PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved Μεταφράσεις σταμάτησε να λειτουργεί.



samm1129
24-09-11, 02:08
Γεια σου. Έχω αναβαθμιστεί το φόρουμ μου με 4,15 πριν από ένα μήνα, όλα ήταν εργασίας, συμπεριλαμβανομένων των μεταφράσεων, ωστόσο αυτό μεταφράσεις εβδομάδα σταμάτησε να λειτουργεί, όταν προσπαθούμε να μεταφράσει, δείχνει page up, χωρίς χαρακτήρες.
Δεν έχω κάνει καμία αλλαγή, απλά σταμάτησε να λειτουργεί για κανέναν προφανή λόγο. Παρακαλώ συμβουλές.

url: rabroad.com

samm1129
24-09-11, 02:09
Πήγα μπροστά και να ελέγχεται με τη Google για να βεβαιωθείτε τομέα δεν απαγορεύεται.

rabroad.com/google2.php

r.dziadusz
24-09-11, 07:35
Γεια σου,
Παρακαλούμε ελέγξτε και πάλι τη διαμόρφωση vBet σας, παρακαλούμε να δώσουν προσοχή στην γλώσσα φόρουμ προεπιλεγμένο σας, εάν έχει οριστεί

samm1129
24-09-11, 21:23
Πήγα με τα πάντα ξανά και ξανά. Τίποτα δεν μπορεί να βοηθήσει.

samm1129
24-09-11, 21:39
πήρε να δουλεύει και πάλι με την απενεργοποίηση memcached

r.dziadusz
25-09-11, 17:21
Ενώ η χρήση των cache μνήμη σας έχουν χρησιμοποιήσει επίσης το φιλοξενούμενο cache; Εάν όχι, προσπαθήστε να μετατρέψει τα δύο από αυτά με

Wulf
29-09-11, 20:19
Είμαι έχοντας το ίδιο πρόβλημα, αλλά δεν έχουν memcache ενεργοποιημένη. Σελίδες σε άλλες γλώσσες να προχωρήσετε κενό.

samm1129
30-09-11, 02:28
το πρόβλημά μου ήρθε πίσω. Μοιάζει με αυτό το λογισμικό θα μπορούσε να γίνει absolete, αν το admin δεν θα έρθει με τη λύση σύντομα.

samm1129
30-09-11, 02:29
Google άλλαξε τις ρυθμίσεις. Αυτό απορροφά πραγματικά ως αγόρασα 2 αντίγραφα του μεταφραστή και τώρα δεν μπορούν να τα χρησιμοποιήσουν.

r.dziadusz
30-09-11, 09:36
Τι API χρησιμοποιείτε; Υπάρχει πρόβλημα με όλα αυτά, επίσης σας ενθαρρύνουμε να κάνετε αναβάθμιση σας vbet τελευταία έκδοση

samm1129
30-09-11, 13:47
Είναι η τελευταία έκδοση. Προσπάθησα δύο API. google v1, v2, ms. Τίποτα δεν λειτουργεί πλέον.

Wulf
30-09-11, 14:32
Εγκατέστησα την τελευταία έκδοση 4.4.2. Έχω αυτές τις ρυθμίσεις:

Χρησιμοποιήστε το Google API v2 - Όχι
Χρησιμοποιήστε το Google μόνο - Όχι
Ετέθη το ID αίτηση, όπως προβλέπεται από τη Microsoft

Επί του παρόντος, οι επισκέπτες βρίσκουν σελίδες χωρίς κείμενο σε γλώσσα άλλη από τη γλώσσα μου κύριο φόρουμ. Δεν είναι όλες οι σελίδες και γλώσσες όπως ορισμένοι έχουν ακόμη μεταφράσεις, αλλά είναι περισσότερα από αυτά. Παράδειγμα κύρια σελίδα CMS: http://saabworld.net/de/content/

Θα πρέπει να αποφασίσει σύντομα να λάβει VBET, αν δεν πρόκειται να είναι μια ενημέρωση κώδικα για αυτό το πρόβλημα. Κατανοώ ότι εσείς δεν μπορεί να βοηθήσει την τρέχουσα κατάσταση με το δωρεάν Google μεταφράσεις που πρόκειται να καταβληθεί έκδοση, αλλά ελπίζω ότι μπορείτε να βρείτε έναν τρόπο για να την VBET εργασία και πάλι, όπως ήταν.

