PDA

Επιστροφή στο Forum: Τα σχέδια άλλαξαν για vBET 3.3.0 απελευθέρωση



vBET
09-01-10, 21:31
Hello:)

Επειδή πολλοί από τους πελάτες μας απλά δεν μπορούν να περιμένουν όταν νέα, καλύτερη και ακόμα πιο γρήγορη έκδοση του vBET θα κυκλοφορήσει αποφασίσαμε να γίνουν αλλαγές στο πρόγραμμα:) Στην πραγματικότητα - οι πελάτες μας είναι που δίνει την κατεύθυνση για το προϊόν μας.

Έτσι vBET 3.3.0 θα κυκλοφορήσει την επόμενη εβδομάδα (κατά πάσα πιθανότητα στο τέλος). Κάναμε πολλές βελτιστοποιήσεις επιδόσεων (καλύτερη DB, λιγότερο επεξεργαστή, λιγότερη μνήμη), προστίθενται νέες λειτουργίες και διορθώθηκαν κάποια σφάλματα. Παρακαλώ σημειώστε ότι έχουμε ακόμη μακρύ κατάλογο των πραγμάτων που έχουμε σχεδιάσει να κάνουμε για vBET 3.3.0 - αυτά θα μετατραπεί σε 3.4.0, 3.4.0 και μετά θα γίνει vBET 4.0.0 (για vBulletin 4.0). Έτσι, στο τέλος vBET 4.0 θα κυκλοφορήσει μέσα στο ίδιο χρονικό διάστημα και θα έχετε πιο γρήγορη είναι η βελτιωμένη έκδοση - vBET 3.3.0

Λόγω του ότι δεν είναι όλα τα πράγματα που σημαδεύτηκε, όπως πρέπει να γίνει σε 3.3.0 πραγματικά θα είναι. Έτσι, αν κάποια αίτηση χαρακτηριστικό, ή αναφορά σφάλματος δεν θα κλείσουν αυτό σημαίνει ότι εμείς id επιλογέα να vBET 3.4.0

Από τους πελάτες μας έχουν ήδη συνηθίσει απλά ενημερώσεις νομίζουμε ότι είναι πολύ καλή λύση, για να σας δώσει βελτιωμένη έκδοση γρηγορότερα - ακόμα κι αν έχουμε ακόμα κάποιες βελτιώσεις τα σχέδιά:)

Michael
09-01-10, 22:26
Είμαι ευτυχής να ακούσω αυτό!

Έχω μια ερώτηση, θα vbet εξακολουθεί να υποστηρίζεται για vb3x όταν η VB4 έκδοση είναι διαθέσιμη;

Χάρη.

vBET
09-01-10, 23:45
Ναι γραμμές περίπτερο θα υποστηριχθούν:)

Michael
10-01-10, 00:00
Awesome ευχαριστώ.

tavenger5
10-01-10, 00:45
μεγάλη δεν μπορεί να περιμένει!

bhanuprasad1981
10-01-10, 16:12
πόσος χρόνος μπορεί να χρειαστούν για VB4 συμβατή έκδοση να έρθει σε απευθείας σύνδεση;

yahoooh
11-01-10, 07:47
Όμορφη ιστορία και να τον ευχαριστήσω και την επιτυχία

Matt Olieman
11-01-10, 18:08
ΤΙ ?????? Δεν είναι vB4 συμβατή;

Πήγα στο τεκμήριο σε vbulletin.org ότι vBET ήταν vB4 συμβατό. Είναι όλο το «vBulletin 4.0 Πρόσθετα" καμία ένδειξη ότι vBET 3 δεν είναι συμβατό με vB4 και εγώ μόλις σας έστειλε $ μου 90.

