PDA

Επιστροφή στο Forum: DBSEO υποστήριξη



siparker
08-03-14, 11:59
Γεια

Χρησιμοποίησα VBSEO μέχρι πρόσφατα πήγε χωρίς σύνδεση και δεν πρόκειται να υποστηριχθούν πια.

Έχω ήδη περάσει να χρησιμοποιήσετε DBSEO, όπως φαίνεται να μόνο καλή εναλλακτική λύση

ΥΠΆΡΧΕΙ ένας τρόπος που μπορούμε να εργαστούμε μαζί για να βρούμε έναν τρόπο να υποστηρίξει DBSEO url του για VBET όπως θέλω να χρησιμοποιήσω δύο plugins. Είμαι ευτυχής να βοηθήσει με δοκιμές κλπ.

Σε VBSEO υπήρχαν πολλές τροποποιήσεις απαραίτητες για VBET να λειτουργήσει σωστά.

Θα είναι το ίδιο για το DBSEO; Αν ναι θα μπορούσατε να μου πείτε ποιες είναι οι κύριες ανησυχίες, έτσι μπορώ να δοκιμάσετε να κάνετε τις αλλαγές στο χώρο δοκιμών μου, έτσι αυτό θα λειτουργήσει.

ευχαριστίες

vBET
11-03-14, 12:44
Δεδομένου ότι έχετε VB4.x, σας προτείνουμε να χρησιμοποιήσετε φιλικό URLs - περιλαμβάνεται σε vB και σας δίνει SEO φιλικές ιστοσελίδες που υποστηρίζονται σε vBET. Έτσι απλά Ρυθμίστε τις παραμέτρους σας vB χρήσης φιλικά URLs και vBET θα μεταφράζει αυτόματα εκείνους :) Δεν ενοποίησης που απαιτούνται. Επίσης παρακαλώ ματιά μας αρχείο readme, επειδή ορισμένες πληροφορίες σχετικά με τη διαμόρφωση με φιλικό URLs.

tavenger5
11-03-14, 18:35
Θα ήθελα να δω την ένταξη αυτή καθώς και.

siparker
14-03-14, 16:13
γεια

έπρεπε να χρησιμοποιούν dbseo να εξασφαλίσει την υπάρχουσα δομή url κρατήθηκε. Βαθμολογίες μου κλπ για την τοποθεσία εξαρτώνται από αυτές τις διευθύνσεις URL να διατηρούνται είτε σωστά 301 σε νέα urls. DBSEO κάνει αυτό, και ως εκ τούτου πρέπει να εξασφαλίσω την χρησιμοποιώ.

Θα ανοίξει ένα νέο νήμα τώρα μόλις εγκατέστησα την πλήρη vbet και τώρα το έργο μεταφράσεις καθόλου.

Ήταν εν μέρει εργασίας με τη δωρεάν έκδοση, αλλά δεν pro για κάποιο λόγο.

vBET
15-03-14, 11:32
Αυτή τη στιγμή δεν είμαστε το σχεδιασμό για την ενσωμάτωση με dbseo. Κατάλαβα ότι θέλετε να διατηρήσετε τη δομή URL σας. Μπορείτε να δοκιμάσετε τα φιλικά URLs κρατήσει. Ίσως dbseo λειτουργεί με παρόμοιο τρόπο.

Αν όχι τότε μπορείτε να δοκιμάσετε να ενσωματώσει τον εαυτό σας σε κίνδυνο τη δική σας, αλλά να γνωρίζετε ότι αν αλλάξετε κωδικό vBET στη συνέχεια θα πρέπει να αλλάξετε και πάλι μετά από κάθε ενημέρωση vBET.

Δεν ξέρω πώς ακριβώς έργων dbseo. Είναι με plugins ή όπως vBSEO προσθέτει χειριστήριο μπροστά. Εάν λειτουργεί παρόμοια με vBSEO στη συνέχεια, μπορείτε να βασίσετε σε vBSEO ολοκλήρωσης ως παράδειγμα. Ούτως ή άλλως εάν θέλετε αρκεί εργασίας SEO σύνδεσμοι αυτό πρέπει να είναι αρκετά εύκολο. Αν θέλετε να έχετε μεταφράσει τις διευθύνσεις URL - αυτό μπορεί να είναι πιο δύσκολο.

highlander29
23-05-14, 21:16
Υπάρχουν ακόμα κανένα σχέδιο για την υποστήριξη αυτής της DBSEO ολοκλήρωσης; Θέλω το mod, αλλά δεν μπορώ να εγκαταστήσετε αν δεν το κάνει.

vBET
24-05-14, 14:11
Αυτή τη στιγμή δεν σκοπεύουμε να την υποστηρίξουν. vBulletin έχει τη δική της μητρική φιλικό URLs. Αυτό είναι τι τελικά vBSEO και κατά πάσα πιθανότητα άλλα plugins που δίνει η λειτουργικότητα, η οποία περιλαμβάνεται ήδη θα πεθάνει, ή θα πρέπει να χρησιμοποιείται σπάνια. Έτσι, δεν θεωρούμε ότι υπάρχει ανάγκη στην αγορά για να την υποστηρίξει.

highlander29
24-05-14, 20:36
Φαίνεται να κάνει περισσότερα από το φιλικό URLs. Έχω DBSEO εγκατασταθεί σε ένα αρκετά μεγάλο/απασχολημένος φόρουμ.