samm1129
30-09-11, 15:10
Google δίνει:


Starting translation test
Test result: {"responseData": null, "responseDetails": "Suspected Terms of Service Abuse. Please see http://code.google.com/apis/errors", "responseStatus": 403}
Test error:


χρησιμοποιείται αυτή τη δοκιμή MS:


<?php
require_once('./global.php');
echo "Starting translation test<br/>\n";
$connection = curl_init();
curl_setopt($connection, CURLOPT_URL, 'http://api.microsofttranslator.com/V2/Ajax.svc/Translate?appId='.$vbulletin->options['vbenterprisetranslator_microsoftappid'].'fake&from=pl&to=en&options={%22ContentType%22:%22text/html%22}&text=witaj');
curl_setopt($connection, CURLOPT_USERAGENT, 'Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.4) Gecko/20030624 Netscape/7.1 (ax)');
//curl_setopt($connection, CURLOPT_FOLLOWLOCATION, 1);
curl_setopt($connection, CURLOPT_RETURNTRANSFER, 1);
$time = microtime(true) * 1000;
$result = curl_exec($connection);
$time = microtime(true) * 1000 - $time;
echo 'Test result: '.$result."<br/>\n";
echo 'Test error: '.curl_error($connection)."<br/>\n";
curl_close($connection);
echo 'Connection time (ms): '.$time;
?>

πήρα αυτό το μήνυμα:


Starting translation test
Test result: "InvalidOperationException: : ID=3643.V2_Json.Translate.35944BF8"
Test error:
Connection time (ms): 61.6999511719

Wulf
30-09-11, 15:46
Google δοκιμή μου φαίνεται μια χαρά:

Ξεκινώντας δοκιμασία της μετάφρασης
Αποτέλεσμα δοκιμής: {"responseData": {"translatedText": "powitanie"}, "responseDetails": null, "responseStatus": 200}
Σφάλμα δοκιμής:
Χρόνος σύνδεσης (ms): 628.73828125

samm1129
30-09-11, 23:55
Διαχειριστές ... μπορεί να σας βοηθήσει με αυτό το ζήτημα ως το προϊόν σας έγινε ακατάλληλο προς χρήση και αν δεν υπάρχει ψήφισμα, θα ήθελα τα λεφτά μου πίσω.

r.dziadusz
01-10-11, 09:47
samm1129: σας είναι αποκλεισμένοι από την google λόγω πολλών αίτημα ανά δευτερόλεπτο, επίσης να φτάσετε σας όρια στο microsoft, βεβαιωθείτε ότι σας όλα η μνήμη cache είναι ενεργοποιημένη, αν δεν έχετε χρήση google api v1 (becouse των όρων χρήσης) θα μπορούσε να αυξάνετε cache ttl, ΕΕΣ Διαβάστε αυτές τις συνήθεις ερωτήσεις, σχετικά με τις υποδείξεις: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-general-discussions/408-vbet-performance.html και δίνουν προσοχή σε αυτό:
1. Προσθήκη στο vBET αγνοείται σελίδες όσες περιεχόμενο όσο νομίζετε δεν είναι σημαντικό για τις μεταφράσεις
2. Χρησιμοποιήστε τα δωρεάν υπηρεσίες μετάφρασης πρώτη
3. Για να αποφύγετε την επίτευξη δωρεάν μεταφράσεις περιορίσει πάρα πολύ γρήγορα - να περιορίσει τις υποστηριζόμενες γλώσσες. Προσθήκη νέων από καιρό σε καιρό κατά την προσωρινή μνήμη σας είναι πλήρης.
4. Ακόμα κι αν χρησιμοποιείτε καταβάλλονται μεταφράσεις - να περιορίσει τις γλώσσες που υποστηρίζονται σε αυτά που νομίζετε ότι είναι πιο σημαντικό για το φόρουμ σας. Και ακόμα και τότε το όριο περισσότερο - μετά την ώρα μπορείτε να προσθέσετε περισσότερες γλώσσες αν διαπιστώσετε ότι το κόστος είναι εντάξει για σας.
5. Εάν δεν χρησιμοποιείτε το Google Translation API v1 - Δεν σαφές μνήμη cache της βάσης δεδομένων σας και να απενεργοποιήσετε την αυτόματη καθαρισμού, ή τουλάχιστον χρόνο cache αλλαγή για να ζήσουν σε πολύ μεγαλύτερο (αποφύγουν να πληρώσουν για τις ίδιες τις μεταφράσεις)
6. Αποφύγετε την μετάφραση των SPAM, με την επαλήθευση των μηνυμάτων έως ότου αυτές δημοσιεύονται.