Τώρα ξέρω γιατί δεν λειτούργησε μετά το εγκαταστήσετε στο vB4: (: (

Αυτό που μου κύριε, είναι ψευδή διαφήμιση ************

Θα ήθελα μια γρήγορη απάντηση ή μπορείτε να στείλετε τα χρήματά μου πίσω. : (

Matt Olieman
mycockpit.org

vBET
11-01-10, 20:43
πόσος χρόνος μπορεί να χρειαστούν για VB4 συμβατή έκδοση να έρθει σε απευθείας σύνδεση;

Μαρτίου. Αυτή τη στιγμή δωρεάν έκδοση είναι ήδη συμβατό:)

vBET
11-01-10, 20:47
ΤΙ ?????? Δεν είναι vB4 συμβατή;

Πήγα στο τεκμήριο σε vbulletin.org ότι vBET ήταν vB4 συμβατό. Είναι όλο το «vBulletin 4.0 Πρόσθετα" καμία ένδειξη ότι vBET 3 δεν είναι συμβατό με vB4 και εγώ μόλις σας έστειλε $ μου 90.

Τώρα ξέρω γιατί δεν λειτούργησε μετά το εγκαταστήσετε στο vB4: (: (

Αυτό που μου κύριε, είναι ψευδή διαφήμιση ************

Θα ήθελα μια γρήγορη απάντηση ή μπορείτε να στείλετε τα χρήματά μου πίσω. : (

Matt Olieman
mycockpit.org

Δεν υπάρχει καμία θέση στο χώρο μας ή φόρουμ που vBET 3.x είναι συμβατό με vB4 και υπάρχουν πολλά κορδόνια, όπου είναι γραμμένο ότι δεν είναι. Ακόμη και σε vbulletin.org είναι τα σχόλια για τους ανθρώπους εγγράφως ότι δεν μπορεί να περιμένει μέχρι πληρωμένη έκδοση θα είναι συμβατή. Δεν υπήρχε καμία διαφήμιση λέγοντας ότι vBET 3.x είναι συμβατό με vB4. Αν νομίζετε ότι με διαφορετικό τρόπο - παρακαλούμε να μας δείξει τι γράφετε περίπου θα τα διορθώσουμε για να αποφευχθούν στο μέλλον συγχύσεις.

Απαλλαγή των vBET 4.0, το οποίο θα είναι συμβατό με vB4 έχει προγραμματιστεί για το Μάρτιο.

Matt Olieman
11-01-10, 21:59
Δεν υπάρχει καμία θέση στο χώρο μας ή φόρουμ που vBET 3.x είναι συμβατό με vB4 και υπάρχουν πολλά κορδόνια, όπου είναι γραμμένο ότι δεν είναι. Ακόμη και σε vbulletin.org είναι τα σχόλια για τους ανθρώπους εγγράφως ότι δεν μπορεί να περιμένει μέχρι πληρωμένη έκδοση θα είναι συμβατή. Δεν υπήρχε καμία διαφήμιση λέγοντας ότι vBET 3.x είναι συμβατό με vB4. Αν νομίζετε ότι με διαφορετικό τρόπο - παρακαλούμε να μας δείξει τι γράφετε περίπου θα τα διορθώσουμε για να αποφευχθούν στο μέλλον συγχύσεις.

Απαλλαγή των vBET 4.0, το οποίο θα είναι συμβατό με vB4 έχει προγραμματιστεί για το Μάρτιο.

Είμαι θυμωμένος γιατί πέρασα τα χρήματα και το χρόνο μου σε κάτι που δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω. Η απόφασή μου βασίστηκε στην οθόνη σας σε vB.org. Αυτό δεν λέει ό, τι έχετε να προσφέρετε το 3,8 δεν είναι φανταστική, γιατί νομίζω ότι είναι.

Θα μου δείξει εκεί που λέει σε σας, γράψτε πάνω (πρώτη παρουσίαση στο vB.org) ότι δεν είναι συμβατό ******!! με vB4. τότε θα ζητήσω συγγνώμη και να κλείσει-up.

Matt Olieman
Untitled Document (http://www.mycockpit.org)

tavenger5
11-01-10, 23:01
ηρεμήσω μάγκα - υπάρχει 3 διαφορετικές εκδόσεις του λογισμικού - να διευκρινίζει σαφώς ποια έκδοση κάθε ένα είναι για on vb.org. Η πριμοδότηση έκδοση 3.x, η οποία είναι διαθέσιμη μόνο στην εδώ και όχι στο vb.org, δεν είναι έξω ακόμα για VB4, όπως ο συγγραφέας αναφέρθηκε προηγουμένως. Είμαι σίγουρος ότι αυτός θα σας δώσει μια επιστροφή εάν απλά ρωτήστε.

