PDA

Επιστροφή στο Forum: Έχουν ήδη γίνει Μη αυτόματη μετάφραση συγκεκριμένες φράσεις Ρύθμιση



StarBuG
11-04-10, 09:55
Γεια

Παρατηρώ στο Forum μου ότι η Google δεν μεταφράζεται σημαντικές επιλογές φόρουμ ή ονόματα φόρουμ σωστά.

Για παράδειγμα "log out" γίνεται "Cancle" η οποία είναι πολύ συγκεχυμένη

Επίσης, «Εισαγωγή» μου φόρουμ γίνεται "παραστάσεις"

Θα ήθελα πραγματικά να δείτε μια επιλογή για να μεταφράσει το χέρι vBulletin φράσεις ή φόρουμ ονόματα.

Ίσως να χειριστεί με έναν τρόπο σαν vBSEO χειρίζεται γυμνοσάλιαγκες φόρουμ

δημιουργήσει ένα αρχείο ρυθμίσεων για κάθε γλώσσα ότι ο χρήστης θέλει να καθορίσει το χέρι ορισμένες φράσεις και στη συνέχεια ο χρήστης μπορεί να προσθέσει

vbet_eng.php
$ Φράση [Logout] => 'Έξοδος'
ForumID => 'εισαγωγές'

Αυτό θα με βοηθήσει εντελώς.

Ξέρω ότι είναι αδύνατο για τους admins με 52 γλώσσες, όπως ενεργοποιηθεί.
Γι 'αυτό δεν νομίζω ότι ένα admincp επιλογή θα ήταν καλό.
αλλά χειρισμό το σε ένα config επίπεδο βάσης αρχείο θα με βοηθήσει πολύ

StarBuG

vBET
11-04-10, 14:51
Γεια σας:)
Έχουμε ήδη έχει καταρτίσει σχέδια για την ενσωμάτωση vBET με σύστημα vBulletin φράσεις με τέτοιο τρόπο, ώστε φράσεις από την κατάλληλη γλώσσα, θα πρέπει να ληφθούν. Με αυτό τον τρόπο θα γίνεται αυτόματα από VB - αν φράσεις στην κατάλληλη γλώσσα υπάρχει τότε αυτά είναι που λαμβάνονται, αν όχι τότε πρωτότυπο. Αυτό θα απαιτήσει ότι όλα τα φράσεις σε άλλη γλώσσα θα πρέπει να είναι στο εσωτερικό της δεν μεταφράζει περιοχής (σχεδιάζουμε να προσθέσετε απλό εργαλείο το οποίο θα αδιαφανείς αυτές τις φράσεις έτσι δεν θα το κάνετε μόνοι σας). Αυτό που είναι σημαντικό και πολύ καλό σε αυτή τη λύση είναι ότι μπορείτε να βρείτε έτοιμη θέτει φράσεις για διαφορετικές γλώσσες για vB.
Αυτή τη στιγμή βλέπουμε μερικά πιθανά θέματα σε αυτή τη λύση, αλλά θα πάμε για αυτό σύντομα και να κερδίσει με τα ζητήματα και αν προέρχονται:)

Μήπως μια τέτοια λύση θα σας ικανοποιήσει;

Marcin Kalak
27-02-13, 12:51
Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση. Στην έκδοση 4.5.0 έχουμε προσθέσει μια χειροκίνητη μετάφραση του κειμένου στη σελίδα.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Integration with translations by vBET Translator 4.10.1