PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved Απενεργοποίηση, αλλά δεν εγκαταστήσετε



moman
05-10-11, 21:30
Οφείλεται σε θέματα με τους φορείς παροχής μετάφραση, θέλω να απενεργοποιήσετε vbet για μια παρατεταμένη χρονική περίοδο, αλλά εξακολουθείτε να θέλετε την επιλογή να ενεργοποιήσετε το σύστημα να είναι διαθέσιμες.

Εκτός από την απενεργοποίηση του plugin, τι αλλαγές θα πρέπει να μπορώ να του vbseo config και .htaccess προκειμένου να συμβεί αυτό;

Αυτή τη στιγμή, ακόμη και με την plguin απενεργοποιημένη.

Εάν θα μπορούσε να μου δώσετε με τα αποκόμματα κώδικα ακριβή θα ήμουν ευγνώμων, όπως έχετε διέγραψα μου αρχικό zip.

vBET
06-10-11, 00:40
Απενεργοποίηση vBET:
1. Να το απενεργοποιήσετε στο Admin CP
2. Το σχόλιο vBET κανόνες .htaccess. Αν δεν θυμάστε που βρίσκονται εν λόγω ελέγχου στο πακέτο vBET στη συνέχεια στον κατάλογο-όχι-upload/εργαλεία/ανακατεύθυνση-κανόνες
3. Επανέρχονται ολοκλήρωσης αλλαγές στα αρχεία vbseo. Ευκολότερος τρόπος - μόλις upload αρχικά αρχεία. Αν δεν έχετε zip - λάβετε από τη σελίδα της υπηρεσίας παροχής. Οι πιο δύσκολες τρόπο - μόλις ανοίξετε στο πακέτο vBET, readme.html και υπάρχουν περιγράψατε ακριβώς ποιες αλλαγές έγινε - μόλις το κάνουμε στην εντελώς αντίθετη κατεύθυνση.

Και είναι σοφό να καταργήσετε - όταν καταργηθεί θα χαθεί όλη τη μνήμη cache της βάσης δεδομένων.

Παρακαλώ Σημειώστε ότι σήμερα θα αποδεσμεύσουμε νέα vBET έκδοση που είναι έτοιμη για μετάφραση παρόχων όρια. Αυτό σημαίνει ότι σε περίπτωση εάν δεν υπάρχει μία υπηρεσία παροχής θα μεταβείτε σε μια άλλη και ελέγξτε την προηγούμενη φορά ανά μας για να δείτε είναι διαθέσιμη και πάλι. Σε περίπτωση που όταν φτάσετε ήδη σας όρια στις υπηρεσίες παροχής θα χρησιμοποιήσει ανδρεικέλου μεταφραστής - θα εμφανιστεί προσωρινά αποθηκευμένο μεταφράσεις, αλλά για καινούριο, θα δείτε μόνο αρχική δοκιμή αντί να αδειάσετε έναν εγώ επίσης μέχρι τώρα. Λεπτομέρειες θα ανακοινώσεις. Θα αποδεσμεύσουμε σε περίπου 1 ώρα.

Παρακαλώ πες να χρειάζεστε μεγαλύτερη βοήθεια εδώ:)

moman
06-10-11, 07:21
Παρακαλώ Σημειώστε ότι σήμερα θα αποδεσμεύσουμε νέα vBET έκδοση που είναι έτοιμη για μετάφραση παρόχων όρια. Αυτό σημαίνει ότι σε περίπτωση εάν δεν υπάρχει μία υπηρεσία παροχής θα μεταβείτε σε μια άλλη και ελέγξτε την προηγούμενη φορά ανά μας για να δείτε είναι διαθέσιμη και πάλι. Σε περίπτωση που όταν φτάσετε ήδη σας όρια στις υπηρεσίες παροχής θα χρησιμοποιήσει ανδρεικέλου μεταφραστής - θα εμφανιστεί προσωρινά αποθηκευμένο μεταφράσεις, αλλά για καινούριο, θα δείτε μόνο αρχική δοκιμή αντί να αδειάσετε έναν εγώ επίσης μέχρι τώρα. Λεπτομέρειες θα ανακοινώσεις. Θα αποδεσμεύσουμε σε περίπου 1 ώρα.

Μου να εφαρμοστεί πραγματικά αυτές τις δυνατότητες όταν ανακάλυψα Μεταφραστής της microsoft. Ωστόσο, τους όριο είναι περίπου 400.000 χαρακτήρες/ώρες ή 2.000.000 chars ανά ημέρα (ακόμη και με OAuth). Κατά το παρελθόν μου προσωρινή αποθήκευση μεταφράσεις ανά ημέρα, η οποία ισούνται με δισεκατομμύρια χαρακτήρες, δίνουν ή λαμβάνουν πάνω από 1 GB. Αυτό σημαίνει ότι μου θα πάντα υπερβαίνει τις υπηρεσίες παροχής ποσοστώσεων κατά τη διάρκεια κάθε ώρα, καθώς άκουγα πάνω από 2.000 ωριαία μετάφραση εμφάνισης σελίδων είναι.