Matt Olieman
11-01-10, 23:19
ηρεμήσω μάγκα - υπάρχει 3 διαφορετικές εκδόσεις του λογισμικού - να διευκρινίζει σαφώς ποια έκδοση κάθε ένα είναι για on vb.org. Η πριμοδότηση έκδοση 3.x, η οποία είναι διαθέσιμη μόνο στην εδώ και όχι στο vb.org, δεν είναι έξω ακόμα για VB4, όπως ο συγγραφέας αναφέρθηκε προηγουμένως. Είμαι σίγουρος ότι αυτός θα σας δώσει μια επιστροφή εάν απλά ρωτήστε.

Νόμιζα ότι είχα ζητήσει γι 'αυτό .... Είμαι ήρεμος:)

Matt Olieman
mycockpit.org

vBET
12-01-10, 02:52
Είμαι θυμωμένος γιατί πέρασα τα χρήματα και το χρόνο μου σε κάτι που δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω. Η απόφασή μου βασίστηκε στην οθόνη σας σε vB.org. Αυτό δεν λέει ό, τι έχετε να προσφέρετε το 3,8 δεν είναι φανταστική, γιατί νομίζω ότι είναι.

Θα μου δείξει εκεί που λέει σε σας, γράψτε πάνω (πρώτη παρουσίαση στο vB.org) ότι δεν είναι συμβατό ******!! με vB4. τότε θα ζητήσω συγγνώμη και να κλείσει-up.

Matt Olieman
Untitled Document (http://www.mycockpit.org)

Καταλαβαίνω είστε θυμωμένοι - έχετε πληρώσει για κάτι που δεν είστε σε θέση να χρησιμοποιήσουν άμεσα. Πολλοί άνθρωποι θα είναι θυμωμένος για μια στιγμή σε μια τέτοια κατάσταση.

Εμείς απλά να προσθέσω αυτές τις πληροφορίες για την ελεύθερη έκδοση σελίδα για να αποφευχθούν τέτοιου είδους συγχύσεις στο μέλλον. Ποτέ δεν ήταν πρόθεσή μας να γίνει σύγχυση κανέναν και λυπούμαστε πολύ που συμβαίνει. Εμείς το μόνο που θέλουν να δώσουν δώρο για όλους όσους ήθελαν να το χρησιμοποιήσουν.

Όπως έγραψα - πληρωμένη έκδοση θα είναι συμβατό με vB4 και είναι ήδη στο πρόγραμμά μας. Μπορείτε να μας θυμίζουν για αυτό το θέμα μετά από την απελευθέρωσή vBET 4.0 (για vB4) και θα αλλάξουμε την ημερομηνία έναρξης άδειά σας, έτσι δεν θα χάσετε οποιαδήποτε μέρα του χρόνου σας, της ελεύθερης πρόσβασης στις νέες κυκλοφορίες.

Είναι αυτή η λύση είναι ΟΚ για σας;

Matt Olieman
12-01-10, 02:59
Καταλαβαίνω είστε θυμωμένοι - έχετε πληρώσει για κάτι που δεν είστε σε θέση να χρησιμοποιήσουν άμεσα. Πολλοί άνθρωποι θα είναι θυμωμένος για μια στιγμή σε μια τέτοια κατάσταση.

Εμείς απλά να προσθέσω αυτές τις πληροφορίες για την ελεύθερη έκδοση σελίδα για να αποφευχθούν τέτοιου είδους συγχύσεις στο μέλλον. Ποτέ δεν ήταν πρόθεσή μας να γίνει σύγχυση κανέναν και λυπούμαστε πολύ που συμβαίνει. Εμείς το μόνο που θέλουν να δώσουν δώρο για όλους όσους ήθελαν να το χρησιμοποιήσουν.

