PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved 3.5.1 δεν retranslating όταν vBET διαθέσιμο



Simon Lloyd
07-10-11, 19:26
Γεια σου, έχω το πολύ πιο πρόσφατη έκδοση του vBET θεωρώ ότι εάν έχετε φτάσει το όριο για τη μετάφραση ή δεν είναι διαθέσιμη η μετάφραση δείχνει την αρχική γλώσσα, αλλά όταν μεταφράσεις και πάλι δεν μεταφράζουν τη θέση, για παράδειγμα μπορεί να βρεθεί εδώ σε ΑΝΑΜΟΝΉ για ΟΘΌΝΗ EXCEL VBA / PANTALLA DE ESPERA EN του EXCEL VBA (http://www.thecodecage.com/forumz/microsoft-excel-vba-programming/211425-pantalla-de-espera-en-excel-visual-basic-for-applications.html#post1054991421) η πρώτη θέση είναι αμεταγλώττιστος και το επόμενο μετά από το χρήστη ΕΊΝΑΙ μεταφρασμένα!

Εάν θέλετε να ρίξετε μια ματιά pm μου και θα σας δώσουμε πρόσβαση χρήστη ως επισκέπτες μπορούν μόνο να προβάλλουν την πρώτη του θέση.

vBET
08-10-11, 11:49
Παρακαλούμε PM πρόσβαση λεπτομέρειες. Θα το ελέγξουμε αυτό.

Επίσης Παρακαλούμε σημειώστε ότι, όπως ανακοινώθηκε στην τελευταία απελευθερώνει αυτά δεν έχουν ακόμα βελτιστοποιηθεί. Αυτές είναι οι εκδόσεις BETA που κυκλοφόρησε γρήγορα, γιατί ήταν σημαντικό να αντιδρούν γρήγορα στις μεταβολές στις πλευρές τους παρόχους μετάφραση. Αυτή τη στιγμή εργαζόμαστε για να βελτιστοποιήσετε το.

Επιστρέφοντας με το θέμα σας - θα πρέπει να δείτε πώς φαίνεται. Είναι πραγματικά παράξενο ότι δεν μεταφράζεται μήνυμα πριν από και στη συνέχεια ένα είναι. Εδώ βλέπω 3 σενάρια:
-σφάλμα στο vBET
-η υπηρεσία παροχής δεν ήταν διαθέσιμες, και το επόμενο μήνυμα ήταν ήδη προσωρινά, επειδή έχετε το ίδιο κείμενο σε άλλο νήμα
-υπηρεσία παροχής ήταν διαθέσιμα όταν άρχισαν, μετάφραση μηνύματα σε διαφορετική γλώσσα μεταφράζονται πρώτα (BBCode αξιολογείται σε vBulletin επίπεδο) και όταν vBET εκκίνηση μεταφράζοντας υπόλοιπη σελίδα φτάσετε όριο έτσι παροχής αποκλείστηκε. Αυτό είναι το μήνυμα το οποίο μεταφράζεται σε διαφορετική γλώσσα (χρησιμοποιούνται lang BBCode) θα είναι η αιτία.

Ακόμη, αυτό θα πρέπει να δείτε και να ελέγξουν τι πραγματικά συμβαίνει αυτήν τη στιγμή δεν βλέπω τι πρόκειται πραγματικά εκεί.

Simon Lloyd
08-10-11, 12:39
Γεια σου Michael έχω pm του έχετε πρόσβαση, θα σας απαντήσω ftp και πλήρη admin εάν χρειάζεστε:)

Simon Lloyd
08-10-11, 12:41
Κατά τη στιγμή της μετάφρασης είχα χαρακτήρα που περιορίζουν οριστεί σε 300.000 είμαι σε 100.000 τώρα γιατί το κόστος είναι πολύ υψηλή, αλλά είμαι πρόθυμος να αυξήσει το όριο για οποιαδήποτε δοκιμή που χρειάζεστε.

vBET
08-10-11, 21:08
Ήμουν εκεί - παρακαλώ δείτε PM - Χρειάζομαι περισσότερες πληροφορίες (ακριβή θέση και ακριβή μετάφραση - που μου έδωσες σύνδεση δεν μεταφραστεί σελίδα).

Simon Lloyd
08-10-11, 21:41
Εξήγηση που έχει δοθεί στην PM:)

vBET
09-10-11, 12:26
Σύμφωνα με πληροφορίες στο PM το νήμα τροποποιήθηκε με μη αυτόματο τρόπο και δεν είναι παρατηρήσιμη τώρα. -Όταν αυτό συμβεί ξανά Παρακαλώ γράψτε στο υπάρχον νήμα. Θα επισημάνει αυτό τώρα (δεδομένου ότι δεν έχουμε τώρα το θέμα) και εκ νέου άνοιγμα επιλυθεί όταν θα βρείτε κάτι τέτοιο. Επίσης εάν εκεί όπου lang BBCodes στη συνέχεια πιθανώς συνέβη αυτό που περιέγραψα προηγουμένως - lang μεταφράστηκε κατά τη διάρκεια page generation (BBCode αξιολογούνται από vBulletin) και όταν οι vBET άρχισαν να μεταφράσετε generated σελίδα φτάσετε η μετάφραση αρνείται όριο και υπηρεσία παροχής. Εγώ δεν μπορεί να επαληθεύσει τώρα - είναι μόνο η θεωρία. Θα πάμε πίσω εδώ όταν μπορείτε να βρείτε παρόμοια νήμα.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET 4.10.1