PDA

Επιστροφή στο Forum: πώς να κάνει όλες τις μεταφραστεί θέση και το νήμα στο sitemap



badawidollah
03-04-10, 18:12
βοηθήσει να να κάνουν μια καλύτερη κωδικό
αυτό είναι ο κωδικός μου προστεθεί


/ / Πρόσθετος κωδικός
$ Alanguages = array ('en »,« MS »,« ar »,« zh-CN »)?
if (! $ αρχειοθετημένα) {
$ Strlenhost = strlen ($ vbseo_vars ['bburl']."/");
$ Currentthreadurl = vbseo_url_thread ($ threadrow, 1, $ αρχειοθετημένα)?
foreach ($ alanguages ως $ γλώσσα) {
$ Vbseo_stat ['t']++;
$ Enchancedthreadurl = substr ($ currentthreadurl, 0, $ strlenhost). $ Γλώσσα ."/". substr ($ currentthreadurl, $ strlenhost)?
vbseo_add_url ($ enchancedthreadurl, πριν από $, $ threadrow ['lastpost'], $ freq)?
}
}
/ / Τέλος πρόσθετος κωδικός



στατιστική μου κάτω


Θέματα
89,236
Μηνύματα
114,407
Μέλη
1,877

sitemap προεπιλογή δημιουργήσει περίπου 2xx.xxx urls
αλλά με 5 γλώσσες δημιουργία της μόνο 457.160 urls

για τη θέση μόνο, αν όλα μεταφραστεί και να δημιουργήσετε τις διευθύνσεις URL στο Χάρτη ιστοτόπου
περίπου 560.000 urls του

Whats λανθασμένο με τον κωδικό μου
Παρακαλώ βοηθήστε με να
ευχαριστίες

vBET
03-04-10, 23:20
Κωδικός ένταξη μας προσθέτει απλά μόνο διευθύνσεις URL για μεταφραστεί θέματα. Και από προεπιλογή, μόνο στην πρώτη σελίδα του το νήμα. Περιγράφουμε πώς μπορείτε να αλλάξετε τον κωδικό για να έχουν και άλλες σελίδες νήμα αν το θέλετε.

Σελίδες μέλη δεν είναι σημαντικές και θα συμβουλεύει ακόμη και να μπλοκάρουν αυτές τις σελίδες από το robots.txt

Αν θέλετε να έχετε στο sitemap σας επίσης συνδέσμους για μετάφραση των μηνυμάτων, παρακαλούμε, έπειτα το διάλυμα χρήσης παρακάτω:
1. Ανοίξτε το αρχείο / vbseo_sitemap / vbseo_sitemap_functions.php
2. Εύρεση του κωδικού:


$vbseo_stat['p'] += vbseo_add_2urls(

3. Έχει υποβληθεί στην κρίση:


//additional code
$currenturl = vbseo_url_post($threadrow, $postrow, $pcount);
foreach($alanguages as $language) {
++$vbseo_stat['p'];
$enchancedurl = substr($currenturl,0,$strlenhost). $language."/".substr($currenturl,$strlenhost);
vbseo_add_url($enchancedurl, $prior2, $postrow['dateline'], $vboptions['vbseo_sm_freq_p']);
}
//end additional code

badawidollah
04-04-10, 06:12
εργασίας
χάρη χάρη χάρη
thankssssssss ******************************

hotslot
25-04-10, 00:48
"1. Ανοίξτε το αρχείο / vbseo_sitemap / vbseo_sitemap_functions.php"

Δεν μπορώ να βρω αυτό ..

Είναι ότι στη Διαχείριση στυλ;

vBET
25-04-10, 20:39
"1. Ανοίξτε το αρχείο / vbseo_sitemap / vbseo_sitemap_functions.php"

Δεν μπορώ να βρω αυτό ..