Για ανθρώπους σαν εμένα που ψάχνουν για τεχνικές λύσεις για την αύξηση της κυκλοφορίας, ειδικά οι άνθρωποι που είναι πρόθυμοι να ξοδεψετε λίγα χρήματα, εμείς θα το δοκιμάσω έτσι κι αλλιώς. Εμείς θα εξετάσει επίσης τα πράγματα όπως το mod σας πάρα πολύ. Ωστόσο είναι ασυμβίβαστες. Είμαι αρκετά βέβαιος ότι θα χάσετε τους πελάτες.

vBET
27-05-14, 17:01
Ευχαριστώ για τη γνώμη σας. Α αυτή τη στιγμή δεν κάνουμε σχέδιο για την υποστήριξη της DBSEO.

tavenger5
09-06-14, 16:52
έπρεπε να χρησιμοποιούν dbseo να εξασφαλίσει την υπάρχουσα δομή url κρατήθηκε. Βαθμολογίες μου κλπ για την τοποθεσία εξαρτώνται από αυτές τις διευθύνσεις URL να διατηρούνται είτε σωστά 301 σε νέα urls. DBSEO κάνει αυτό, και ως εκ τούτου πρέπει να εξασφαλίσω την χρησιμοποιώ.


Αυτό. Δεδομένου ότι δεν υποστηρίζονται πλέον vbseo τουλάχιστον χρειαζόμαστε έναν τρόπο να 301 το μεταφρασμένο URLs στις καινούριες μετά την αλλαγή σε DBSEO.

vBET
10-06-14, 17:10
Δεν σχεδιάζουμε να υποστηρίξει DBSEO αυτή τη στιγμή. Υποστηρίζουμε φιλικό URLs. Έτσι vBSEO χρήστες να μείνετε με vBSEO ή να στραφούν σε φιλικό URL. Ανακατεύθυνση κανόνες μετά από την εναλλαγή κάθε χρήστη ζήτημα να επιλύσουν μόνοι τους, δεδομένου ότι αυτό δεν είναι θέμα vBET και κάθε παλιά vBSEO χρήστης μπορεί να έχει εντελώς διαφορετική προηγούμενη URLs, επειδή vBSEO ήταν διαμορφώσιμες σε αυτόν τον τομέα. Έτσι δεν σχεδιάζουμε να υποστηρίζει DBSEO, ούτε Μετάταξη από vBSEO για άλλη λύση

vBET θα εργαστεί ωραία μεταπήδησε στο φιλικό URLs. Παλιές διευθύνσεις URL δεν και δεν πρόκειται για περίπτωση vBET - δεν είναι το θέμα μας να καθαρίσει μετά από νεκρά plugin. Υποστηρίζουμε μας προϊόν, δεν someones νεκρός λύση.

mykkal
09-03-15, 21:03
Αυτό. Δεδομένου ότι δεν υποστηρίζονται πλέον vbseo τουλάχιστον χρειαζόμαστε έναν τρόπο να 301 το μεταφρασμένο URLs στις καινούριες μετά την αλλαγή σε DBSEO.

DBSEO μπορεί να κρατήσει το παλιό VBSEO url δομή. Έχει μια λειτουργία εισαγωγής με την πληρωμένη έκδοση. Αν εξακολουθείτε να έχετε vBSEO πίνακες στη βάση δεδομένων σας, μπορείτε να εκτελέσετε αυτήν την ενημερωμένη έκδοση. Επίσης όλους τους χρήστες του VBSEO έχουν κινηθεί προς DBSEO.

Γεγονός: Το DBSEO προσθέτει δεν ακολουθούν τις συνδέσεις και άλλα σημαντικά πράγματα να vBulletin που μας κρατά από να τιμωρούνται σε ευρετήρια. vBulletin έχει καταστήσει σαφές ότι το SEO μόνο που κάνουν είναι που σχετίζονται με διευθύνσεις URL και δεν υποστηρίζουν 301 ανακατευθύνσεις ή προσαρμοσμένες δομές της διεύθυνσης url. ΑΥΤΌ ΕΊΝΑΙ ΈΝΑ ΤΕΡΆΣΤΙΟ ΠΡΌΒΛΗΜΑ.

ούτως ή άλλως... ίδιο με αυτό το plugin κάνει μεταφράσεις καλά... vBulletin κάνει μόνο φόρουμ λογισμικό καλά... vBulletin δεν κάνει καλά μητρική SEO. Αυτό είναι μια διαφορετική περιοχή εμπειρογνωμοσύνης. Ελπίζω ο συντάκτης plugin λάβει αυτό υπόψη.

Marcin Kalak
11-03-15, 14:37
Σας ευχαριστώ για τη γνώμη σας. Δεν σχεδιάζουμε να υποστηρίξει DBSEO αυτή τη στιγμή. Υποστηρίζουμε φιλικό URLs.

cuchuoi
15-03-15, 05:50
Γεια σας, μπορείτε να μου πείτε DBSeo επίσημη ιστοσελίδα;

Marcin Kalak
16-03-15, 09:08
DragonByte SEO - DragonByte τεχνολογίας | vBulletin Mods & Addons (http://www.dragonbyte-tech.com/product/303-dragonbyte-seo/)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.10.1