PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved Δεν μετάφραση



Jncocontrol
28-05-12, 08:49
Γεια σου, όταν ελέγξετε και δείτε εάν η μετάφραση δικαίωμα εργασίας, δεν λειτουργεί (αν αυτό κρίνεται λογικό)

Για παράδειγμα, κλικ στο κουμπί για το ιαπωνικό μετάφραση, είναι δεν εμφανίζει μέχρι ιαπωνικούς χαρακτήρες, αντίθετα στον δικτυακό μου τόπο αναφέρει "<website> (Ιαπωνικά)".

Εάν εξακολουθεί να μην κάνω πολύ λογικό, εδώ είναι μου ιστοσελίδα με τις ιαπωνικούς χαρακτήρες: Video Game ενότητας (Ιαπωνικά) (http://vgunity.com/forum/forum.php?language=ja)

EDIT: τώρα δεν εμφανίζονται οποιουσδήποτε χαρακτήρες σε όλα και όταν βλέπω ένα μου νήματος, αυτό ακόμη δεν μετάφραση.

Είμαι useing στην Microsoft περίπτωση αυτό σημαίνει κάτι.

Jncocontrol
29-05-12, 06:42
BTW πήρα αυτό όταν εγκαθιστώ το VBET
parameter 1 to be resource, object given in [path]/includes/adminfunctions_plugin.php(1174) : eval()'d code on line 10

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, object given in [path]/includes/adminfunctions_plugin.php(1174) : eval()'d code on line 10

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, object given in [path]/includes/adminfunctions_plugin.php(1174) : eval()'d code on line 10

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, object given in [path]/includes/adminfunctions_plugin.php(1174) : eval()'d code on line 10

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, object given in [path]/includes/adminfunctions_plugin.php(1174) : eval()'d code on line 10

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, object given in [path]/includes/adminfunctions_plugin.php(1174) : eval()'d code on line 10

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, object given in [path]/includes/adminfunctions_plugin.php(1174) : eval()'d code on line 10

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, object given in [path]/includes/adminfunctions_plugin.php(1174) : eval()'d code on line 10

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, object given in [path]/includes/adminfunctions_plugin.php(1174) : eval()'d code on line 10

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, object given in [path]/includes/adminfunctions_plugin.php(1174) : eval()'d code on line 10

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, object given in [path]/includes/adminfunctions_plugin.php(1174) : eval()'d code on line 10

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, object given in [path]/includes/adminfunctions_plugin.php(1174) : eval()'d code on line 10

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, object given in [path]/includes/adminfunctions_plugin.php(1174) : eval()'d code on line 10

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, object given in [path]/includes/adminfunctions_plugin.php(1174) : eval()'d code on line 10

Jncocontrol
29-05-12, 07:03
Πήρα για να εργαστείτε, βρήκα αυτή τη θέση, και βοήθησε: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/2629-not-translating-pages-completely-vbulletin-4-1-8-a-2.html#post12100

Jncocontrol
29-05-12, 07:05
Αντιμετωπίζω τώρα ένα νέο πρόβλημα. (ζητώ συγνώμη μου να έρχονται μετά σας λύσει κάτι)

Τώρα σε άλλη γλώσσα, όταν προσπαθήσει και δημοσίευση κάτι, είμαι σε θέση να πληκτρολογήσετε τίποτα. Είναι όπως το πλαίσιο έχει φύγει. Αν αυτό κρίνεται λογικό.

EDIT: θα έχετε δοκιμαστεί αυτό μερικές γλώσσες, μέτρο που μπορώ να πω το μόνο αποτέλεσμα φαίνεται να Ιαπωνικά και τα κορεατικά. Θα έχετε επίσης δοκιμαστεί έξω στην κινεζική, ελληνική, αραβικό, φινλανδικά, ισπανικά της Ταϊβάν, Ταϊλάνδης και Βιετνάμ γλώσσα, και πάλι, όσο μπορώ να επηρεάζει μόνο ιαπωνικής και Κορεατικής γλώσσας.

r.dziadusz
30-05-12, 23:41
Θα μπορούσε να σας παρακαλώ Δείξτε μου ακριβή διεύθυνση url όπου δεν λειτούργησε;

Jncocontrol
31-05-12, 01:04
(日本語) 3 または 4 ですか? (http://vgunity.com/forum/f17/3-4-a-97/?language=ja)

Και πάλι εάν έχει πολύ νόημα, στο langauges της Ιαπωνίας και της Κορέας, είμαι σε θέση να πληκτρολογήσετε τίποτα στο πλαίσιο θέση, είναι όπως ότι δεν είναι ακόμη εκεί.


