PDA

Επιστροφή στο Forum: Υποστήριξη για vBadvanced ΔΕΑ



Hangman
21-12-09, 11:21
Γεια σας, θα ήταν μεγάλη, αν vBadvanced ΔΕΑ θα υποστηριχθούν με. Η πύλη βρίσκεται στο index.php, μπορώ να αλλάξω τη γλώσσα εδώ γύρω, τότε η γη Αρχική σελίδα Φόρουμ (σε forum.php μου). Έτσι έχω την πύλη σελίδα προς μετάφραση. Χάρη και αφορά, Κρεμάλα

vBET
22-12-09, 00:14
Γεια σας,

σχεδιάζουμε να υποστηρίξει πιο δημοφιλή mods που θα χρειάζονται ειδική ένταξη. Αυτή τη στιγμή έχουμε πολλή δουλειά για την έκδοση 3.3.0. Μετά από αυτό θα γίνει με την ολοκλήρωση vBulletin 4.0 και, στη συνέχεια, θα βάλουμε την προσοχή μας σε άλλα mods.

Ακόμα είμαστε έτοιμοι όλη την ώρα για την υποστήριξη συγγραφείς mod το οποίο θα ήθελα να γίνει εντάξεις τον εαυτό τους, απαντώντας σε αυτούς που κώδικας είναι αναγκαίοι και πότε θα πρέπει να τεθούν.

jaryx
12-01-10, 18:40
Πώς μπορείτε να κάνετε ότι parsowany vbcmps.ps.To σελίδες langtitle είναι η συνέχιση του το νήμα που αναφέρονται σε αυτό το θέμα: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/pl/troubleshooting/194-mod-co%C5%9B-dzia%C5%82a-nie-richtik.html

vBET
13-01-10, 23:33
Είμαι ευτυχής για το ότι θέλετε να συνεχίσετε με αυτό σας εδώ:), γενικά θα πρέπει να βρείτε ένα μέρος όπου mod ορίζει τιμές για τίτλους/φίλτρο Les, που στη συνέχεια, εμφανίζει, και στη συνέχεια, προσθέστε το παρακάτω κομμάτι κώδικα (μερικές φορές πρέπει να το τροποποιήσετε όμως-εδώ είναι στην ευχάριστη θέση να σας βοηθήσει, όπως κάποιος θα έχει το zanużony του κώδικα). Εισάγετε πρόσθετο κωδικό απευθείας στον κώδικα τον απλούστερο τρόπο, αν και δεν είναι απαραίτητα το καλύτερο.Δείγμα κώδικα για να ανεβάσετε (πρέπει να αλλάξετε το όνομα της μεταβλητής που αντιπροσωπεύει τον τίτλο του $title):


if (strpos($title, '[/langtitle]')) {
require_once(DIR. '/includes/vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php');
$title = vbet_parseTitle($title);
}


Όπως μπορεί να χρειαστεί μια μικρή αλλαγή αυτού του κώδικα - στην περίπτωση, αν ο τίτλος είναι κόβεται, αλλά μπορώ να δείξει μόνο ο κωδικός του να δει ποιος είσαι zanużyć.

jaryx
19-01-10, 06:50
Έκανα: D όπως έγραψε την σας λίγο είχε τροποποιήσει τον κώδικα.Η έκφραση $title κρίθηκε απαραίτητο να γυρίσει το $thread [Τίτλος] στη γραμμή 253 στο το recentthreads αρχείο (η ρίζα φόρουμ/modules /) πρόσθεσα τον ακόλουθο κώδικα:



// Langtitle
if (strpos($thread['title'], '[/langtitle]')) {
require_once(DIR. '/includes/vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php');
$thread['title'] = vbet_parseTitle($thread['title']);
}



Είναι σχεδόν τα πάντα. : cool: Έχω ένα μικρό πρόβλημα με αυτό. : p αν το βερνίκι στο forum μου στα τελευταία "θέματα" είναι γραμμένο περίπου στα ρωσικά, αλλάζοντας τη γλώσσα σε ρωσικά, έλαβα μια κενή λευκή σελίδα. (Άλλες γλώσσες δουλεύουν μια χαρά.)

vBET
19-01-10, 20:34
Έχω ένα μικρό πρόβλημα με αυτό. : pJeżeli στο μου αγγλική φόρουμ "Τελευταία θέματα" βρίσκεται σχετικά με γραπτή στη ρωσική, αλλάζοντας τη γλώσσα στη ρωσική μου φαίνεται μια κενή, λευκή σελίδα. (Οι άλλες γλώσσες είναι ωραία).
(Α) που εμφανίζεται σε οποιεσδήποτε πληροφορίες στα αρχεία καταγραφής του διακομιστή; Podeślij σας παρακαλώ μια ακριβή σύνδεση στη σελίδα με τις "Τελευταίες θέματα", και τι ακριβώς για να κάνετε κλικ για να δείτε αυτήν τη λευκή σελίδα εγγραφής.

jaryx
19-01-10, 21:34
(Α) που εμφανίζεται σε οποιεσδήποτε πληροφορίες στα αρχεία καταγραφής του διακομιστή; Podeślij σας παρακαλώ μια ακριβή σύνδεση στη σελίδα με τις "Τελευταίες θέματα", και τι ακριβώς για να κάνετε κλικ για να δείτε αυτήν τη λευκή σελίδα εγγραφής.
Αποδείχθηκε ότι τα λευκά σελίδα εμφανίζεται μόνο για FireFox μου?) Τα cookies...Αλλά έχω ένα πρόβλημα. Αφού προσθέσετε τον κώδικα πριν από το όνομα εμφανίζεται πλέον για μένα τα λόγια [langtitle = δυστυχώς, πώς να αλλάξετε τη γλώσσα, θέματα γραμμένα σε ξένη γλώσσα μεταφράζονται και είναι ακόμα στα αγγλικά. Θέμα που αρχικά γραμμένο στα ρωσικά: "возьмите в лигу" τόσο στην πολωνική γλώσσα, ρωσική και όλα τα άλλα vbcmps σελίδα εμφανίζει ως: "Πάρτε στο πρωτάθλημα"


http://fifa.pes.com.pl/

Επιλυθεί. Μέχρι την ανόητη να παραδεχτώ, αλλά είμαι τρέχει vB Βελτιστοποιήστε και πιθανώς ακριβώς cache δεν ανανεώσετε και επειδή τα προβλήματα αυτά.Σας ευχαριστώ για σας λύση. :)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations delivered by vBET 4.10.1