PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved πολλαπλών γλωσσών δεν υποστηρίζουν ακόμα



badawidollah
26-03-10, 16:26
Συγγνώμη ...
i δημοσιεύτηκε σε λάθος τμήμα, πριν

Είμαι χρησιμοποιώντας VB 4.0.2
και VBET 420

αλλά όχι πολλές γλώσσες υποστήριξης στο forum μου.

badawidollah
26-03-10, 17:28
Όλες οι διαμορφώσεις δίπλα characterset γίνονται από Admin CP-> Ρυθμίσεις-> Επιλογές-> - Προβολή όλων των ρυθμίσεων --. Μερικά βήματα χαρακτηρίζονται ως (ΜΟΝΟ για utf-8 charactersets) ή ως (Απαιτείται για ΔΕΝ utf-8 charactersets) - αυτό σημαίνει ότι θα γίνει αυτό βήματα σύμφωνα με τη δική σας φόρουμ characterset (πώς να ελέγξετε characterset φόρουμ μου).

1. (Απαιτείται) Ρυθμίστε το "Περιγραφή Meta» - ακόμα κι αν χρησιμοποιήσετε κάποιο mod που αλλάζει περιγραφή meta για τα θέματα, παρακαλούμε να ορίσετε κάποια τιμή εδώ - διαφορετικά RSS μπορεί να σπάσει.
2. (Απαιτείται) Set "Ενίσχυση της Canonical URL" σε "αυστηρή" - διαφορετικά ίδια σελίδα θα είναι αποδεκτή σκεφτεί πολλές διευθύνσεις URL ό, τι είναι κακό για SEO.
3. (Απαιτείται για ΔΕΝ utf-8 charactersets) Ρυθμίστε το "Αριθμός χαρακτήρων Πριν Αναδίπλωση κειμένου" στο '0 '- αλλιώς vBuletinTM μπορεί να σπάσει μερικά χαρακτήρες, λαμβάνοντας περισσότερο από 1 byte (δηλαδή από την ιαπωνική).
4. (Απαιτείται για ΔΕΝ utf-8 charactersets) Clear "Λευκά Stripper Χαρακτήρα" αξία - αλλιώς vBuletinTM μπορεί να σπάσει μερικά ιαπωνικά σημεία (τα σημεία αυτά αποτελούν μέρος των ιαπωνικών σημάτων)

i μόνο δείτε τον αριθμό 1 και 2 μόνο
όπου είναι ο αριθμός 3 και 4 θέση;

badawidollah
26-03-10, 17:29
όπου βρίσκεται το προσωπικό εδώ;

tavenger5
26-03-10, 19:47
Ακούγεται σαν κάτι που έχει ρυθμιστεί σωστά στο φόρουμ σας ... Χρησιμοποιείτε vBSEO;

vBET
26-03-10, 22:08
Όλες οι διαμορφώσεις δίπλα characterset γίνονται από Admin CP-> Ρυθμίσεις-> Επιλογές-> - Προβολή όλων των ρυθμίσεων --. Μερικά βήματα χαρακτηρίζονται ως (ΜΟΝΟ για utf-8 charactersets) ή ως (Απαιτείται για ΔΕΝ utf-8 charactersets) - αυτό σημαίνει ότι θα γίνει αυτό βήματα σύμφωνα με τη δική σας φόρουμ characterset (πώς να ελέγξετε characterset φόρουμ μου).

1. (Απαιτείται) Ρυθμίστε το "Περιγραφή Meta» - ακόμα κι αν χρησιμοποιήσετε κάποιο mod που αλλάζει περιγραφή meta για τα θέματα, παρακαλούμε να ορίσετε κάποια τιμή εδώ - διαφορετικά RSS μπορεί να σπάσει.
2. (Απαιτείται) Set "Ενίσχυση της Canonical URL" σε "αυστηρή" - διαφορετικά ίδια σελίδα θα είναι αποδεκτή σκεφτεί πολλές διευθύνσεις URL ό, τι είναι κακό για SEO.
3. (Απαιτείται για ΔΕΝ utf-8 charactersets) Ρυθμίστε το "Αριθμός χαρακτήρων Πριν Αναδίπλωση κειμένου" στο '0 '- αλλιώς vBuletinTM μπορεί να σπάσει μερικά χαρακτήρες, λαμβάνοντας περισσότερο από 1 byte (δηλαδή από την ιαπωνική).
4. (Απαιτείται για ΔΕΝ utf-8 charactersets) Clear "Λευκά Stripper Χαρακτήρα" αξία - αλλιώς vBuletinTM μπορεί να σπάσει μερικά ιαπωνικά σημεία (τα σημεία αυτά αποτελούν μέρος των ιαπωνικών σημάτων)

i μόνο δείτε τον αριθμό 1 και 2 μόνο
όπου είναι ο αριθμός 3 και 4 θέση;

Παρακαλούμε απλά να επιλέξετε όλες τις επιλογές σε VB - τότε μπορείτε να βρείτε ενδιαφέρουσα επιλογή από το Ctrl + F και γράφοντας το όνομα παραμέτρου:) Αν θα έχετε ακόμα ένα πρόβλημα παρακαλώ ενημερώστε μας:)

vBET
26-03-10, 22:09
Συγγνώμη ...
i δημοσιεύτηκε σε λάθος τμήμα, πριν

Είμαι χρησιμοποιώντας VB 4.0.2
και VBET 420

αλλά όχι πολλές γλώσσες υποστήριξης στο forum μου.