Όπως έγραψα - πληρωμένη έκδοση θα είναι συμβατό με vB4 και είναι ήδη στο πρόγραμμά μας. Μπορείτε να μας θυμίζουν για αυτό το θέμα μετά από την απελευθέρωσή vBET 4.0 (για vB4) και θα αλλάξουμε την ημερομηνία έναρξης άδειά σας, έτσι δεν θα χάσετε οποιαδήποτε μέρα του χρόνου σας, της ελεύθερης πρόσβασης στις νέες κυκλοφορίες.

Είναι αυτή η λύση είναι ΟΚ για σας;

Σας ευχαριστώ, εκτιμώ και να αποδεχθεί την προσφορά σας.

Ζητώ συγγνώμη για την ύπαρξη απότομη. Νομίζω ότι έχετε ένα θαυμάσιο προϊόν και ανυπομονώ να το βάλετε σε δράση μόλις vB4 συμβατή έκδοση είναι διαθέσιμη.

Ειλικρινείς μου ευχαριστίες και τις καλύτερες ευχές,
Matt Olieman
mycockpit.org

vBET
12-01-10, 03:00
Νόμιζα ότι είχα ζητήσει γι 'αυτό .... Είμαι ήρεμος:)

Matt Olieman
mycockpit.org

Συγνώμη - δεν είχα καταλάβει ότι. Σκέφτηκα ότι θέλετε γρήγορη ανταπόκριση ή επιστροφή.

Θα ήθελα μια γρήγορη απάντηση ή μπορείτε να στείλετε τα χρήματά μου πίσω.

Παρακαλούμε δείτε την προηγούμενη θέση με πρόταση της λύσης για το ζήτημα αυτό και σαφή σας δήλωση για την κατάσταση.
Είμαστε στην ευχάριστη θέση να κάνουμε τους πελάτες μας ευχαριστημένους και πρόθεσή μας είναι να τον κάνουμε ευτυχισμένο:)

EDIT:
μόλις είδε ότι έχετε ήδη απαντήσει:) Είμαι ευτυχής που συναντάμε win-win κατάσταση! Και ελπίζω ότι θα νιώσετε σαν νικητής έχοντας vBET στο φόρουμ σας:)
Πριν vBET 4.0 θα πρέπει να κυκλοφορήσει, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε vBET 2.4 - σελίδες σας wil να βρίσκονται ήδη στο ευρετήριο, και μετά την απελευθέρωση θα γίνει ενημέρωση έχοντας την καλύτερη απόδοση και δίνοντας στους χρήστες τη δυνατότητα σας γραφής των μηνυμάτων σε διάφορες γλώσσες.

krisp
13-01-10, 17:54
Ακριβώς για να βεβαιωθείτε ότι:

Αυτή τη στιγμή έχω άτομα με ειδικές ανάγκες στιγμιαία εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης, επειδή server μου σχεδόν κατεβαίνουν κατά την ενημέρωση της cache σε "κανονική διαγραφή". Έτσι, μετά την ενημέρωση του mod σε λίγες μέρες, μπορώ να ρυθμίσετε μόνο για να "Normal διαγραφή" και τα πάντα θα κυλήσουν ομαλά;

vBET
13-01-10, 22:51
Ακριβώς για να βεβαιωθείτε ότι:

Αυτή τη στιγμή έχω άτομα με ειδικές ανάγκες στιγμιαία εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης, επειδή server μου σχεδόν κατεβαίνουν κατά την ενημέρωση της cache σε "κανονική διαγραφή". Έτσι, μετά την ενημέρωση του mod σε λίγες μέρες, μπορώ να ρυθμίσετε μόνο για να "Normal διαγραφή" και τα πάντα θα κυλήσουν ομαλά;

Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης τώρα - υπάρχουν και άλλες στρατηγικές που έφτιαξαν ειδικά για τέτοιες περιπτώσεις.

Επίσης, σε vBET 3.3.0 cache έχει αλλάξει - δεν υπάρχει ξεχωριστό πίνακα για κάθε γλώσσα, έτσι δείκτες θα είναι 52 φορές μικρότερη και διαγραφή θα είναι πολύ πιο γρήγορα.