Ένα περισσότερο πράγμα που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτήν τη ρύθμιση, για να μειώσει το αίτημά σας:


admincp - > vbet - > Επιλογές μετάφρασης - > καθυστέρηση μεταξύ μεταφράσεις

samm1129
02-10-11, 02:38
samm1129: σας είναι αποκλεισμένοι από την google λόγω πολλών αίτημα ανά δευτερόλεπτο, επίσης να φτάσετε σας όρια στο microsoft, βεβαιωθείτε ότι σας όλα η μνήμη cache είναι ενεργοποιημένη, αν δεν έχετε χρήση google api v1 (becouse των όρων χρήσης) θα μπορούσε να αυξάνετε cache ttl, ΕΕΣ Διαβάστε αυτές τις συνήθεις ερωτήσεις, σχετικά με τις υποδείξεις: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-general-discussions/408-vbet-performance.html και δίνουν προσοχή σε αυτό:

1. Προσθήκη στο vBET αγνοείται σελίδες όσες περιεχόμενο όσο νομίζετε δεν είναι σημαντικό για τις μεταφράσεις
Γεια σου, μέχρι πρόσφατα δεν είχα να περιορίσει μεταφράσεις καθόλου.

Όλες οι σελίδες είναι σημαντικό ... Θα ήθελα πραγματικά dont καταλαβαίνει τη δήλωσή σας εκεί ...


2. Χρησιμοποιήστε τα δωρεάν υπηρεσίες μετάφρασης πρώτη

Έχω χρησιμοποιώντας δωρεάν υπηρεσίες, και πήρε απαγορευθεί από το Google και η κα.


3. Για να αποφύγετε την επίτευξη δωρεάν μεταφράσεις περιορίσει πάρα πολύ γρήγορα - να περιορίσει τις υποστηριζόμενες γλώσσες. Προσθήκη νέων από καιρό σε καιρό κατά την προσωρινή μνήμη σας είναι πλήρης.

Αγόρασα το λογισμικό γιατί διαφημίζουν "Αυτόματη μεταφράσεις σε 52 γλώσσες" αν μπορώ όριο γλώσσες που υποστηρίζονται, ποιο είναι το νόημα της ύπαρξης του λογισμικού;



4. Ακόμα κι αν χρησιμοποιείτε καταβάλλονται μεταφράσεις - να περιορίσει τις γλώσσες που υποστηρίζονται σε αυτά που νομίζετε ότι είναι πιο σημαντικό για το φόρουμ σας. Και ακόμα και τότε το όριο περισσότερο - μετά την ώρα μπορείτε να προσθέσετε περισσότερες γλώσσες αν διαπιστώσετε ότι το κόστος είναι εντάξει για σας.

Δεν ήμουν πραγματικά σχεδιασμό σχετικά με τη χρήση των υπηρεσιών που καταβάλλονται. Απλώς προσπάθησε να διασφαλίσει ότι δεν είναι κάτι στο τέλος μου.


5. Εάν δεν χρησιμοποιείτε το Google Translation API v1 - Δεν σαφές μνήμη cache της βάσης δεδομένων σας και να απενεργοποιήσετε την αυτόματη καθαρισμού, ή τουλάχιστον χρόνο cache αλλαγή για να ζήσουν σε πολύ μεγαλύτερο (αποφύγουν να πληρώσουν για τις ίδιες τις μεταφράσεις)

Κάθε φορά που είμαι με μνήμη cache, η DB μου αυξάνεται με unmanageble μέγεθος και συντριβές. Αυτό συνέβη σε αρκετές occations και αυτός ήταν ο λόγος που άτομα με ειδικές ανάγκες cache. Φόρουμ μου έχει κοντά στις θέσεις 4 εκατομμυρίων ώστε να μπορείτε να φανταστείτε πόσο μεγάλη μνήμη cache θα πάρει.


6. Αποφύγετε την μετάφραση των SPAM, με την επαλήθευση των μηνυμάτων έως ότου αυτές δημοσιεύονται.

Έχω anti spam συστήματα που έχουν εγκατασταθεί, ως εκ τούτου δεν έχω το spam στο BOAD.


