PDA

Επιστροφή στο Forum: Αποδεκτές Βελτίωση της παρακολούθησης Url: εσωτερικούς συνδέσμους πάντα σε σιωπηρή γλώσσα



forosmb
18-08-11, 09:54
Θα εκτιμούσα μια επιλογή για να φιλτράρετε όλες τις εσωτερικές συνδέσεις που προστέθηκαν από τους χρήστες στο φόρουμ, έτσι ώστε οποιαδήποτε πληροφορία γλώσσα στο url θα μπορούσε να είναι κομμένα.
Αυτό θα βελτιώσει τη διαμόρφωση του εντοπισμού url, η προβολή επιλογή γλώσσας δεν θα μεταβληθεί κατά την πλοήγηση μέσω των εσωτερικών συνδέσμων στο forum.

Αυτή τη στιγμή στο forum μου την πλοήγηση με τον εντοπισμό url είναι impredictible, όπως κάνετε κλικ σε οποιοδήποτε εσωτερική σύνδεση προκαλεί διαμόρφωση γλώσσα να μεταβληθεί.
Πλοήγηση χωρίς αυτό δεν είναι λειτουργικό έτσι κι αλλιώς, όπως μπορείτε πάντα να έρθει σε σιωπηρή γλώσσα του φόρουμ σε κάθε σελίδα.

vBET
18-08-11, 12:38
Μπορείτε να φιλτράρετε συνδέσεις που θέλετε να μην μεταφράζονται καθόλου. Αλλά δεν έχει νόημα για όλο το Φόρουμ. Δεν καταλαβαίνουν σαφώς τι εννοείς. Εννοείτε σύνδεσμο στο μήνυμα γράφτηκε από τον χρήστη; Έτσι, εάν μπορώ να προσθέσω εδώ τον σύνδεσμο σε αυτή τη θέση δεν θα είναι ενεργή για την παρακολούθηση μετάφραση - έτσι δεν είναι;
Δεν βλέπω πώς βελτιώνει την παρακολούθηση URL. Αυτή τη στιγμή εντοπίζονται όλες οι συνδέσεις φόρουμ. Αν κάποιος είναι στην πολωνική μετάφραση θα ήθελε να πάει στην πολωνική ιστοσελίδα μετά κάνοντας κλικ στον σύνδεσμο που περιλαμβάνονται στο μήνυμα και αυτό είναι πώς λειτουργεί αυτή τη στιγμή. Γιατί αρχίζει την Πολωνική μετάφραση και θα αγγλική έκδοση μετά κάνοντας κλικ στο σύνδεσμο θα ήταν καμία βελτίωση εδώ; Θα δύναμη χρήστη να κάνει κλικ πολωνική σημαία ξανά και ξανά μετά από κάθε αλλαγή σελίδας ...

Παρακαλείστε να εξηγήσετε τι εννοείτε με απρόβλεπτες πλοήγηση URL; Θα πρέπει να είναι προβλέψιμη - αν νομίζετε ότι έχετε κάποιο λάθος λειτουργικότητα ανοίξτε νέα αναφορά σφάλματος για αυτό το θέμα. Κάνοντας κλικ στο σύνδεσμο θα μεταβείτε στη σελίδα στην ίδια γλώσσα όπως έβλεπε τώρα. Μπορείτε να ισχύει επαναπροωθήσεις στην γλώσσα των χρηστών από τις επιλογές vBET, αν θέλετε, αλλά από vBET προεπιλογή δεν θα κάνει καμία ανακατεύθυνσης γλώσσα - απλώς θα κρατήσει πραγματικά εμφανισμένα γλώσσα κατά τη διάρκεια της σελίδας παρακάμπτοντας.

Λίγο: δεν καταλαβαίνω σαφώς αίτημα και το σκοπό του. Περιγράψτε περισσότερο.

forosmb
18-08-11, 13:10
Χρήστη μου δεν έχει καμία γλώσσα που έχετε επιλέξει στο προφίλ
Φόρουμ γλώσσα μου προεπιλεγμένη ισπανικά
Φόρουμ μου έχει ενεργοποιηθεί εντοπισμού url

Αν κάνω κλικ σε μια εσωτερική σύνδεση δημοσιεύτηκε από κάποια χρήστη καταλανικής γλώσσας:
http://www.sexomercadobcn.com/follar-catala-t166.html?language=ca # post1035
(Http://www.sexomercadobcn.com/pruebas-t22469-i12.html # post419302)

Χρήστη μου αλλάζει τον τρόπο προβολής για καταλανικά. Θέλω να πω δεν μπορώ να κρατήσω λειτουργία προβολής μου της ισπανικής γλώσσας προεπιλογή.