Αυτό είναι πράγματι κρίμα που μου άρεσε πολύ vbet, μου χρήστες θεώρησαν σκόπιμο, και είχαν πολύ διασκεδαστικό για την παράταση και βελτίωσή (δηλαδή ReviewPost ολοκλήρωσης, κ.λπ).

Εδώ είναι η συνάρτηση που έστειλα πάρτε ένα διακριτικό OAuth (η οποία στη συνέχεια σας αποθηκεύεται σε memcache μέχρι την ημερομηνία λήξης), αυτή είναι μια άλλη πρόταση για μια μελλοντική έκδοση που η microsoft θα σύντομα απαιτούν αυτό:


function request_new_token() {
$obj_connection = curl_init();
$arr_query_bits = array (
'client_id' => 'your client id',
'client_secret' => 'your secret',
'scope' => 'http://api.microsofttranslator.com',
'grant_type' => 'client_credentials'
);
$str_query = http_build_query($arr_query_bits);

curl_setopt($obj_connection, CURLOPT_URL, 'https://datamarket.accesscontrol.windows.net/v2/OAuth2-13');
curl_setopt($obj_connection, CURLOPT_HEADER, 0);
curl_setopt($obj_connection, CURLOPT_FOLLOWLOCATION, 1);
curl_setopt($obj_connection, CURLOPT_RETURNTRANSFER, 1);
curl_setopt($obj_connection, CURLOPT_POSTFIELDS, $str_query);
curl_setopt($obj_connection, CURLOPT_POST, TRUE);
curl_setopt($obj_connection, CURLOPT_TIMEOUT, 1);

$str_response = curl_exec($obj_connection);
curl_close($obj_connection);

$matches = array();
preg_match('/\"access_token\":\"([^"]+)\"/', $str_response, $matches);
$token = $matches[1];
preg_match('/\"expires_in\":\"([\d]+)\"/', $str_response, $matches);
$expires = $matches[1];

return array($token, $expires);
}

Ένα άλλο ενδιαφέρον ζήτημα στην περίπτωσή μου είναι ότι με vbet off, φαίνεται ότι το google είναι πολύ πιο ευτυχής να καταχωρήσετε στο ευρετήριο την τοποθεσία μας στο:

http://img543.imageshack.us/img543/6703/statsp.gif

Μοιάζει μας απώλεια της κίνησης δεν θα είναι η μεγάλη μετά όλα - τουλάχιστον αυτή είναι καλή είδηση!

vBET
06-10-11, 11:16
Ευχαριστώ για τις σημειώσεις σας.

Όπως το αντιλαμβάνομαι, ο κώδικάς σας θα απαιτηθεί από τη Microsoft καταβληθεί έκδοση - είναι σωστό;

Σχετικά με τα γραφήματα - Παρακαλώ Σημειώστε ότι αυτό δεν το δείξει δημιουργήθηκε ευρετήριο για πόσες σελίδες - μόλις πόσες σελίδες ήταν ανίχνευσης. Και περισσότερες σελίδες ήταν ανίχνευσης, διότι αυτές όπου παραδίδονται ταχύτερα (βλέπε τελευταία γραφήματος). Έτσι η Google δεν αντέδρασαν σχετικά με vBET - αντιδρά σχετικά με το χρόνο απόκρισης απλώς να επιβαρύνουμε το διακομιστή σας. Όταν το ρομπότ ταχύτερη απαντήσεις διακομιστή ανιχνεύει ταχύτερα.
Βλέπω σας αποχέτευσης ξεκίνησε ανταποκρίνεται γρηγορότερα μεγάλο χρονικό διάστημα απενεργοποιήσατε vBET (στις αρχές του Σεπτεμβρίου) - αριθμός ανίχνευση άρχισε να αυξηθεί στη συνέχεια ακριβώς. Έτσι όπως βλέπετε αυτό σχετίζεται με το χρόνο απόκρισης.
Με ενδιαφέρει εδώ για ένα μόνο πράγμα. Γράψατε χθες ότι θέλετε να απενεργοποιήσετε την vBET. Λοιπόν χθες vBET ήταν ακόμα ενεργά για το φόρουμ, αλλά σχετικά με τα γραφήματα που έχετε επισημάνει έτσι, κάτι τελευταίο 6 ημέρες ως vBET με disabled (όπως το αντιλαμβάνομαι κάθε γωνία στο γράφημα είναι μέτρηση από την μια μέρα) - αυτό δεν δεξιά εδώ...