Είναι ότι στη Διαχείριση στυλ;

Έχετε Sitemap Generator εγκαταστήσει στο φόρουμ σας;

hotslot
25-04-10, 20:55
Δεν έχω καμία ιδέα;

Μπορείτε παρακαλώ να συνδεθείτε ξανά στο admin τμήμα μου και να ελέγξει; Κάνω ειδοποίηση έχουμε ένα είδος "θέμα" για sitemap όταν συνδεθείτε όμως εμείς χρησιμοποιώντας vBSEO sitemap σωστή;

vBET
25-04-10, 21:05
Δεν έχω καμία ιδέα;

Μπορείτε παρακαλώ να συνδεθείτε ξανά στο admin τμήμα μου και να ελέγξει; Κάνω ειδοποίηση έχουμε ένα είδος "θέμα" για sitemap όταν συνδεθείτε όμως εμείς χρησιμοποιώντας vBSEO sitemap σωστή;

Έτσι, το check in admin τμήμα σας. Επίσης, αν το έχετε εγκαταστήσει τότε θα πρέπει να αναζητήσουν / vbseo_sitemap / vbseo_sitemap_functions.php στον κατάλογο φόρουμ σας.

hotslot
25-04-10, 21:09
Μερικές φορές πιο εύκολο να κάνουμε / show, στη συνέχεια, να πω τι πρέπει να γίνει. Δεν έχω ιδέα, όπως είμαι πολύ συγκεχυμένη, όταν πρόκειται για αυτά τα πράγματα. Ξέρω όμως αγόρασα 2 άδειες εδώ και ούτε φαίνεται να αξίζει κάθε τιμή εκτός από κεφαλαλγία και η Google λάθη. Αυτό είναι ένα λογισμικό που δεν πρέπει να αγοράζονται παρά μόνον Ξέρετε πώς να επεξεργαστείτε τις άδειες και τους κώδικες και εξέδρα τους επάνω στην εργασία. Νομίζω ότι vbet είναι 2 χρόνια μακριά από το να είναι μια πραγματικά legit έτοιμο να τρέξει το πρόγραμμα, τότε ίσως θα πρέπει να τοποθετηθεί για sale.I ακόμη καταβληθεί για την ενστάλαξη, τι γνωρίζω τίποτα γι 'αυτά τα πράγματα. Χρειάζομαι πραγματικά κάποιο από vbet να περάσουν τα 2 λεπτά για να δούμε το διαχειριστή μου και να πάρει τα πράγματα λειτουργεί το πώς πρέπει να είναι. Έχω πίστη σε πράγματα vbet ακριβώς πρέπει να ρυθμιστεί, όπου λειτουργεί πραγματικά δικαίωμα.

vBET
25-04-10, 21:28
Μερικές φορές πιο εύκολο να κάνουμε / show, στη συνέχεια, να πω τι πρέπει να γίνει. Δεν έχω ιδέα, όπως είμαι πολύ συγκεχυμένη, όταν πρόκειται για αυτά τα πράγματα. Ξέρω όμως αγόρασα 2 άδειες εδώ και ούτε φαίνεται να αξίζει κάθε τιμή εκτός από κεφαλαλγία και η Google λάθη. Αυτό είναι ένα λογισμικό που δεν πρέπει να αγοράζονται παρά μόνον Ξέρετε πώς να επεξεργαστείτε τις άδειες και τους κώδικες και εξέδρα τους επάνω στην εργασία. Νομίζω ότι vbet είναι 2 χρόνια μακριά από το να είναι μια πραγματικά legit έτοιμο να τρέξει το πρόγραμμα, τότε ίσως θα πρέπει να τοποθετηθεί για sale.I ακόμη καταβληθεί για την ενστάλαξη, τι γνωρίζω τίποτα γι 'αυτά τα πράγματα. Χρειάζομαι πραγματικά κάποιο από vbet να περάσουν τα 2 λεπτά για να δούμε το διαχειριστή μου και να πάρει τα πράγματα λειτουργεί το πώς πρέπει να είναι. Έχω πίστη σε πράγματα vbet ακριβώς πρέπει να ρυθμιστεί, όπου λειτουργεί πραγματικά δικαίωμα.

