PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved Πώς να απενεργοποιήσετε την vbet και να διατηρούν μεταφράσεις;



Simon Lloyd
14-04-12, 20:12
Γεια σου μπορεί να με πληροφορήσει πώς να απενεργοποιήσετε vbet αλλά να διατηρήσετε όλες τις μεταφράσεις αντί να τις θέσεις επαναφορά; Έχω ένα αποκλειστικό διακομιστή 2,6 Ghz 12 mb cache *** μνήμης Ram, και ακόμη το φορτίο είναι υψηλή και μερικές φορές υπερβολικά, έχω κάνει όλα τα βελτιστοποιώντας thats έχουν καταχωρηθεί γύρω από αλλά έκανε μικρή διαφορά, ο μόνος τρόπος για να μειώσουν αυτό τώρα θα ήταν να μπλοκάρουν μηχανές αναζήτησης που θα σήμαινε φυσικά το θάνατο της Κοινότητάς μας.

Έτσι, αυτό που θα ήθελα να κάνει η μετάβαση πίσω στο μόνο με τη χρήση vbseo αλλά να διατηρήσετε όλες τις μεταφράσεις που έχω μέχρι στιγμής. Θα μπορούσε κάποιος συμβουλεύει παρακαλώ;

r.dziadusz
15-04-12, 12:21
Γεια
vBET δεν υποστηρίζει μετάφραση δεν νέες θέσεις. Μπορείτε να δοκιμάσετε την επέκταση μνήμης cache Ριπή TTL, θα επηρεάσει με μικρότερη χρήση proces αλλά περιεχομένου για guest δεν θα την ημερομηνία.
Έκανα δοκιμής χρόνο απόκρισης από websitepulse.com και για υπάρχουσα σελίδα είναι: 1.018, και για τις translated(as guest) 1.151, επομένως ίσως θα μπορούσαμε possiblie θεωρούν άλλο λόγο του γιατί φόρουμ λειτουργεί τόσο πιο αργά.

Simon Lloyd
14-05-12, 00:30
Γεια σου συγνώμη δεν ήμουν πίσω στο αυτό αργά αλλά περισσότερες φορές, όταν προσπαθώ να σας τοποθεσία της προς τα κάτω.

Η τοποθεσία μου δεν λειτουργεί αργά, τι λέω είναι το φορτίο είναι υψηλή, πάντα όταν έχω vbet στη χρήση, αν πάω πίσω για να vbseo ως πρότυπο το φορτίο πέφτει, έχετε Μετακίνησα σε ένα διακομιστή που έχει τώρα **** Ram και 3,2 Ghz επεξεργαστή (τετραπλού πυρήνα).

Τι ρωτούσα ήταν, υπάρχει ούτως ή άλλως να σταματήσει vBet μεταφράζοντας πλέον αλλά να διατηρήσετε τις μεταφράσεις που βρίσκονται ήδη στην προσωρινή μνήμη και βάση δεδομένων έτσι ώστε οι άνθρωποι θα μπορούσαν να εξακολουθούν να επισκεφθείτε www.mysite.com/fr/mythread_content.html και να δείτε η γαλλική μετάφραση που έχουν ήδη για αυτό.

Μεταφράζοντας γίνονται υπερβολικά ακριβοί, τόσο Google και τη Microsoft καταβάλλονται τώρα μεταφράσεις, δεν υπάρχουν πάρα πολλά από την Apertium και το φορτίο του διακομιστή. Αυτό είναι για ποιο λόγο, για τώρα, θα ήθελα να το απενεργοποιήσουν από μεταφράζοντας περαιτέρω, αλλά να εξακολουθείτε να επιτρέπετε στους χρήστες να βλέπουν το ήδη μεταφρασμένο περιεχόμενο, κατανοώ ότι υπάρχει «δεν είναι νέο μεταφρασμένο περιεχόμενο και τις μεταφράσεις θα είναι παλιό, αλλά ως το περιεχόμενο κάθε μεταφραστεί post δεν αλλάζουν (χρήστες δεν είναι δυνατό να επεξεργαστείτε τους θέσεις) δεν υπάρχει πρόβλημα.

Regards,
Simon

r.dziadusz
14-05-12, 21:20
Τι ρωτούσα ήταν, υπάρχει ούτως ή άλλως να σταματήσει vBet μεταφράζοντας πλέον αλλά να διατηρήσετε τις μεταφράσεις που βρίσκονται ήδη στην προσωρινή μνήμη και βάση δεδομένων έτσι ώστε οι άνθρωποι θα μπορούσαν να εξακολουθούν να επισκεφθείτε www.mysite.com/fr/mythread_content.html και να δείτε η γαλλική μετάφραση που έχουν ήδη για αυτό.


Δεν υπάρχει καμία τέτοια επιλογές στο vBET. Αλλά εάν θέλετε μόνο να σταματήσει μεταφράζοντας νέες θέσεις - χωρίς την αλλαγή σας φόρουμ-αποτελεσματικότητα - μόλις καταργήσετε όλα τα κλειδιά/συνδέσεις κλπ από σας adminCP - > vBET - > μετάφραση πάροχοι - αν υπάρχει καμία υπηρεσία παροχής δεν θα καμία νέα μεταφράσεις αλλά vBET θα χρησιμοποιήσει για μία φορά την παλιά μεταφράσεις μεταφραστεί Δημοσιεύσεις:)

mykkal
23-05-13, 11:49
Δοκιμάστε την εξισορρόπηση φορτίου...Χρησιμοποιούν δύο διακομιστές. Μια CDN μπορεί να βοηθήσει πάρα πολύ.

Συν minify, και χρησιμοποιήστε προγράμματα προσωρινής αποθήκευσης για να ενεργοποιήσετε την cache του browser για μια εβδομάδα.
Opcode caching μέσω memcache είναι η καλύτερη επιλογή επειδή μπορεί να συγχέουμε πολλούς διακομιστές μαζί αλλά APC είναι μια άλλη καλή επιλογή

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET 4.10.1