PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved Πολύ παράξενο το θέμα



tsak76
23-09-11, 15:35
Αν και είχα κάποιες φόρτο εργασίας του server στο διακομιστή, ξαφνικά να πάρω μια προειδοποίηση από vb που έχω ελλιπή πεδία προφίλ για να γεμίσει. που ακούγονται πραγματικά περίεργο δεδομένου ότι i dont έχουν οποιαδήποτε πεδία αφού όλα ήταν ήδη γεμάτο.

πηγαίνω στο cp χρήστη και βλέπω ότι αυτό που είχε τοποθετηθεί στο μου "για μένα" άλλαξε ήταν στους Ιταλούς. στην αρχή νόμιζα ότι επιτεθεί κάποιος ή κάτι, host μου εξετάστηκαν αλλά δεν βρήκε έξω, και μετά έλεγξα το τι αυτή η λέξη στα ιταλικά σημαίνει και είναι μια μετάφραση του όρου αυτό που ήδη είχε στο προφίλ μου.

Αυτό είναι πολύ παράξενο, διότι φαίνεται ότι κατά κάποιο τρόπο αυτό προκλήθηκε από vbet. i dont ξέρει γιατί και εγώ είμαι πραγματικά ενοχλεί να ανακαλύψουν ότι τέτοια πράγματα μπορεί να έχει επηρεάσει άλλα στοιχεία επίσης. το πιο παράξενο πράγμα όμως, είναι ότι είχα cache της βάσης δεδομένων απενεργοποιημένη.

οποιαδήποτε ιδέα του τι συμβαίνει;

vBET
23-09-11, 16:13
vBET δεν πρέπει να αλλάξει τα δεδομένα σας. vBET δεν μεταφράζει τις πληροφορίες που έρχεται με το ταχυδρομείο. Ίσως να δεσμευτεί μεταφραστεί πληροφορίες - σε αυτή την περίπτωση μπορείτε να τα αποστείλουν στο διακομιστή και vBET δεν αλλάζουν πληροφορίες POST γι 'αυτό πήγε στην DB. Αυτό είναι μόνο υπόθεση. Και η υπόθεση εβδομάδα, επειδή vBET δεν τις αξίες μέσα από πεδία εισαγωγής ... Έτσι, πραγματικά μόνος λόγος που το βλέπω τώρα είναι ότι αυτά τα στοιχεία ήταν στείλει στο διακομιστή.

Αυτή τη στιγμή δεν είμαι σίγουρος ότι μπορώ να καταλάβετε καλά. Επομένως, σας παρακαλώ να δώσει ακριβείς πληροφορίες:
- Σε ποια σελίδα βλέπετε αυτά τα δεδομένα (URL)
- Ποιο είναι το όνομα του πεδίου
- Μπορείτε να αναπαραγάγετε το ζήτημα;

Θα το ελέγξουμε μετά θα είμαστε σίγουροι για το τι να ελέγχει:)

tsak76
23-09-11, 17:46
στον τομέα userprofile "για μένα" αυτό άλλαξε. Είχα γράψει κάτι εκεί, τότε για κάποιο λόγο πήρα μια προειδοποίηση ότι έχω ελλιπείς πεδία προφίλ αν και όλα ήταν γεμάτο. Μετά πάω να δω και βλέπω ότι στον τομέα αυτό το προφίλ "για μένα" η είσοδος ήταν στα ιταλικά: /

tsak76
24-09-11, 12:27
Είδα επίσης ότι ορισμένα μη αγγλικούς χαρακτήρες, όπου άλλαξε σε ?????????? για παράδειγμα στην περιγραφή meta: /

vBET
25-09-11, 22:19
OK-είστε σε θέση να αναπαραγάγετε αυτό; Εάν καταλαβαίνω σωστά ότι πρέπει να επεξεργαστείτε το προφίλ για την μεταφρασμένη σελίδα και να προκαλούν σφάλματα μορφή, και μετά από αυτό θα μεταφραστεί; Ναι? Παρακαλώ δώσε μου στα σημεία τι πρέπει να κάνετε - θα εργαστούμε για να αναπαραγάγετε στις φόρουμ μας δοκιμής και διορθώστε το:)

vBET
25-09-11, 22:23
Είδα επίσης ότι ορισμένα μη αγγλικούς χαρακτήρες, όπου άλλαξε σε ?????????? για παράδειγμα στην περιγραφή meta: /

Αυτό είναι το ίδιο θέμα - επεξεργασία προφίλ ή κάτι άλλο; Για νέο θέμα ανοίξτε το νέο νήμα και παρέχει πληροφορίες περισσότερες:)

r.dziadusz
26-09-11, 19:14
Έχω προσπαθήσει να αναπαράγουν αυτό το θέμα στο φόρουμ της δοκιμής μας με την επεξεργασία / αποθήκευση / μετάφραση των δεδομένων σε "για μένα", αλλά δεν ήμουν σε θέση να το κάνει αυτό. Λυπάμαι που έχω να έχουν περισσότερες συμβουλές

r.dziadusz
04-10-11, 09:39
Καμία απάντηση, θεωρώ λυθεί, εάν έχετε οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με το θέμα αυτό παρακαλώ να φροντίσετε, εγώ θα το ανοίξετε πάλι, για οποιαδήποτε άλλα θέματα ανοικτό παρακαλώ νέο νήμα

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vB Enterprise Translator 4.10.1