Παρακαλώ σημειώστε ότι vBET είναι πολύ ελαφρύ και η εγκατάσταση είναι ασήμαντο. Δεν υπάρχει καμία έκδοση αρχείου καθόλου για την εγκατάσταση vBET.

Ενοποίηση με διαφορετικά plugins εξαρτάται από τις δυνατότητες αυτές plugins. Εάν οποιαδήποτε έκδοση για την ένταξη είναι απαραίτητο αυτό σημαίνει μόνο ότι plugin το οποίο είναι ενσωματωμένο είναι αδύναμη στο σημείο να υποστηρίξει πρόσθετες λειτουργίες. Μπορείτε να γράψετε στην ομάδα vBSEO αν νομίζετε ότι θα γίνει προϊόν με ελάχιστες δυνατότητες ένταξης (δεν αγκίστρια και καθόλου) και θέλετε να ρωτήσετε για τη βελτίωσή της. Είμαστε υπεύθυνοι μόνο για τον κωδικό μας και να δώσει λύσεις για την ενσωμάτωση με εκείνους που δεν το σκέφτομαι. Δεν μπορούμε να πούμε vBSEO ομάδα για να κάνει αλλαγές και να κάνουν το προϊόν τους ανοικτά για πρόσθετες λειτουργίες (στην πραγματικότητα το κάναμε - δεν θέλουν να έχουν το προϊόν τους ανοικτή για νέες λειτουργίες).

Πηγαίνοντας πίσω στο θέμα - αυτό είναι το θέμα; Είστε υποστηρίζοντας ότι το προσωπικό μας θα σας βοηθήσει να πάρετε τα πράγματα λειτουργεί το πώς θα πρέπει να είναι αλλά ποτέ δεν είπε τι δεν λειτουργεί σωστά. Όπως καταλαβαίνω ήθελε σας για να βρείτε το αρχείο εξαιτίας κάποιου είδους πρόβλημα με γεννήτρια. Ποιο είναι λοιπόν το ζήτημα;

hotslot
25-04-10, 21:49
Ευχαριστώ για την απάντηση. Θέλω απλώς να μεταφράζονται όλα τα ταχυδρομεία και τα θέματα στα sitemap και αν είναι δυνατόν αυτό πρέπει να γίνει κατά την εγκατάσταση ή το πάτημα ενός κουμπιού επιλογή στο admin τμήμα οπότε δεν χρειάζεται να επεξεργαστείτε τίποτα. Μου προτείνετε Γεωγραφικού στόχο στο webmaster εργαλεία για την κάθε γλώσσα; Επίσης μου προτείνετε την προσθήκη μιας τροφοδοσίας RSS / sitemap για κάθε γλώσσα σε εργαλεία webmaster;

Γι 'αυτό ήταν που θέλουν βοήθεια για όλα τα μεταφραστεί θέση που πρέπει να προστεθεί στο sitemap έτσι αυτό δεν μπορεί να είναι ένα ζήτημα.

θερμούς χαιρετισμούς

vBET
25-04-10, 22:21
Ευχαριστώ για την απάντηση. Θέλω απλώς να μεταφράζονται όλα τα ταχυδρομεία και τα θέματα στα sitemap και αν είναι δυνατόν αυτό πρέπει να γίνει κατά την εγκατάσταση ή το πάτημα ενός κουμπιού επιλογή στο admin τμήμα οπότε δεν χρειάζεται να επεξεργαστείτε τίποτα. Μου προτείνετε Γεωγραφικού στόχο στο webmaster εργαλεία για την κάθε γλώσσα; Επίσης μου προτείνετε την προσθήκη μιας τροφοδοσίας RSS / sitemap για κάθε γλώσσα σε εργαλεία webmaster;

Γι 'αυτό ήταν που θέλουν βοήθεια για όλα τα μεταφραστεί θέση που πρέπει να προστεθεί στο sitemap έτσι αυτό δεν μπορεί να είναι ένα ζήτημα.