Ένα περισσότερο πράγμα που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτήν τη ρύθμιση, για να μειώσει το αίτημά σας:

Εξέθεσα ήδη ότι το 100 - doesn't βοηθήσει.

harleyforum.se
02-10-11, 16:39
Εγκατέστησα την τελευταία έκδοση 4.4.2. Έχω αυτές τις ρυθμίσεις:

Χρησιμοποιήστε το Google API v2 - Όχι
Χρησιμοποιήστε το Google μόνο - Όχι
Ετέθη το ID αίτηση, όπως προβλέπεται από τη Microsoft

Επί του παρόντος, οι επισκέπτες βρίσκουν σελίδες χωρίς κείμενο σε γλώσσα άλλη από τη γλώσσα μου κύριο φόρουμ. Δεν είναι όλες οι σελίδες και γλώσσες όπως ορισμένοι έχουν ακόμη μεταφράσεις, αλλά είναι περισσότερα από αυτά. Παράδειγμα κύρια σελίδα CMS: http: / / saabworld.net/de/content/

Θα πρέπει να αποφασίσει σύντομα να λάβει VBET, αν δεν πρόκειται να είναι μια ενημέρωση κώδικα για αυτό το πρόβλημα. Κατανοώ ότι εσείς δεν μπορεί να βοηθήσει την τρέχουσα κατάσταση με το δωρεάν Google μεταφράσεις που πρόκειται να καταβληθεί έκδοση, αλλά ελπίζω ότι μπορείτε να βρείτε έναν τρόπο για να την VBET εργασία και πάλι, όπως ήταν.

Yep. ίδιο θέμα εδώ. :(

Παρακαλούμε σημειώστε ότι όλα ξεκίνησαν στα τέλη του Σεπτεμβρίου! Καθένας έχει το ίδιο πρόβλημα από την ημερομηνία αυτή. v 4.xxx ή κατά 2.xxx

samm1129
02-10-11, 18:39
Διαχειριστές: Έχω απεγκαταστήσει το προϊόν δεν λειτουργεί. Αυτό είναι το επίσημο αίτημα για την επιστροφή.

vBET
03-10-11, 12:41
Γεια σου.

Η περίπτωσή σας υποστηρίχθηκε από Ράντεκ, αλλά γιατί να μου PM άμεσα είμαι απάντηση. Λάβετε υπόψη σας ότι έχουν αποκλειστεί από το Google V1. Στη 2η θέση σας γράψατε ότι έχετε χρησιμοποιήσει το Google δοκιμή. Έλεγξα τη διεύθυνση (rabroad.com/google2.php) και αυτό είναι το αποτέλεσμά σας:

Ξεκινώντας δοκιμασία της μετάφρασης
Αποτέλεσμα δοκιμής: {"responseData": null, "responseDetails": "Υποψία Όροι Κατάχρηση Υπηρεσία Παρακαλώ δείτε http://code.google.com/apis/errors.", "ResponseStatus": 403}
Σφάλμα δοκιμής:
Έτσι, λύση είναι δεν από την πλευρά μας, αλλά στο πλευρό σας και να έχεις ήδη διεύθυνση URL που θα πάτε για λεπτομέρειες. Θα βρείτε εκεί αποτελούν σε επαφή με την Google και μάθετε γιατί σας αποκλείστηκε. Επίσης Σημειώστε ότι Google v1 ετοιμάζεται να κλείσουν έτσι θέτουν περισσότερους περιορισμούς στη χρήση του API. Νεότερη έκδοση του vBET σας επιτρέπει να χρησιμοποιείτε το Google v2 και API Microsoft μετάφραση. Και στην περίπτωση των αναστατώσεων αναλαμβάνουμε ακόμη δοκιμές για τα API - Παρακαλούμε δείτε εδώ για λεπτομέρειες: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html#post1729

Παρακαλούμε σημειώστε επίσης ότι στην περίπτωση της Google v2 και API Microsoft μετάφρασης που έχετε για να ρυθμίσετε κατάλληλα API κλειδιά στο Admin CP - διαφορετικά εκείνα δεν θα προσφέρει σας ως αποτέλεσμα. Επίσης, η Microsoft έχει όρια εσωτερικής χρήσης. Google v2 έχει επίσης τα όρια χρήσης, αλλά μπορείτε να ρυθμίσετε μόνοι σας - είναι μόνο για να διαχειριστείτε σας δαπάνες, δεδομένου ότι καταβάλλεται Google v2. Όλες οι πληροφορίες σχετικά με τα απαραίτητα κλειδιά που έχετε συμπεριλάβει στην περιγραφή παραμέτρων vBET και είναι διαθέσιμη σε σας Admin CP.

Εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε μόνο ελεύθερη APIs τότε τώρα έχετε Google v1 και API Microsoft μετάφραση - περίπτερο έχει όρια. Μπορείτε να ρυθμίσετε το vBET να μεταφράζουν περιττά πράγματα - μπορείτε να αποκλείσετε σελίδες για μετάφραση. Μπορείτε επίσης να απενεργοποιήσετε περιττών γλώσσες. Όρια δεν θα φθάσουν τόσο γρήγορα. Radek ετοιμάζεται άρθρο σχετικά με τον τρόπο για να περιορίσετε το κόστος σας μεταφράσεις όπου αυτές και άλλες υποδείξεις θα συμπεριληφθούν. Θα βρείτε το άρθρο σύντομα σε συνήθεις Ερωτήσεις. Radek ήδη σας έδωσε περισσότερες συμβουλές εδώ: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/2407-translations-stopped-working-2.html#post10351
Απαντώντας σημειώσεις σας σχετικά με τις υποδείξεις:

Γεια σου, μέχρι πρόσφατα δεν είχα να περιορίσει μεταφράσεις καθόλου.
Ναι. Η Google δεν είχε θέσει όρια μέχρι πρόσφατα. Μπορείτε να διαμαρτυρηθείτε στη Google, γιατί δεν μπορεί να κάνει τίποτα με αυτό. Είναι αυτά που βάζει όρια όχι σε μας.

Όλες οι σελίδες είναι σημαντικό ... Θα ήθελα πραγματικά dont καταλαβαίνει τη δήλωσή σας εκεί ...
Μπορείτε να σκεφτείτε κάποια δεν είναι σημαντικό μηδέν, είναι στο χέρι σας. Παράδειγμα μερικές σελίδες που μπορεί να θεωρηθεί ότι δεν σημαντικό για τη μετάφραση από μερικούς ιδιοκτήτες φόρουμ: σελίδες μελών, ημερολόγιο, φωτογραφικό υλικό. Είναι πραγματικά μέχρι σας - τι νομίζετε ότι πρέπει να έχουν μεταφραστεί τι όχι.

Έχω χρησιμοποιώντας δωρεάν υπηρεσίες, και πήρε απαγορευθεί από το Google και η κα.
Τα όρια της Microsoft βασίζεται χρόνο, έτσι και στο επόμενο διάστημα θα πρέπει να είναι σε θέση να μεταφράσει μέχρι να φτάσετε όριο και πάλι - και ούτω καθεξής. Στην περίπτωση της Google που έχετε μορφή Google οδηγίες για το τι πρέπει να κάνουμε - παρακαλούμε αγρανάπαυση αυτές.

Αγόρασα το λογισμικό γιατί διαφημίζουν "Αυτόματη μεταφράσεις σε 52 γλώσσες" αν μπορώ όριο γλώσσες που υποστηρίζονται, ποιο είναι το νόημα της ύπαρξης του λογισμικού;
Είναι υπόδειξη. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτό ή όχι. Φυσικά μπορεί να μόλις απλά χρησιμοποιήστε Google v2, πληρώνουν για τις μεταφράσεις και δεν νοιάζονται για τυχόν όρια. Νομίζω ότι καταλάβατε τι για αυτές τις υποδείξεις. Εάν θέλετε, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε όλες οι υποστηριζόμενες γλώσσες. Είναι οι υποδείξεις σχετικά με τον τρόπο δεν φθάνει τα όρια γρήγορα δωρεάν μεταφράσεις APIs. Και ερώτηση τι το σημείο-πολλά τους χρήστες μας απέναντι από ερώτημα τι νόημα έχει 53 γλώσσες όταν περίπου 8 δίνει περισσότερες εισοδημάτων και εναέριας κυκλοφορίας. Μόλις παρέχουμε υποστήριξη για 53 γλώσσες μετάφρασης χρήση παροχής εξωτερικής μετάφρασης. Εναπόκειται σε μας τους χρήστες να προσδιορίσουν τον τρόπο πολλές γλώσσες που θέλουν να υποστηρίξουν. Έτσι πρέπει να απαντήσω στο ερώτημά σας, επειδή ο καθένας έχει διαφορετική άποψη σχετικά με το:) Είδα μας χρήστη σελίδα όπου ενεργοποιήθηκε για παράδειγμα μόνο 4 γλώσσες (και ήταν όταν το Google δεν ακόμη σχέδιο όρια ή καταβληθεί API)