Σύμφωνα με πληροφορίες που πήρε από σας Google ανίχνευσης (δεν ευρετηρίου - δεν είναι το ίδιο) πολύ ταχύτερη όταν vBET ήταν ακόμα ενεργά. Μόνο τα τελευταία μέτρηση σε γραφήματα είναι όταν vBET απενεργοποιήθηκε. Σας παρακαλώ να μην δοθούν παραπλανητικές πληροφορίες. Φυσικά υπάρχει σύνδεση μεταξύ χρόνος απόκρισης και του αριθμού των ανιχνευόμενων σελίδες, αλλά το διακομιστή σας σε πολύ πιο γρήγορα όταν vBET που ήταν ακόμη σχετικά. Ίσως γιατί αντί της αναμονής για εξωτερική μετάφραση διακομιστή σας αμέσως έχεις ξεπεράστηκε το όριο πληροφοριών (άρχισε εβδομάδα περίπου). Ίσως λόγω των αλλαγών παραμέτρων (Guest cache ενεργοποιημένη προ μηνός ή κάτι τέτοιο).

Και μία πιο πιστεύω - πραγματικά πιστεύετε ότι ρομπότ κυκλοφορίας έχει ίδια αξία ως πραγματικούς ανθρώπους κυκλοφορία; Ρομπότ δεν θα κάνει κλικ σε διαφημίσεις, ρομπότ δεν θα δημιουργήσει λογαριασμό σας φόρουμ και ρομπότ δεν θα δημιουργήσει αξιόλογο περιεχόμενο στο φόρουμ σας. Τόσο προσωπικά πιστεύω ότι οι πληροφορίες ότι θα έχετε περισσότερα προγράμματα ανίχνευσης κυκλοφορίας δεν είναι μια καλή είδηση - είναι μόνο ειδήσεις. Θα χαθεί πραγματική κίνηση και πραγματικούς ανθρώπους από τις Κοινότητας σας.

Επιστρέφοντας στο θέμα - χρειάζεστε περισσότερη βοήθεια σε αυτό το θέμα;

moman
06-10-11, 19:07
Το πρόβλημα έχει λυθεί - λοιπόν όχι, δεν χρειάζεται περισσότερη βοήθεια τώρα. Θα ήθελα να κρατήσει τις μεταφράσεις γύρω από, αλλά λόγω της υψηλής κυκλοφορίας, δεν είναι δυνατό στην περίπτωσή μου. Ίσως στο μέλλον μια ελεύθερη και ισχυρό API θα διατεθούν - ποιος ξέρει!

Το θέμα ήταν ότι κρεμαστή πολλές μεταφρασμένες σελίδες. Προσθήκη αυτό στις προσκλήσεις κατσαρώματος φαίνονται να αυξηθεί η συνολική μεταγωγή (φιλοσοφία μου είναι ότι αν αυτό δεν είναι ολοκληρωμένη σε μια δεύτερη, δεν πρόκειται για να ολοκληρώσετε):
curl_setopt ($obj_connection, CURLOPT_TIMEOUT, 1) ·

Γι ' αυτό και η μπλε περιοχή ήταν ταχύτερη (μαζί με ένα μεγαλύτερο χώρο προσωρινής αποθήκευσης).

Ενώ είναι σίγουρα ανοικτό ερμηνεία, εις βάθος αναζήτησης κινητήρα ευρετηρίου είναι το κλειδί για μια τοποθεσία του επιτυχία, και ποιος ξέρει - ίσως η παρουσία των μεταφράσεων ήταν πληγωμένα ευρετηρίου περιεχομένου (Αγγλικά) πυρήνα της τοποθεσίας μου;

vBET
06-10-11, 21:12
Ελπίζουμε επίσης ότι μεταφράσεων θα είναι και πάλι ελεύθεροι, εμείς θα βρείτε περισσότερες υπηρεσίες παροχής μετάφρασης (ελεύθερη ή ανταγωνιστική) ή τουλάχιστον θα είναι Φτηνές:) Μπορείτε να εμπιστευτείτε μας ότι θέλουμε;) OK - εάν δεν υπάρχει υποστήριξη απαιτείται τώρα εμείς κλείστε αυτό το νήμα. Παρακαλούμε να θυμάστε ότι υποστηρίζουμε ήδη ουρά υπηρεσίες παροχής που σας επιτρέπει να χρησιμοποιήσετε μια υπηρεσία παροχής, εφόσον έχετε προσφορά μυρμήγκι στη συνέχεια αλλάζει αυτόματα σε ένα άλλο (και όρια Ελέγξτε κάθε 10 λεπτά προτίμησε ένα είναι διαθέσιμη ξανά). Ακόμη ορισμένα θέματα εδώ (έκδοση BETA) - τώρα μας επισημάνετε παροχής ως μη διαθέσιμες, εάν συμβεί οποιοδήποτε σφάλμα (φαίνεται όχι απαραίτητα), αλλά παρακολουθούμε ήδη όταν πάροχοι έχουν επισημανθεί ως μη διαθέσιμος στο φόρουμ μας και να διορθώσετε τα ζητήματα. Ελπίζω ότι θα συναντηθούμε και πάλι:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET 4.10.1