Δεν είμαστε σε θέση να πω δεν θα είναι αρκετά γρήγορος στο φόρουμ σας να χρησιμοποιήσετε κανονική διαγραφή - εξαρτάται από το πόσες γραμμές θα έχετε σε πίνακες. MySQL ανακατασκευές ευρετήρια, όταν τα δεδομένα θα διαγραφούν. Και αυτός είναι ο λόγος της λήψης του χρόνου - vBET μπορεί μόνο να σας παρέχει άλλους τρόπους για να διαγράψει τα δεδομένα (και να παρέχει στρατηγικές για αυτό). Τα υπόλοιπα είναι στα χέρια MySQL.

Παρακαλούμε μόνο να ελέγξει και αν ακόμα εκεί θα είναι το θέμα τότε αυτό σημαίνει ότι η MySQL δεν θα είναι σε θέση να χειριστεί την αφαίρεση 1 / 15 της προσωρινής αποθήκευσης μετάφρασή σας σε κανονικό τρόπο. Στην περίπτωση αυτή ελέγχει μόνο άλλες στρατηγικές.

Μπορούμε να θεωρήσουμε να προσθέσετε επιπλέον στρατηγική, εάν είναι απαραίτητο - γρήγορη διαγραφή, χωρίς την ανοικοδόμηση των ευρετηρίων. Αυτή τη στιγμή δύο στρατηγικές που χρησιμοποιείτε γρήγορα διαγραφή και μετά από αυτό ευρετήρια ανοικοδόμηση - αυτό είναι φυσικά το πιο χρονοβόρο κομμάτι. Μπορούμε να προσθέσουμε στρατηγικής, όπου θα γίνει γρήγορα διαγραφή χωρίς δείκτη ανοικοδόμηση - αυτό θα γίνει ευρετήρια σας να αυξηθεί, έτσι ώστε την ανοικοδόμηση θα χρειαστούν από καιρό σε καιρό, αλλά θα είστε σε θέση να το κάνετε μόνοι σας με τον καλύτερο χρόνο για τον server σας (κάποιο χρονικό διάστημα διατήρησης ).

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος που μπορούμε να κάνουμε (αυτό σημαίνει ότι δεν βλέπουμε άλλες λύσεις τώρα?)) - Όπως έγραψα είναι MySQL που έκανε εκκαθάριση.

krisp
13-01-10, 23:06
Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης τώρα - υπάρχουν και άλλες στρατηγικές που έφτιαξαν ειδικά για τέτοιες περιπτώσεις.

Επίσης, σε vBET 3.3.0 cache έχει αλλάξει - δεν υπάρχει ξεχωριστό πίνακα για κάθε γλώσσα, έτσι δείκτες θα είναι 52 φορές μικρότερη και διαγραφή θα είναι πολύ πιο γρήγορα.

Δεν είμαστε σε θέση να πω δεν θα είναι αρκετά γρήγορος στο φόρουμ σας να χρησιμοποιήσετε κανονική διαγραφή - εξαρτάται από το πόσες γραμμές θα έχετε σε πίνακες. MySQL ανακατασκευές ευρετήρια, όταν τα δεδομένα θα διαγραφούν. Και αυτός είναι ο λόγος της λήψης του χρόνου - vBET μπορεί μόνο να σας παρέχει άλλους τρόπους για να διαγράψει τα δεδομένα (και να παρέχει στρατηγικές για αυτό). Τα υπόλοιπα είναι στα χέρια MySQL.

Παρακαλούμε μόνο να ελέγξει και αν ακόμα εκεί θα είναι το θέμα τότε αυτό σημαίνει ότι η MySQL δεν θα είναι σε θέση να χειριστεί την αφαίρεση 1 / 15 της προσωρινής αποθήκευσης μετάφρασή σας σε κανονικό τρόπο. Στην περίπτωση αυτή ελέγχει μόνο άλλες στρατηγικές.

