PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved Αμετάφραστα τίτλο forumhome



Simon Lloyd
17-06-11, 07:50
Hi όλα, έχω παρατηρήσει ότι σε forumhome τον τίτλο του θέματα που δεν έχουν μεταφραστεί (αν δούμε τώρα Βοήθεια του Microsoft Office - Microsoft Office Συζήτηση - Excel VBA Προγραμματισμός - Προγραμματισμός πρόσβασης (http://www.thecodecage.com/forumz) μετακινηθείτε προς τα κάτω για να Εισαγωγές forum θα δείτε ένα που αρχίζει "Hola ...." σε forumdisplay δείχνει ως" Γεια σας ...." η οποία είναι μια χαρά) είναι ένα σφάλμα ή να έχω mssed κάτι κατά την αναβάθμιση ή σε vBSEO ή. htaccess;

vBET
17-06-11, 13:38
Όπως βλέπω, μετατρέπονται τίτλους σας. Σχετικά με αυτό αλλάζει επίσης URL μεταξύ μεταφράσεων. Βλέπω ότι στο φόρουμ κεντρική σελίδα σας και στο subforum εμφανίζει λίγο διαφορετικό τίτλο - υποθέτω ότι αυτό συμβαίνει επειδή ο τίτλος στο σπίτι φόρουμ είναι κομμένα. Μήπως αυτός ο τίτλος είναι τυλιγμένο σε BBCode langtitle; (Μπορείτε να το ελέγξετε πηγαίνοντας στο Advanced Edition.

Simon Lloyd
17-06-11, 17:41
Όπως βλέπω, μετατρέπονται τίτλους σας. Σχετικά με αυτό αλλάζει επίσης URL μεταξύ μεταφράσεων. Βλέπω ότι στο φόρουμ κεντρική σελίδα σας και στο subforum εμφανίζει λίγο διαφορετικό τίτλο - υποθέτω ότι αυτό συμβαίνει επειδή ο τίτλος στο σπίτι φόρουμ είναι κομμένα. Μήπως αυτός ο τίτλος είναι τυλιγμένο σε BBCode langtitle; (Μπορείτε να το ελέγξετε με τη μετάβαση σε προηγμένες edition.Yes, αν δω τη θέση σε λειτουργία προηγμένη επεξεργασία που έχει αυτή HOLA A Todos, όπως μπορείτε να δείτε ότι δεν είναι ένα μακρύ τίτλο έτσι δεν ξέρω γιατί θα έπρεπε να περικοπεί και στη συνέχεια οθόνη αμετάφραστη;

kamilkurczak
18-06-11, 09:49
Θα προσπαθήσω να το αναπαραγάγει του φόρουμ για το τεστ μου:)

Simon Lloyd
18-06-11, 10:08
Ok Ανυπομονούμε να ακούσουμε από εσάς:)

vBET
29-06-11, 17:47
Ναι, αν δω τη θέση σε λειτουργία προηγμένη επεξεργασία που έχει αυτό το γεια σε όλους, όπως μπορείτε να δείτε ότι δεν είναι ένα μακρύ τίτλο έτσι δεν ξέρω γιατί θα έπρεπε να περικοπεί και στη συνέχεια να εμφανίσει αμετάφραστο;

Ok - έτσι όπως το βλέπω τώρα, δεν υπάρχει κανένα θέμα. Είναι πολύ τίτλου, συμπεριλαμβανομένων των BBCode. Έτσι έχετε περικοπεί από vBulletin (όπως μπορείτε να δείτε που έχετε τελείες εκεί, οπότε ήταν περικοπεί). vBET έχει ειδικό κωδικό που βρίσκει τους τίτλους με κομμένα langtitle - εάν αυτή βρήκε τότε τέλος του langtitle BBCode προστίθεται και ο τίτλος έχει μεταφραστεί. Γι 'αυτό όταν είστε στη σελίδα forum μπορείτε να το δείτε όπως πρέπει να είναι - να σημειωθεί κόπηκε έτσι όλη τίτλος έχει μεταφραστεί. Και όταν είστε στο φόρουμ κύρια σελίδα, θεωρώντας ότι τα τελευταία θέση τότε κόβεται από vBulletin, vBET χειρίζεται και μεταφράζει περικοπή τίτλος - γι 'αυτό έχετε άλλα αποτελέσματα μετάφραση (κάτι άλλο έχει μεταφραστεί). Όλα είναι μια χαρά.

Και αν θυμάμαι καλά έχει μεταφραστεί στο φόρουμ σας. Ήμουν εκεί και το είδα αυτό - το θέμα ήταν ότι τα άλλα αποτελέσματα μετάφραση του φόρουμ για το κεντρική σελίδα και στην υπο-σελίδα του φόρουμ.

Αν θέλετε να αποφύγετε τον τίτλο σας να κοπεί από vBulletin, τότε παρακαλούμε πηγαίνετε στο Διαχειριστή CP σας και να ρυθμίσετε vBulletin παράμετρος υπεύθυνοι για αυτή (Τελευταία Μέγιστη Τίτλος θέματος χαρακτήρες που εμφανίζονται).

Παρακαλείσθε να ενημερώσετε τον έκανε να βοηθήσει και να κάνει θα πρέπει να έχετε οποιαδήποτε μελλοντική βοήθεια εδώ:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vB Enterprise Translator 4.10.1