PDA

Επιστροφή στο Forum: Έχουν ήδη γίνει Εξαγωγή ρυθμίσεων



Fabiano
26-05-15, 02:23
Είναι δυνατόν στο μέλλον εκδόσεις, έχουν την δυνατότητα εξαγωγής των παραμέτρων (Backup) και την επιλογή για εισαγωγή; Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον, επειδή έκανα αρκετές προσαρμογές στην vBET μου και αν μου λείπει κατά κάποιο τρόπο έχω να αναδημιουργήσει τα πάντα. Θα ήθελα να κάνω μια έκδοση αντιγράφων ασφαλείας και να το αποθηκεύσετε κάπου (σύννεφο). Ευχαριστούμε.

vBET
26-05-15, 12:40
Όταν κάνετε backup της βάσης δεδομένων του vBulletin επίσης κάνετε backup όλων των επιλογών - συμπεριλαμβανομένων vBET επιλογές.
Μπορείτε επίσης εύκολα να όλες τις επιλογές vBET χρησιμοποιώντας SQL, επειδή όλες οι επιλογές vBET έχουν πρόθεμα «vbenterprisetranslator_»
Εδώ είναι το ερώτημα SQL για να το κάνουμε:

SELECT * FROM setting WHERE varname like 'vbenterprisetranslator_%'
Μπορείτε να τον εξάγετε απλά ως αποτελέσματα στα περισσότερα προγράμματα-πελάτες SQL - για παράδειγμα στο phpMyAdmin (επιλέξτε όλα τα αποτελέσματα και να εξάγει - κάτω από τον πίνακα αποτελεσμάτων έχετε επιλογές για αυτό).

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET 4.10.1