Θέλω να πω φιλτραρίσματος χρήστη δημοσίευσαν τους εσωτερικούς συνδέσμους προς http://www.sexomercadobcn.com/follar-catala-t166.html # post1035 θα αποφύγετε αυτό το πρόβλημα.

forosmb
18-08-11, 13:19
Δεν μπορώ να undestand αυτό (adminCP):


Ανακατεύθυνση στη γλώσσα των χρηστών
Εάν αυτή η επιλογή έχει οριστεί στη συνέχεια ο χρήστης θα ανακατευθύνεται στη σελίδα μεταφραστεί σύμφωνα με τις ρυθμίσεις του προγράμματος περιήγησης γλώσσα. Ανακατεύθυνση θα συμβεί μόνο κατά την έναρξη της νέας συνόδου (πελάτης πρέπει να έχει ενεργοποιημένα τα cookies ή θα μεταφερθείτε κάθε φορά). Μπορείτε να επιλέξετε να ισχύει την ανακατεύθυνση ή να ζητήσει χρήστης δεν θέλει να κατευθυνθούν.

Ο χρήστης μπορεί να επιλέξει:
1) μια σημαία στο navbar (σημαίες μενού, επιλογή αποθηκεύονται στο cookie υποθέτω)
2) μια γλώσσα στο προφίλ των χρηστών επιλογής του (που είναι αποθηκευμένες στον πίνακα των χρηστών DB)

Αλλά να περιγράψετε ότι έχετε ανακατευθύνει στις ρυθμίσεις γλώσσας του προγράμματος περιήγησης (είναι αυτό το σφάλμα ¿?).

Ρύθμιση Browser είναι το ίδιο με το μενού navbar;

Είναι αυτό το 3 ο μόνος τρόπος το προϊόν σας ψάχνει για προτιμήσεις γλώσσας χρήστη;

vBET
21-08-11, 15:32
Δεν μπορώ να δω το νήμα - επιτρέπεται μόνο για logger χρήστες. Όπως αντιλαμβάνομαι τον σύνδεσμο σε θέση περιλαμβάνει ήδη κωδικό γλώσσας. Παρακαλώ σημειώστε ότι η παρακολούθηση μετάφραση λειτουργεί μόνο για τις συνδέσεις που δεν είναι ήδη διεθνοποιημένες. Έτσι, αν σύνδεσμος περιλαμβάνει ήδη τον κωδικό γλώσσας, τότε εντοπισμού μετάφραση δεν θα προσθέσει άλλο ένα (δεν έχει κανένα νόημα).

Αυτή τη στιγμή, αν δεν το θέλετε, τότε θα πρέπει να διορθώσετε το μήνυμα χέρι, να αφαιρέσει παράμετρος γλώσσα / κώδικα από το URL. Τότε όλοι θα αγρανάπαυση τον σύνδεσμο σε πραγματικό γλώσσα προβολής του.

Όπως αντιλαμβάνομαι θα θέλατε να έχετε κωδικό γλώσσας αφαιρείται αυτόματα από URL που περιλαμβάνονται στη νέα θέση. Είναι σωστό;

Σχετικά με αναγκάζοντας ανακατεύθυνση. Παρακαλώ κρατήστε ένα νήμα ανά ένα θέμα. Θα χάσει το αντίθετο. Αυτό το νήμα είναι για τον εντοπισμό URL. Παρακαλούμε να ανοίξει νέο νήμα για νέα έκδοση.

forosmb
21-08-11, 22:34
Όπως αντιλαμβάνομαι θα θέλατε να έχετε κωδικό γλώσσας αφαιρείται αυτόματα από URL που περιλαμβάνονται στη νέα θέση. Είναι σωστό;

Ναι, αυτό είναι όλο.
Τουλάχιστον μια adminCP επιλογή για να πάρει ενεργό.

vBET
22-08-11, 12:39
OK - αποδεκτή. Θα πρέπει να συμπεριληφθούν στην επόμενη έκδοση vBET4.x:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET 4.10.1