θερμούς χαιρετισμούς

Αλλά έχετε sitemap ολοκληρωμένη - που έγινε κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης - αυτό είναι το θέμα; Κάτι δεν λειτουργεί; ... Ελέγξατε ακόμη δεν λειτουργεί και δεν είδε τον αριθμό των URL δραστικά βελτιωθεί; Εάν υπάρχει ένα θέμα - παρακαλείσθε να ενημερώσετε το τι είναι λάθος.

Σχετικά με γεωγραφική στόχευση - δεν ήξερα ότι είναι η δυνατότητα να στοχεύσει έναν τομέα σε διάφορες τοποθεσίες, σύμφωνα με μάσκα URL. Είστε σίγουροι ότι webmaster εργαλεία υποστηρίζει κάτι τέτοιο;

Και sitemap δημιουργείται ένα με συνδέσμους σε όλες τις μεταφρασμένες σελίδες μαζί με την αρχική συνδέσεις. Έτσι, μπορείτε απλά να μείνετε με τα πραγματικά εργαλεία webmaster διαμόρφωσης για sitemap και το Google θα το πάρει.

hotslot
25-04-10, 22:33
Αλλά έχετε sitemap ολοκληρωμένη - που έγινε κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης - αυτό είναι το θέμα; Κάτι δεν λειτουργεί; ... Ελέγξατε ακόμη δεν λειτουργεί και δεν είδε τον αριθμό των URL δραστικά βελτιωθεί; Εάν υπάρχει ένα θέμα - παρακαλείσθε να ενημερώσετε το τι είναι λάθος.

Σχετικά με γεωγραφική στόχευση - δεν ήξερα ότι είναι η δυνατότητα να στοχεύσει έναν τομέα σε διάφορες τοποθεσίες, σύμφωνα με μάσκα URL. Είστε σίγουροι ότι webmaster εργαλεία υποστηρίζει κάτι τέτοιο;

Ναι το κάνουν, έκανα κάποια εκτεταμένη έρευνα και το κάνουν. Ι σήμερα έχουν αρκετές δημιουργήσει με αυτόν τον τρόπο, αλλά im δοκιμή τα νερά πριν να τις αλλάξετε όλα.

vBET
25-04-10, 22:39
Ναι το κάνουν, έκανα κάποια εκτεταμένη έρευνα και το κάνουν. Ι σήμερα έχουν αρκετές δημιουργήσει με αυτόν τον τρόπο, αλλά im δοκιμή τα νερά πριν να τις αλλάξετε όλα.

OK. Πραγματικά Προτιμώ να μην δώσει συμβουλές για κάτι που δεν ξέρω. Κι εγώ μόλις ανακάλυψα ότι είστε σε θέση να CET διάφορες τοποθεσίες για έναν τομέα, σύμφωνα με μάσκες URL.
Αν σας παρακαλώ να γράψετε για άλλους χρήστες πώς να το κάνουμε αυτό - νομίζω ότι θα μπορούσαν να gracefull για καλό άρθρο σχετικά με αυτό (έστω και σύντομη).

Έτσι, αυτή τη στιγμή μπορώ να πω μόνο ότι η Google χειρίζεται πολύ καλά γλώσσες σελίδες - ειδικά ότι vBET αλλάζει κατάλληλα κωδικοσελίδα γλώσσα HTML εξόδου. Γι 'αυτό δεν πρέπει να απαιτείται και δεν βλέπω πώς θα μπορούσε να βελτιωθεί τίποτα. Ακόμα - δεν μπορεί να σας συμβουλές σε αυτόν τον τομέα. Συγγνώμη: o

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET 4.10.1