Τι ακριβώς δεν λειτουργεί; Έχετε εργασίας μεταφράσεις τώρα ή δεν μπορούν να κάνουν vBET που εργάζονται σε όλα; Τι θα συμβεί όταν θα πάτε να μεταφραστεί σελίδα;

badawidollah
26-03-10, 22:41
αυτό μπορεί να μεταφραστεί σε πολλές γλώσσες
αλλά όταν μετά σε άλλες γλώσσες, αυτό λοξοτομεί μεταφράσει

ευχαριστίες

badawidollah
26-03-10, 23:04
Ορίστε αξία characterset με πεζά <<<αυτό δεν βρίσκεται
Είμαι με τη χρήση vBSEO

και ένα ακόμη που δεν υπάρχουν είναι
πού να θέσει αυτό. httaccess;
Είμαι με τη χρήση vBSEO και i dont ξέρει πού να βάλει. httaccess σας σε vbseo.php

Δεν βλέπετε τους κανόνες εκεί

badawidollah
26-03-10, 23:29
# (Απαιτείται για ΔΕΝ utf-8 charactersets) Ρυθμίστε το "Αριθμός χαρακτήρων Πριν Αναδίπλωση κειμένου" στο '0 '- αλλιώς vBuletinTM μπορεί να σπάσει μερικά χαρακτήρες, λαμβάνοντας περισσότερο από 1 byte (δηλαδή από την ιαπωνική).
# (Απαιτείται για ΔΕΝ utf-8 charactersets) Clear "Λευκά Stripper Χαρακτήρα" αξία - αλλιώς vBuletinTM μπορεί να σπάσει μερικά ιαπωνικά σημεία (τα σημεία αυτά αποτελούν μέρος των ιαπωνικών σημάτων)
# (ΜΟΝΟ για charactersets utf-8) Σετ αξία characterset με πεζά - vBETTM είναι ευαίσθητη υπόθεση για characterset. Έτσι, αν χρησιμοποιείτε UTF-8 στη συνέχεια, βεβαιωθείτε ότι έχετε ορίσει "utf-8» (πώς να ελέγξετε characterset forum μου)

Είμαι με τη χρήση VBulletin4.0.2
Νομίζω ότι του χρησιμοποιώντας utf-8 charactersets

ISO-8859-1 <<<<<<<<< αυτό βρήκα

αλλά τα αγγλικά του
φόρουμ μου με την Ινδονησία.

πώς;

και πού να θέσει αυτό. httaccess κώδικα;
i dont δείτε vbseo.php κανόνες που υπάρχουν

badawidollah
27-03-10, 00:16
γειά σου
κανείς εδώ

το admin πολύ

badawidollah
27-03-10, 01:49
φόρουμ μου σπάσει τώρα
Ευχαριστώ για τη βοήθειά σας

badawidollah
27-03-10, 13:57
που εργάζονται τώρα


Google Ανίχνευση γλώσσας

νήμα κλείσει παρακαλώ

basketmen
06-10-10, 03:41
Ορίστε αξία characterset με πεζά <<<αυτό δεν βρίσκεται
Είμαι με τη χρήση vBSEO



he me too, still cant find this part in admincp --> vBulletin επιλογές μέχρι τώρα

μπορεί κανείς να πει πού είναι αυτό το μέρος πραγματικά ή κάποιο στιγμιότυπο, μόνο το μέρος αυτό θεωρώ ότι είναι επίκλισης, μπορώ να χρησιμοποιήσω vb 3.6 BTW:


(ΜΟΝΟ για charactersets utf-8) Σετ αξία characterset με πεζά - vBETTM είναι ευαίσθητη υπόθεση για characterset. Έτσι, αν χρησιμοποιείτε UTF-8 στη συνέχεια, βεβαιωθείτε ότι έχετε ορίσει "utf-8"

kamilkurczak
06-10-10, 08:19
1. Πηγαίνετε στο Διαχειριστή CP-> Γλώσσες & Φράσεις-> Διαχείριση Γλώσσας
2. Επιλέξτε Επεξεργασία ρυθμίσεων για τη γλώσσα το φόρουμ σας και ελέγξτε αξία της HTML χαρακτήρων

basketmen
06-10-10, 12:26
1. Πηγαίνετε στο Διαχειριστή CP-> Γλώσσες & Φράσεις-> Διαχείριση Γλώσσας
2. Επιλέξτε Επεξεργασία ρυθμίσεων για τη γλώσσα το φόρουμ σας και ελέγξτε αξία της HTML χαρακτήρων
Ξέρω ότι ήδη αυτή την κατεύθυνση

έτσι αυτή η εντολή σημαίνει ότι απλά πρέπει να βεβαιωθείτε ότι writed της, όπως αυτή utf-8, δεν αρέσει αυτό utf-8 ή το UTF-8 έτσι;

(ΜΟΝΟ για charactersets utf-8) Σετ αξία characterset με πεζά - vBETTM είναι ευαίσθητη υπόθεση για characterset. Έτσι, αν χρησιμοποιείτε UTF-8 στη συνέχεια, βεβαιωθείτε ότι έχετε ορίσει "utf-8"

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vB Enterprise Translator 4.10.1