταλάβω αυτό έξω.

Αυτό θα εμφανίζεται μόνο σε μεταφρασμένες σελίδες:


<vb:if condition="$_REQUEST['language']">
THIS IS ONLY ON TRANSLATED SITE
</vb:if>


Και εδώ για παράδειγμα, αν θέλετε να διαχωρίσετε 1 Γλώσσα:


<vb:if condition="$_REQUEST['language'] == 'pl'">
THIS IS ONLY ON POLISH TRANSLATION
<vb:else />
THIS IS EVERYWHERE ELSE
</vb:if>


Και εδώ για παράδειγμα, αν θέλετε να διαχωρίσετε πολλές γλώσσες:


<vb:if condition="$_REQUEST['language'] == 'pl'">
THIS IS ONLY ON POLISH TRANSLATION
<vb:else if condition="$_REQUEST['language'] == 'ar'" />
THIS IS ONLY ON ARABIC TRANSLATION
<vb:else if condition="$_REQUEST['language'] == 'de'" />
THIS IS ONLY ON GERMAN TRANSLATION
<vb:else />
THIS IS EVERYWHERE ELSE
</vb:if>

StarBuG
15-05-10, 22:26
Ευχαριστώ τον άνθρωπο.

Ακριβώς αυτό που έψαχνα:)

Kolbi
16-05-10, 19:09
Σας ευχαριστούμε:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vB Enterprise Translator 4.10.1