Δεν ήμουν πραγματικά σχεδιασμό σχετικά με τη χρήση των υπηρεσιών που καταβάλλονται. Απλώς προσπάθησε να διασφαλίσει ότι δεν είναι κάτι στο τέλος μου.
Τουλάχιστον μέχρι το 2012 Μαρτίου δεν χρειάζεται να. Μετά, θα δοθεί επίσης ότι η Microsoft. Ελπίζουμε ότι, μέχρι αυτή τη στιγμή θα έχουμε επίσης άλλες επιλογές:) Για μας είναι επίσης μεγάλη αναστάτωση που μετάφραση τους παρόχους τους API που καταβάλλονται.

Κάθε φορά που είμαι με μνήμη cache, η DB μου αυξάνεται με unmanageble μέγεθος και συντριβές. Αυτό συνέβη σε αρκετές occations και αυτός ήταν ο λόγος που άτομα με ειδικές ανάγκες cache. Φόρουμ μου έχει κοντά στις θέσεις 4 εκατομμυρίων ώστε να μπορείτε να φανταστείτε πόσο μεγάλη μνήμη cache θα πάρει.
Παρακαλώ Σημειώστε ότι διακόπτει τη λειτουργία βάσης δεδομένων βρίσκονται σε MySQL επίπεδο ώστε να μπορείτε να ζητήσετε βοήθεια εκεί. Ακόμα vBET είναι έτοιμη για μεγάλες μνήμης cache - έχουμε διαφορετική μνήμη cache απαλοιφή στρατηγικές. Επίσης εάν δεν χρησιμοποιείτε το Google v1 μπορείτε να απενεργοποιήσετε την εκκαθάριση της μνήμης cache (Microsoft και Google v2 που επιτρέπει στη μνήμη cache forewer). Η χρήση του vBET χωρίς cache ως επί το πλείστον είναι unadvised.

Εξέθεσα ήδη ότι το 100 - doesn't βοηθήσει.
Βοηθά να αποφύγει την υποβολή πολλών αιτήσεων ανά δευτερόλεπτο. Ακόμα φτάσετε άλλο όριο - πάρα πολλοί χαρακτήρες ανά ημέρα. Χωρίς cache θα έχετε το θέμα όλη την ώρα. Όταν έχετε πλήρη cache, τότε είναι μόνο τα νέα μηνύματα μεταφραστεί και στη συνέχεια δεν είναι τόσο εύκολο να φτάσετε στα όρια. Η Microsoft έχει όριο των 4 εκατομμύρια χαρακτήρες ανά μήνα (Microsoft απάντηση γι 'αυτό δόθηκε περίπου μήνα πριν).

Σας το ζήτημα με το API Microsoft είναι επειδή φτάσετε ήδη τους όρια - βλέπε περιγραφή προβλήματος και λύση περιγραφή εδώ: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/2425-major-translation-issues-4.html#post10396

Παρακαλώ Σημειώστε ότι vBET είναι εντελώς σταθερή εδώ - ακόμη δεν ίδιο πράγμα - ζητά μεταφράσεις σε εξωτερικούς παρόχους υπηρεσιών και παρέχει τα αποτελέσματα. Της παροχής, που αποκλείονται σας - vBET παρουσιάζει τι ξέφυγε - κανένα αποτέλεσμα. Και vBET δεν αναλαμβάνει δεν ευθύνη καθόλου για αυτό - είναι μέχρι vBET χρήστης να διαβεβαιώσω αποχέτευσης του είναι σε θέση να χρησιμοποιήσετε εξωτερικές μεταφράσεις. Αυτό είναι για μας άδεια χρήσης - αυτό είναι τι είστε σύμφωνος:

ΣΤΟΊΧΗΜΑ χρησιμοποιεί ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ (μετάφραση APIs). Δεδομένου ότι η έκδοση 4.4.0 και 3.5.0 vBET είναι σε θέση να χρησιμοποιήσετε πολλές μετάφραση APIs (στην πραγματικότητα υποστηρίζεται: Google και τη Microsoft μετάφραση API). Σας επιτρέπεται να χρήση υποστηρίζεται μετάφραση APIs που ρυθμίζετε τις παραμέτρους που θα χρησιμοποιηθούν από vBET. ΑΠΛΉ Podbielski Michał σας δίνει καμία επιστροφή σε περίπτωση αν αποκλειστεί/απαγορεύεται ή περιορίζεται με οποιοδήποτε άλλο τρόπο να σας φόρουμ οποιαδήποτε από χρησιμοποιούνται υπηρεσίες μετάφρασης, ακόμη και σε περίπτωση εάν ορισμένες/όλες υποστηρίζεται translation services θα κλείσει. Εάν θέλετε, μπορείτε να ελέγξετε για μας δωρεάν έκδοση 2.x. vBET, Google Translation Service είναι προσβάσιμο για σας φόρουμ πριν από την αγορά vBET 3.x/4.x, αλλά μπορείτε ακόμη θα δεν έχουν δικαίωμα να οποιαδήποτε επιστροφή εάν σας φόρουμ πρόσβαση σε οποιαδήποτε υπηρεσίες μετάφρασης θα είναι περιορισμένη με οποιονδήποτε τρόπο κατά τη χρήση της vBET 3.x/4.x. ΑΠΛΉ Podbieski Michał είναι δεν ευθύνονται κατά κανένα τρόπο για οποιαδήποτε χρησιμοποιούνται υπηρεσίες μετάφρασης αποτελέσματα ή είναι επιδόσεις και η προσβασιμότητα.
Για πλήρη άδεια χρήσης Παρακαλούμε δείτε εδώ: vBulletin Enterprise Μεταφραστής Plugin (vBET) - License Agreement (http://www.vbenterprisetranslator.com/license.php)
Δεν θα αναλάβουμε την ευθύνη και θα απλώς δεν είναι δυνατό να αναλάβουμε την ευθύνη για τη μετάφραση δράσεις παροχής εφόσον πρόκειται για ΤΡΙΤΟΥΣ. Ακριβώς όπως δεν θέλετε να αναλάβει την ευθύνη για κάποιον που ληστεύω μια τράπεζα;) Είμαστε ανοικτοί για να προσθέσετε νέα μετάφραση APIs - εάν έχετε προτάσεις σας παρακαλούμε γράψτε:)

Ούτως ή άλλως - δεν υπάρχει βάση για οποιαδήποτε επιστροφή. Εναπόκειται στο μπορείτε να διαβεβαιώσω το διακομιστή σας να χρησιμοποιήσετε μεταφράσεις παροχής. Και εσείς συμφωνείτε για αυτό. Επίσης απεγκατάσταση του προϊόντος δεν είναι μια βάση για την επιστροφή - είναι σε σας θέλετε να χρησιμοποιήσετε vBET ή όχι. Η άδεια χρήσης σας είναι σαν σας βραχυκυκλωτήρα - αποφασίσετε τι θέλετε να κάνετε με αυτό. Χρησιμοποιήσετε ή να ντουλάπα. Δεν δίνουμε επιστροφής επειδή μετά από μισό χρόνο χρησιμοποιώντας το, αποφασίσατε να δεν χρησιμοποιούν πλέον vBET. Είναι η άδεια χρήσης σας και της επιλογής σας τι κάνετε με αυτό.

Εάν πιστεύετε ότι vBET έχει οποιοδήποτε σφάλμα - σας παρακαλώ να ανοίξετε νέο νήμα Bug Report ενότητας και θα το ελέγξουμε αυτό. Ακόμη bug επίσης δεν είναι βάσης για επιστροφή - σφάλματα είναι φυσιολογικό πράγμα στον κύκλο ζωής του λογισμικού και συμφωνείτε επίσης ότι τέτοια πράγματα μπορεί να συμβούν.

Τόσο το αίτημά σας για επιστροφή δεν διαθέτει στοιχεία και δεν είναι αρνηθούμε. Λυπούμαι πραγματικά για θέματα σας, αλλά αυτή είναι στην πλευρά του vBET σας ρύθμισης παραμέτρων και 3η μέρη και δεν είναι δυνατό να είναι υπεύθυνος για αυτό - αυτό αποτελεί επίσης μέρος της συμφωνίας μας. Έτσι παρακαλούμε να σεβαστείτε μας άδεια χρήσης.