EDIT: ακόμα καλύτερα, εδώ είναι μια εικόνα,..., με το google chrome μεταφράζονται.: http://i.imgur.com/6emRf.png

EDIT2: Γεια σου, R.dziadusz, επίσης, έννοια που δεν έχει VBET σε περίπου μια βδομάδα, πιστεύω ότι μπορεί να σας στείλει ένα PM όσον αφορά την ενσωμάτωση της VBSEO σε VBET;

r.dziadusz
31-05-12, 13:59
Παρακαλώ PM πρόσβαση λεπτομέρειες σας θα εντάξει.
Όπως διαπιστώνω, η μετάφραση γίνεται σωστά. Θα μπορούσε παρακαλώ δημιουργείτε και PM πρόσβαση λεπτομέρειες για μένα να chceck αυτό;

Επίσης, απλά για να βεβαιωθείτε ότι το 100%. Στις σελίδες μάγισσα Ιαπωνικά adn κορεατικά-γλώσσες δεν μπορείτε να καταχωρήσετε;

Jncocontrol
01-06-12, 00:03
Παρακαλώ PM πρόσβαση λεπτομέρειες σας θα εντάξει.
Όπως διαπιστώνω, η μετάφραση γίνεται σωστά. Θα μπορούσε παρακαλώ δημιουργείτε και PM πρόσβαση λεπτομέρειες για μένα να chceck αυτό;

Επίσης, απλά για να βεβαιωθείτε ότι το 100%. Στις σελίδες μάγισσα Ιαπωνικά adn κορεατικά-γλώσσες δεν μπορείτε να καταχωρήσετε;

Τι κάπως Access dziadusz χρειάζεστε;
η εικόνα, I δημοσιεύτηκε μεταφράστηκε με το Google chrome, έτσι δεν θα excatly να ότι η χορήγηση.

Όλες τις σελίδες, και τόσο Ιαπωνικά και κορεατικά, είμαι σε θέση να κάνει οποιαδήποτε καταχώρηση γίνει κάπως, η καταχώρηση δεν εμφανίζεται όταν δοκιμάσετε και δημοσίευση σε αυτές τις γλώσσες.

r.dziadusz
01-06-12, 21:57
Όλοι πρόσβαση, ftp, admincp και εάν θέλετε Intagration σας παρακαλώ PM επίσης vbseo pass.
Σας το ζήτημα δεν είναι κοινές, πρέπει να ελέγξετε και να ορίσετε κάποια αρχεία καταγραφής

Jncocontrol
02-06-12, 06:13
Σας διαβίβασα ότι PM

vBET
05-06-12, 16:50
Γεια σου. Όπως το βλέπω ότι έχετε vBulletin 4.2 - vBET δεν ελέγχθηκε ακόμη στο σημείο 4.2. Άλλα μας πελατών μας στείλετε μήνυμα ότι μετά την ενημερωμένη έκδοση vBulletin να 4.2 είχε επίσης θέματα με μεταφράσεις. Τόσο πιθανότερο είναι το ζήτημα συμβατότητας. Θα το ελέγξουμε αυτό και κάνουμε νέα έκδοση με vBET ενισχυμένη:) για vBulletin 4.2

r.dziadusz
06-06-12, 23:53
Did επεξεργάζομαι σας .htaccess αρχεία και config, τώρα μετάφραση εργάζονται - Επιβεβαιώστε το, σχετικά με το dissapearing post-box μας ακόμα χειρισμός

Jncocontrol
06-06-12, 23:59
Αυτό λειτουργεί σήμερα.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vB Enterprise Translator 4.10.1