Μπορούμε να θεωρήσουμε να προσθέσετε επιπλέον στρατηγική, εάν είναι απαραίτητο - γρήγορη διαγραφή, χωρίς την ανοικοδόμηση των ευρετηρίων. Αυτή τη στιγμή δύο στρατηγικές που χρησιμοποιείτε γρήγορα διαγραφή και μετά από αυτό ευρετήρια ανοικοδόμηση - αυτό είναι φυσικά το πιο χρονοβόρο κομμάτι. Μπορούμε να προσθέσουμε στρατηγικής, όπου θα γίνει γρήγορα διαγραφή χωρίς δείκτη ανοικοδόμηση - αυτό θα γίνει ευρετήρια σας να αυξηθεί, έτσι ώστε την ανοικοδόμηση θα χρειαστούν από καιρό σε καιρό, αλλά θα είστε σε θέση να το κάνετε μόνοι σας με τον καλύτερο χρόνο για τον server σας (κάποιο χρονικό διάστημα διατήρησης ).

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος που μπορούμε να κάνουμε (αυτό σημαίνει ότι δεν βλέπουμε άλλες λύσεις τώρα?)) - Όπως έγραψα είναι MySQL που έκανε εκκαθάριση.

Επί του παρόντος, το βραχυπρόθεσμο και μεσοπρόθεσμο κρύπτες έχει περίπου 3 εκατομμύρια γραμμές το καθένα για 12 γλώσσες. Νομίζω ότι όλα πήγαν καλά, μέχρι που έφτασα περίπου 600.000 το καθένα. Έτσι λέτε πίνακες θα είναι πλέον 3m/12 = 300.000 ανά νέο πίνακα για κάθε γλώσσα; Αυτός ο υπολογισμός έχει νόημα; Υποθέτω ότι το ίδιο ποσό της εργασίας θα πρέπει να γίνει από τώρα και στο εξής, αλλά στη συνέχεια σε ένα "σειράς" τρόπο εργασίας σε κάθε τραπέζι σε έναν χρόνο αντί για ένα μεγάλο τραπέζι ... Ίσως αν υπάρχει όταν μια timelap από λίγα λεπτά ανάμεσα σε κάθε ενημέρωση πίνακα θα ήταν καλύτερα;

Επίσης, υποθέτω όταν installig το νέο mod θα πρέπει να διαγράψετε το παρόν μεγάλα τραπέζια και για την ανοικοδόμηση νέων πινάκων από το μηδέν κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης, έτσι δεν είναι; (Προσπαθώντας να διάλυση των μεγάλων πινάκων σε μικρότερα κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης θα είναι πολύ εντατική διακομιστή)

vBET
13-01-10, 23:21
Επί του παρόντος, το βραχυπρόθεσμο και μεσοπρόθεσμο κρύπτες έχει περίπου 3 εκατομμύρια γραμμές το καθένα για 12 γλώσσες. Νομίζω ότι όλα πήγαν καλά, μέχρι που έφτασα περίπου 600.000 το καθένα. Έτσι λέτε πίνακες θα είναι πλέον 3m/12 = 300.000 ανά νέο πίνακα για κάθε γλώσσα; Αυτός ο υπολογισμός έχει νόημα; Υποθέτω ότι το ίδιο ποσό της εργασίας θα πρέπει να γίνουν, αλλά στη συνέχεια σε ένα "σειράς" τρόπο εργασίας σε κάθε τραπέζι σε έναν χρόνο αντί για ένα μεγάλο τραπέζι ... Ίσως αν υπάρχει όταν μια timelap από λίγα λεπτά ανάμεσα σε κάθε ενημέρωση πίνακα θα ήταν καλύτερα;

Επίσης, υποθέτω όταν installig το νέο mod θα πρέπει να διαγράψετε το παρόν μεγάλα τραπέζια και για την ανοικοδόμηση νέων πινάκων από το μηδέν κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης, έτσι δεν είναι;

Υπολογισμοί σας είναι σωστή αυτή τη στιγμή. Αλλά να θυμάστε ότι τώρα έχετε απενεργοποιήσει την εκκαθάριση, έτσι ώστε να έχουν περισσότερα δεδομένα εκεί που συνήθως θα έχετε με την εκκαθάριση του.