Παρακαλώ πες χρειάζεστε περισσότερη βοήθεια σε αυτόν τον τομέα; Εάν vBET ήδη απεγκαθίσταται υποθέτω ότι το ζήτημα δεν υφίσταται πλέον. Είναι σωστό;

Wulf, harleyforum.se - χρησιμοποιούν γενικά τις υποδείξεις που περιλαμβάνονται εδώ. Χρησιμοποιήστε Microsoft test για να ελέγξετε τι συμβαίνει - έχετε ήδη εξήγηση σχετικά με πιθανά το θέμα σε αυτό το post. Επίσης Σημειώστε ότι είμαστε τώρα κατά τη διάρκεια της έρευνας σχετικά με άλλες μεταφράσεις API. Αυτή τη στιγμή είναι εύκολο να προσθέσετε vBET υποστήριξη για πρόσθετες μετάφραση APIs.

Wulf - είδα δοκιμής σας Google - πρόκειται για μετάφραση Αγγλικά σε πολωνικά. Να ΘΥΜΆΣΤΕ ότι μπορείτε να επιτρέψετε για άλλες μετάφραση APIs να παρίστανται ενώπιον και στην περίπτωση αυτή χρησιμοποιείται το API Microsoft μετάφραση κάθε φορά που υποστηρίζεται (μπορείτε να το ρυθμίσετε για κάθε ζεύγος γλώσσα - παρακαλώ διαβάστε περιγραφή της παραμέτρου χρήση Google μόνο). Έτσι μπορείτε να έχετε Google OK και δεν μεταφράσεις, όταν ζητάτε αυτά στη Microsoft.

samm1129
03-10-11, 13:35
Ok. Ξεχάστε για επιστροφή, ίσως να έχει δίκιο για το γεγονός ότι πράγματι πήρε τη χρήση του λογισμικού για 3 μήνες πριν από τη σταμάτησε να λειτουργεί.
Έχω παρατηρήσει ένα τακτοποιημένο μικρό πράγμα αν και από την απεγκατάσταση, η κίνηση μου αυξήθηκαν κατά 30% λεπτά μετά την απεγκατάσταση. Αυτό πρέπει να σχετίζονται με το λογισμικό. Μπορεί να θέλετε να εξετάσει ότι για τις μελλοντικές εκδόσεις σας. Έχω την παρακολούθηση του τόπου και από κάθε ώρα, από την ώρα κυκλοφοριακής παραμένει 30% περισσότερο στη συνέχεια, όταν το λογισμικό έτρεχε.

Απλά μια FYI.

vBET
03-10-11, 14:34
Βλέπουμε καμία σχέση μεταξύ των εν λόγω 2. Ιδιαίτερα ότι υπάρχει ακόμη και δεν 24 ώρες, δεδομένου ότι καταργήσατε την vBET. Έτσι δεν συνδέεται. Κυκλοφορίας δεν είναι γραμμική και έχετε μόνο ορισμένες μεταπήδησης προσωρινής κυκλοφορίας.
Μηχανές αναζήτησης θα κοινοποιούν σε ευρετήρια είναι, ότι καταργήσατε vBET περίπου 3 μήνες. Ακόμη και ρομπότ κατά πάσα πιθανότητα δεν πρόσεξαν και εξακολουθεί να προσπαθήσει να την ανιχνεύσει μεταφρασμένες σελίδες (μπορείτε να τους βοηθήσουμε και ορίσετε τις κατάλληλες καταχωρήσεις στο αρχείο robots.txt). Έτσι, ευχαριστώ για τις πληροφορίες σας, αλλά δεν υπάρχει τίποτα για την αναζήτηση - μόνο σύμπτωση. Ούτως ή άλλως χάρη:) για πληροφορίες

gopalmm2
16-10-11, 15:11
Να είστε βέβαιος samm1129 - κυκλοφορίας του φόρουμ μου έχει αυξηθεί σημαντικά χάρη στην vbet. vbet σίγουρα συνέβαλε στο τράβηγμα μεγαλύτερη διεθνής μέλη μου φόρουμ και βοήθησε ένα μεγάλο αριθμό τους, επιτρέποντάς τους να προβάλετε σελίδες στη δική τους γλώσσα. Μετάφραση δεν είναι τέλεια, αλλά είναι αρκετά για να καταλαβαινόμαστε μεταξύ μας και αυτό ήταν που έψαχνα. Πρόκειται για ένα εξαιρετικό πρόσθετο ένα φόρουμ.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 you can enjoy automatic translations