Έχετε καλό σημείο για εκείνους timelaps - είναι καλή ιδέα - μπορώ να προστεθεί στη λίστα TODO, αλλά δεν μπορεί να εγγυηθεί ότι θα την συμπεριλάβει στο 3.3.0 είναι προγραμματισμένη για την Κυριακή. Εάν δεν θα το συμπεριλάβει στην επόμενη έκδοση μετά από αυτό:)

Επίσης, δεν νομίζω ότι θα είναι ίδια στιγμή να ξαναχτίσουν ένα μεγάλο δείκτη και 12 μικρότερες που έχουν στο σύνολο ίδια ποσότητα των σειρών. Εξαρτάται από την πολυπλοκότητα του αλγορίθμου (θα ήταν ίδια αν είναι γραμμική). Για παράδειγμα, είναι πολύ πιο εύκολο να ταξινομήσετε 12 Κατάλογος που έχει 2 σειρές από 1 λίστα με 24 σειρές ... Φυσικά, ειλικρινά - δεν έχω ιδέα τι είναι ακριβής αλγόριθμος MySQL σε μια τέτοια περίπτωση, αλλά όπως έχετε ήδη παρατηρήσει έχοντας μικρότερο τραπέζια μας δίνει την ευκαιρία για το διαχωρισμό μικρότερων εργασιών με timelaps τι θα έκανε όλη καλύτερα για server:)

Και ναι - vBET θα αφαιρέσει αυτόματα τα παλιά τραπέζια cache κατά τη διάρκεια της ενημέρωσης.

krisp
13-01-10, 23:56
Αυτό ακούγεται πολύ καλό:) Νομίζω ότι κάθε φόρουμ που έχει ένα διακομιστή που είναι αρκετά ισχυρή για να χειριστεί το αμετάφραστο φόρουμ θα πρέπει πράγματι να είναι σε θέση να χειριστεί κανονική ενημέρωση του cache του τουλάχιστον μία γλώσσα που δεν είχε προβλήματα. Έτσι δίνεται λίγα λεπτά μεταξύ κάθε πίνακα γλώσσα ενημέρωση για να αδειάσετε το que ερωτημάτων από τους χρήστες και indexbots, νομίζω ότι αυτή η λύση θα μπορούσε να λειτουργήσει για όλα τα φόρα μια για πάντα, ακόμα και με ένα μεγάλο περιθώριο. Ελπίζω να καταφέρουμε να το αποσπάσουν με σε αυτήν την ενημερωμένη έκδοση?)

Για να είμαι ειλικρινής Ι dont μυαλό να περιμένει μερικές μέρες επιπλέον για αυτό που πρέπει να εφαρμοστούν, και δεν σκέφτομαι τα υπόλοιπα μέλη θα το μυαλό ... μπορεί να μην είναι ένα πρόβλημα ... αλλά του καλύτερα να περιμένετε μερικές επιπλέον μέρες για να είναι στην ασφαλή πλευρά:)

vBET
14-01-10, 00:23
Χαλαρώστε - θα εφαρμόσει αυτό στα σίγουρα:) Αν δεν σε 3.3.0 στη συνέχεια, στο 3.4.0 - θεωρούν ότι γίνεται! : D

krisp
14-01-10, 00:36
Ok θα προσπαθήσω να χαλαρώσετε ... : P: D

vBET
14-01-10, 01:09
Μην προσπαθήσετε - Κάν 'το: p: D

brubros
15-01-10, 18:23
Επειδή είμαι αποφασισμένος να το vB 4 πλατφόρμα ήδη, εγώ φυσικά ευχήθηκε ότι τα χαρακτηριστικά και τις δυνατότητες των 3.3.0 και 3.4.0 ενσωματωθεί ήδη vB 4 Συμβατότητα. Αλλά εκτιμώ την προσοχή που δίνουν τρέχουσα βάση πελατών σας. Ακριβώς παρακαλώ μην αφήνετε την vBET 4.0.0 ημερομηνία κυκλοφορίας ολίσθησης πάρα πολύ και μετά το τέλος του Φεβρουαρίου ...

vBET
17-01-10, 13:34
Έχουμε ήδη αποφασίσει ότι θα αρχίσει να εργάζεται για vBET 4.0 λίγο μετά vBET 3.3.0.

Πολλοί άνθρωποι ρωτούν γι 'αυτό, γι' αυτό θα το δώσει όσο πιο γρήγορα μπορούμε:)

vBET
17-01-10, 14:17
Ίσως αν υπάρχει όταν μια timelap από λίγα λεπτά ανάμεσα σε κάθε ενημέρωση πίνακα θα ήταν καλύτερα;

Timelap προστεθεί στο vBET 3.3.0 ως BETA λειτουργικότητα (δεν έχει δοκιμαστεί με μεγάλη ποσότητα των δεδομένων).

Smiggy
24-02-10, 01:29
vBET, όταν θα 3.4.0 θα κυκλοφορήσει;

vBET
24-02-10, 03:02
vBET, όταν θα 3.4.0 θα κυκλοφορήσει;

Μετά επόμενα 2 εκδόσεις του vBET 4.x (θα πρέπει να προσθέσετε υποστήριξη εκεί για το blog, CMS, vBSEO και sitemap γεννήτρια) θα εφαρμόσει νέα πράγματα σε γραμμές περίπτερο vBET 3.x και vBET 4.x
Υπολογίζουμε ότι θα χρειαστεί 1 μήνα για αυτά τα πράγματα vBET 4.x, αλλά έχοντας την πραγματική εμπειρία με 4 vB είναι πραγματικά ασφαλές να πούμε 2 μήνες. Είναι λόγω της πολλές αλλαγές που συμβαίνουν σε κάθε vB 4 έκδοση και μπορεί να επηρεάζει mod μας (δηλαδή αλλαγές μεταξύ vB 4.0.1 και 4.0.2 του κόστους και αρκετές ημέρες).

Εφαρμογή νέα πράγματα για 3.4.0 θα λάβει κάτι μεταξύ 1-1,5 μήνα. Έτσι, είναι αισιόδοξος 3.4.0 μπορούν να εμφανιστούν σε 2 μήνες, αλλά είναι περισσότερο ρεαλιστική μπορεί να είναι 3-4 μήνες.

Η ελπίδα είναι αποδεκτό για σας:) Όπως έχουμε δηλώσει - γραμμές περίπτερο vBET 3.x και 4.x θα υποστηριχθεί. Αντιλαμβανόμαστε ότι είναι περισσότερο χρόνο μεταξύ 3.x απελευθερώνει ό, τι πριν, αλλά είναι για αυτή τη φορά ένα και πότε 4.x θα είναι σταθερές γραμμές περίπτερο θα σπειρώματα εξίσου και νέες λειτουργίες θα εμφανίζονται σε γραμμές περίπτερο (εφ 'όσον αυτά θα Δεν βάση για vB 4 ειδικούς χαρακτηριστικά).

Έτσι, είναι ήρεμος:) γραμμή vBET σας θα σας φέρει νέα παιχνίδια:)

Smiggy
24-02-10, 20:31
Τι γίνεται με τις εκδόσεις συντήρησης για το 3.x σειρά να ξεκαθαρίσω αναφερθεί σφάλματα;

vBET
24-02-10, 22:16
Τι γίνεται με τις εκδόσεις συντήρησης για το 3.x σειρά να ξεκαθαρίσω αναφερθεί σφάλματα;

Αυτή τη στιγμή υπάρχουν μόνο ήσσονος σημασίας θέματα. Αν κάτι σημαντικό ή κρίσιμης σημασίας θα εμφανιστεί φυσικά θα γίνει απελευθέρωση συντήρηση ASAP:) Συγγνώμη που δεν το αναφέρω πριν - υπέθεσα ότι ήταν προφανές (και εμείς δεν μιλούσε για νέες λειτουργίες εκεί). Λάθος μου:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 you can enjoy automatic translations